Kia Carens opinie, oceny użytkowników, Kia Carens spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Carens

2.0

8.56/10

Kia Carens spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 7.64
trasa -.--/-.-- 5.96
cykl mieszany -.--/-.-- 6.92

Carens

OCENY KII CARENS

SILNIK JEST JAK W DOBRYM AUCIE 1 I 2 BIEG DELIKATNIE MRUCZY 3 TO JUZ JEST JAZDA PRZY ZALACZONYM TURBO MALO BENZYNIAKOW MA SZANSE 4 I 5 TO PIEKNY CIAG BLYSKAWICZNIE SIE ROZPEDZA PRZY MASIE 1,5 TONY MANKAMENT JAK U WIEKSZOSCI KOREANCZYKOW GLOSNA PRACA SILNIKA PRZY 130 KM /H
KOMFORT JEST ZDUMIEWAJACO DOBRY JAK NA TEN MODEL MIALEM JUZ 2 KOREANCZYKI TEN JEST 3 JEST NAJWYGODNIEJSZY A WIEM CO MOWIE BO CZESTO JEZDZE W DLUGIE TRASY MANKAMENT DOSC SLABE WYCISZENIE SILNIKA PRZY DUZEJ PREDKOSCI
PRZOD KOMFORT TYL TEZ ALE DLA 2 OSOB WNETRZE PRZESTRONNE DLA KAZDEGO WZROSTU PLASTIKI KIEPSKIEJ JAKOSCI ALE NIE SKRZYPIA[EXTRA MA C-EED ]KAROSERIA OK WOZ MA 6 LAT I NIE MA ZADNEJ KOROZJI SIEDZENIA REWELACJA 5 SEKUND I MOZNA PRZEWIEZC TAPCZAN WSKAZNIKI CZYTELNE PROSTA OBSLUGA
REWELACJA JAK NA KOREANCZYKA JEDYNY MANKAMENT TO PARKOWANIE TRZEBA DOBRZE ZAPOZNAC SIE Z Z SYLWETKA AUTA BO PARKOWANIE TYLEM NIE JEST LATWE SLABA WIDOCZNOSC

jestem zadowolony za male pieniadze swietny samochod a znaczek na masce nie przynosi mi ujmy
silnik znakomity jak na koreanski woz znakomite przyspieszenie powyzej 3 biegu zarowno na prostej jak i na wzniesieniach [praktykowalem w gorach ]bardzo pewnie mozna wyprzedzac na trasie jedynie 1 bieg troche mulowaty ale to ma chyba kazdy diesel
komfort jazdy znakomity przejezdzalem 800 km i nie bolaly mnie nogi przydalby sie tylko tempomat - wada jak u wiekszosci koreanczykow powyzej 100 silnik pracuje dosc glosno ale ja sie przyzwyczailem i mi to nie przeszkadza
samochod przestrzenny z duzym bagaznikiem tylna kanapa skladana na plasko - wejdzie szafa sporo schowkow najfajniejszy schowek pod plyta bagaznika wejda tam wszyskie klamoty bo jest specjalna szuflada materialy wykonczeniowe kiepskiej jakosci ale np w modelu ceed duza poprawa
bardzo dobrze sprawuje sie na kazdej nawierzchni oczywiscie po lesnych sciezkach z ograniczona predkoscia bo to nie wozek terenowy

10 Gwiazdek to mogłoby być gdyby koreańczycy zatrudnili stylistów od Giugaro czy Pinifariny a tak technicznie w sumie perfekcja, wizualnie kontrowersyjnie ale nie brzydko.
Nie jest demonem prędkości lecz porusza się sprawniej od vw z 90 KM TDI.
Nad wyciszeniem można było popracować więcej, ale za to można podkręcić radio - zwłaszcza przy prędkości pow. 120 km na h hałas jest odczuwalny, jednakże komfort dla kierowcy i pasażerów to mistrzostwo świata, tu koreańczycy odrobili lekcję na 6.
Przestrzeń na tak, w bagażniku pomysłowe schowki, duże kombi zmieszczą tam jednak więcej (np vectra c)
Jak na VANA - super, czujniki parkowania z tyłu mile widziane, chyba że jesteś przyzwyczajony/a do gabarytów vana.

Auto sprawuje się super,dobrze trzyma się jezdni,dobre przyśpieszenie i moc,ma kopa.Siedzi się wyżej więc widoczność jest bardzo dobra.Jedynie można się przyczepić do skrzyni biegów,trochę ciężko wchodzą biegi ale można się do tego przyzwyczaić.Może trochę mały bagażnik ale mo...
Jazda po dziurawych drogach nie jest bolesna,nie czuje się wstrząsów,amortyzacja dobra.
Bardzo dużo przestrzeni z tyłu,bardzo wygodnie

mało stabilny,każda nierówność jest odczuwalna - w lewo,prawo
klekocze przy zmianie biegów na małych obrotach
Wyciszenie dość dobre przy większej prędkości ok 100 i więcej
Małe wyciszenie,,elementy plastikowe piszczą jak są poluzowane,ale to auto nie z wysokiej półki więc trudno się dziwić
Samochód ma dobrą widoczność i prowadzi się dobrze nawet na długich trasach.Jednym tylko mankamentem jest to,że biegi należy przełączać przy wysokich obrotach bo inaczej to silnik charczy/brzęczy/tak jakby coś dzwoniło,a tak jest ok.

1 2 3 4 z 4

ŚREDNIE OCENY KIA CARENS

6.9/10
7.1/10
9.6/10
9.6/10
7.1/10
6.2/10

Osoby zainteresowane autem Kia Carens brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai Matrix.

Kia

Carens

Hyundai

Matrix

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Carens

Kia Carens EX 2000 CRDI 133KM 2002r. van

WSWZYSCY CO MAJA 20 LETNIE NIEMCE MOWIA ZE TO REKLAMOWKI JA MAM KOREANCZYKI JUZ 9 LAT I MOGE SMIALO POWIEDZIEC ZE TO AUTO NIE PRESTIZOWE ALE ZADNEJ UJMY NIE PRZYNOSI DLA MNIE MA JEZDZIC I BYC NIEZAWODNE I TAKIMI SA TO AUTO MAM DOPIERO NIECALY ROK ZROBILEM 23000 KM BYLEM TYDZIEN TEMU NA PRZEGLADZIE W SERWISOWYM JEDNA USTERKA SPALONA ZAROWKA RESZTE POZOSTAWIAM INNYM OCZYWISCIE NA CZAS WYMIENIAM PLYNY I INNE CZESCI KTORE PO PROSTU TRZEBA WYMIENIAC

PRZOD WIDOCZNOSC JAK W AUTOBUSIE TYL TROCHE MNIEJ LUSTERKA BARDZO DUZE WIDOCZNOSC 100% MANKAMENT JAK PISALEM WCZESNIEJ PARKOWANIE TYLEM DLA MNIEJ DOSWIADCZONYCH KIEROWCOW PROPONOWALBYM ZAMONTOWANIE CZUJNIKOW COFANIA

KLIMATRONIC BARDZO DOBRZE SIE SPRAWDZA CHLOD W LATO ZE AZ PALCE U NOG MARZNA W ZIMIE BARDZO SZYBKO NAGRZEWA KABINE MNOSTWO USTAWIEN ZE CZASAMI NIE WIADOMO CO USTAWIC

Pełna opinia o Kia Carens EX 2000 CRDI 133KM 2002r. van »

Kia Carens: kombi, mini-van, van

Kia Carens: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Kia Carens: 1.8, 2.0, 2.4

Kia Carens: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000