Kia Ceed opinie, oceny użytkowników, Kia Ceed spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Kia Ceed

Średnia ocena: 8.42/10

Kia Ceed spalanie (l/100km)

Oceny KII CEED

Radek2016-04-28

Jak dla mnie, na razie same zalety. Jedna rzecz dla przyszłych właścicieli. Jest czuła na silny ,uderzający, boczny wiatr. Można się przyzwyczaić:)
Do spokojnej i pewnej jazdy. Co prawda, jak trzeba przyśpiesza całkiem, całkiem...Wszystko akurat dla starszego pana z trójką dzieci.
W trasie można zasnąć w fotelu. Bardzo wygodne z przodu i z tyłu.
Długość prównywalna z moim byłym A4 sedanem.Kia jest szersza. Białe (prawdziwie białe!) nadwozie przy tej bryle jest po prostu cudne. Wnętrze, przy tych gabarytach jest rozplanowane niemalże doskonale. Duuuuży plus.
Trzeba się przyzwyczaić parkować "na lusterka". Słaba widoczność bezpośrednio do tyłu.

Boguś2008-04-23

Trzeba uważać na powłokę lakieru, jest stosunkowo mięki i czuły na zadrapania.
Nareszcie na dobrych autostradach czuję się komfortowo w stosunku do innych dobrych marek, jest z czego szybko przyśpieszyć, szczególnie przy prędkościach powyżej 100 km/h
Na nierównościach krótkich i przy większych prędkościach słyszalne stukania ale bez dobijania, "twarda piłka". Przdni fotel kierowcy ma dosyć niefortunnie usytuowane szycie tapicerki i uwiera mnie w lewą nogę, jeżdżę codziennie wię jest to dosyć uciążliwe, zgłaszam to ja...
Wszechobecne plastiki trochę szeleszczą ale w granicach dopuszczalnych, przynajmniej na razie
Zawieszenie dosyć sztywne ale można to zaakceotować. Super wspomaganie autko jest posłuszne w każdej sytuacji

ktp762017-05-10

Samochód przede wszystkim niezawodny. Po awaryjności skody to niebo a ziemia. Z żalem go sprzedawałem ale był już za mały ( rodzina) Następny kupiłem też kie tylko większą- Carens.
Silnik bardzo fajny. Praktycznie bezawaryjny. Przez 150 tys. km nie popsuło się nic. Skrzynia biegów OK. Jedyne problem ze sprzęgłem - jest za słabe - od razu się pali. Zdecydowanie element do poprawy ale wytrzymało mi 80 tys. km. Silnik daje radę. spalanie średnie 7,6 L
Zawieszenie raczej twarde ale bezawaryjne z wyjątkiem łaczników stabilizatora wymienionych na gwarancji. Resorowanie Ok. Fotele Ok. Niestety słabe wyciszenie w nowym ceed to zdecydowanie poprawili.
Ilość miejsca w środku duża ( porównując z równolatkiem hondą accord to ceed z tyłu bije ją na głowę. Bagaźnik std, raczej ok
Układ kierowniczy trochę nerwowy - mało precyzyjny. Zawieszenie raczej twarde ale świetnie trzyma w zakrętach. Wpomaganie raczej w sam raz. Generalnie całkiem OK.

2010-06-12

Bezradny sewis. Brak reakcji na reklamacje. Długi czas oczekiwania na naprawy gwarancyjne. Spadek wartości samochodu związany z naprawami gwarancyjnymi. Jeśli trafi wam się wadliwy egzemplarz to współczuję. W firmie w której pracowałem były takie 2 auta z roczników 2008 i 2009. Straci...
Od nwści zacinają się biegi wsteczny i 2-jka.
Znaczna utrata mocy z kompletem pasażerów. Bobre wiciszenie przy dużej prękości.
Jakość materiałów w najniższej klasie "plastykowe delikatne auto". Auto bardzo przestronne.

Grzegorz2013-09-25

Jeszcze raz bym kupił.
Rakieta. Niestety fabryczne opony nie nadążają. W skrzyni biegów jedynka jest wyraźnie za krótka i szóstka też.
Kiepskie wyciszenie, średniej jakości skóra na fotelach.
Czuje się budżetowe materiały, jest skóra na kierownicy ale mieszek drążka już z jakiegoś kompozytu, deska trochę twarda i trzeszczy. Dobrej klasy podsufitka pokrycia drzwi i podszybie.
Bardzo dobre zawieszenie (chociaż głośne) elektryczne wspomaganie niezłe na tle konkurencji, gdyby nie katastrofalne opony Michelin Energy byłoby naprawdę super. Przesiadłem się z Focusa więc mam dobre porównanie.

Średnie oceny KIA CEED

Osoby zainteresowane autem Kia Ceed brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Kia Ceed

Kia Ceed

Peugeot 308 SW

Kia Ceed: coupe, hatchback, kombi, liftback

Kia Ceed: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Kia Ceed: 1.4, 1.6, 1.7, 2.0

Kia Ceed: 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006