Kia Carens opinie, oceny użytkowników, Kia Carens spalanie 1.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Carens

1.8

7.89/10

Kia Carens spalanie (l/100km)

miasto 11.28/11.50 -.--
trasa 8.52/10.00 -.--
cykl mieszany 9.96/10.68 -.--

Carens

OCENY KII CARENS

Silnik super, od wymiany do wymiany, wylewam złociutki olej co 15 tysięcy. Czasem kiepsko wchodzi bieg (redukcja c V na IV) Zepsul mi sie regler przy 100tys
Stanowczo za głośny powyzej 120km/h (w porównaniu do Nissan Primera 2002 sedan)
Nie wiem czy to kwestia VAN, ale np stara toyota corolla prowadzi sie o niebo lepiej, ale Carens jest wysoki i moze w tym problem Hamulec reczny to porażka, pomysl jak w fiacie 125, w piecioletnim aucie sie przytarl i trzeba przeczyscic

Jest ot jeden z (wielu już teraz) modeli motoryzacji koreańskiej za który nie muszą się wstydzić.
z wyprzedzaniem w różnych warunkach nie ma kłopotów.
Przy niższych prędkościach jest dość cicho ale powyżej 90 km /h zaczyna się robić niezbyt przyjemnie. Radio trochę głośniej i jest O.K. :)
Jakość użytych materiałów niestety pozostawia wiele do życzenia. Trochę trzeszczy i piszczy i nie mogę zlokalizować gdzie te stwory siedzą.
Przy dużych prędkościach na autostradzie (Niemcy) powyżej 150 km/h mało precyzyjny układ kierowniczy. Próba przeprowadzona i nigdy więcej. :) W związku z brakiem wycieraczki tylnej szyby w moim egzemplarzu przy pogodzie deszczowej i na długich trasach ograniczona widoczność do tyłu. jed...

TO AUTO JAK ZA TE PIENIĄDZE JEST NIESAMOWITE KUPIŁ BYM NAJCHĘTNIEJ NASTĘPNĄ WERSJĘ
NA PIĄTYM BIEGU MOŻNA JECHAĆ SWOBODNIE 40-TKĄ JAK NA TAKIE GABARYTY TE 110 KONI TO TROCHĘ MAŁO
BARDZO FAJNIE WYBIERA NIERÓWNOŚCI DLA 4 DOROSŁYCH JEST DOSYĆ MIEJSCA NA DŁUŻĄ TRASĘ CO DO WYCISZENIA POWYŻEJ 110 SŁYCHAĆ SILNIK
NIEMA CO WYMAGAĆ WKOŃCU TO KOREAŃCZYK JEŚLI CHODZI O JAKOŚĆ WYKOŃCZENIA NIEKTÓRE PRZYCISKI SĄ ZA BARDZO UKRYTE
AUTO IDEALNE JAK NA POLSKIE DROGI TRZYMA SIĘ IDEALNIE JEDYNIE PRZY COFANIU NIEKTÓRZY MOGĄ MIEĆ PROBLEMY Z MAŁĄ WIDOCZNOŚCIĄ

dobry silnik dość mocny z pełnym obciążeniem bez większych różnic w przyspieszeniu
przy większych wiatrach falowanie samochodu reszta ok

bardzo dobry samochód, jego cena jest nieproporcjonalna do komfortu, osiągów i ładowności.
przy wyższych prędkościach przyspiesza dużo lepiej

1 2 z 2

9.6/10
6.9/10
7.2/10
5.4/10

Osoby zainteresowane autem Kia Carens brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai Matrix.

Kia

Carens

Hyundai

Matrix

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Carens

użytkownik: olaf

Kia Carens 1800 0KM 2001r. van

Auto średnie, ale jak za tą cenę super. Polecam jako rodzinny samochód. UWAGA unikać autoryzowanych serwisów, a szczególnie KIA-RM Filipowicz-Kraków. Wymieniałęm tam regler, okazało sie ze trzeba CAŁY(?) alternator, koszt 700+350!!!wymiana. Goście nie poinformowali mnie o 5 dniach potrzebnych na sprowadzenie części, na moje wyrzekania klient ztwierdził, ze bym się nie denerwował bo to STARE auto ( wtedy 4letnie) , rozumiem w domyśle ze oni naprawiaja młodsze (???). Teraz serwisuje w innym warsztacie i zamienniki sa w cenach OK. Koniecznie DOBRA instalacja gazowa, polecam BKZ Auto Gaz w Krakowie, Zero problemów z instalacją ( przejechałem od 70tys do 140tys

Stanowczo za głośny powyzej 120km/h (w porównaniu do Nissan Primera 2002 sedan)

Przestrzeń ogromna. Wygoda ? No chyba jakis kretyn projektował położenia przycisków. Można sie zabić w nocy zanim się znajdzie wycieraczkę tylnej szyby 0 możliwości aranżacji, tylne fotele sie tylko składają, ni ewiem czy d asię je zdemontować, duży minus. Karoseria super, po spotkaniu z lampą na parkingu przez 2 lata nie znalazlem czasu na pomalowanie i ZERO rdzy !!

Dobrze, ale musi isc klima, bez klimy przy 4 osobach szyby paryja jak jest chłodno

Pełna opinia o Kia Carens 1800 0KM 2001r. van »

Kia Carens: kombi, mini-van, van

Kia Carens: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Kia Carens: 1.8, 2.0, 2.4

Kia Carens: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000