Kia Picanto opinie, oceny użytkowników, Kia Picanto spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Picanto

Średnia ocena: 8.64/10

Kia Picanto spalanie (l/100km)

6.30/8.20
4.90/6.40
5.88/7.70

Oceny KII PICANTO

Andrzej2017-03-30

Jak na samochód miejski dla dwojga, to Picanto jest niemal ideałem. Automat daje wielki komfort jazdy w korkach. Poprzednio musiałem w manualach reperować sprzęgło, tarczę, dociski itd, itp. Automat to eliminuje i daje komfort psychiczny. Na dalekiej trasie robi się trochę cienko z powodu m...
Być może auto lepiej przyśpiesza z manualną skrzynką biegów. Ja mam automat, który nieźle rusza spod świateł, ale po kilkunastu sekundach wszyscy mnie wyprzedzają. Na trasie nie przekraczam 110 (prędkości maksymalnej 145 ani razu nie odważyłem się wypróbować).
Puste autko jest bardzo twarde. Ale we dwie osoby i z pełnym kuferkiem samochód robi się dużo przyjemniejszy w resorowaniu i prowadzeniu, choć traci na przyśpieszeniu. Niestety, po przekroczeniu setki silnik robi się głośny. Jest to jeden z powodów, dla których jeżdżę w trasie poniżej...
Mam 170 cm, więc z przodu jest bardzo wygodnie. Natomiast zauważyłem, że z tyłu pasażerom jest ciasno. Bagażnik starcza w większości sytuacji miejskich ale na wakacje robi się tragicznie! 157 litrów to stanowczo zbyt mało! Tapicerka w wersji comfort jest bardzo dobrej jakości - zero zu...
Auto jest bardzo zwrotne w mieście. Do parkowania używam wyłącznie lusterek bocznych, choć brakuje kamerki cofania. Na trasie bardzo dobre prowadzenie, twarde i pewne pokonywanie zakrętów. Świetny ABS na śniegu czy lodzie - choć trochę hałasuje.

silnik pracuje cicho, dobra zmiana biegów - miekko,dobre przyspieszenie na początku, potem coraz gorzej ale chyba dlatego że mała moc silnika, ogólnie nie narzekam
auto jak a tą klasę jest wygodne i ciche wewnątrz, przy zabraniu 3 dorosłych facetów każdy ok 90 kg wagi czuje się obciążenie - podbija na nierównościach, jeżdząc we dwoje wszystko o.k.
auto dobrze się prowadzi, jest skrętne, mocne hamulce, b.łatwo zaparkować

2011-02-15

taki prawie Japończyk,mógłby być troche miększy,ale to da sie zrobić
mały silnik to i wymagania muszą mieć małą "korektę",do miasta super,odczucia sa ,że przyspiesza szybciej niż w rzeczywistości,skrzynia pracuje bardzo poprawnie
auto sztywne,mięknie dopiero pod obciążeniem,całkiem poprawne fotele,auto ciche
całkiem swobodnie jak na tą klasę przewiezie 4 osoby-zwłaszcza w porównaniu z pandą,bagażnik?brak :) ,dużo plastiku,ale sa wersje "wypasione",deska ma ciekawy styl,jest skierowana do kierowcy,nic nie trzeszczy,karoseria delikatna-zwłaszcza lakier-to wada
małe,poręczne auto,sztywne,nawet troche za bardzo,ale dzięki temu klei się do drogi-jak na swoja klasę oczywiście

2010-08-30

Kręcenie się nim po mieście, to sama przyjemność. Ale jeżeli komuś zdarzyło się prowadzić seicento, nawet z silnikiem 1.1 przez 500 km w jedną stronę, doceni też jego zalety w trasie :)
Od 0-60 km/h całkiem nieźle, potem już gorzej. Wyprzedzanie wyłącznie na 3. biegu.
Powyżej 100 km/h robi się trochę głośno. W jeździe miejskiej nie słychać, że to w ogóle ma jakiś silnik.
Jeżeli kierowca raczej woli siedzieć wysoko, niż leżeć, to samochód mu się spodoba. Nie ma problemu, co zrobić z kolanami (jak np. w pandzie). Bagażnik na jedną bardzo dużą torbę podróżną albo tygodniowe zakupy w hipermarkecie. Tylne siedzenia dzielone, składane dosłownie dwoma ruc...
Świetnie trzyma się toru jazdy na zakręcie.

2009-07-14

autko jak na swoją klase jest ok godne polecenia idealne w mieście na trase troche brakuje mocy ale na spokojną jazde wystarczy
Auto dość zwinnie przyspiesza jak na swoją klase lecz po włączeniu klimy czuć różnice w mocy
Z kompletem pasażerów czuć różnice w prowadzeniu lecz z drugiej strony nie jest to auto sportowe :)
co do jakości to w moim przypadku jest bardzo dobrze. Skórzane fotele i boczki na drzwiach odmieniają ten samochód. Karoseria ok. a co do bagażnka...no cóż... 5 siatek z zakupami wejdzie. Z drugiej strony po złożeniu siedzeń lodówke się przewiezie
mięki pedał hamulca

Średnie oceny KIA PICANTO

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Kia Picanto brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai i10.

Kia Picanto

Kia Picanto

Hyundai i10

Hyundai i10

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Picanto

Kia Picanto city 900 standard 445KM 2005r. hatchback

jedyne czego mi brak to większej mocy silnika i przydałby się jeszcze jeden szósty bieg do jazdy w trasie,ale jak na to co ma to autko jest dobrze- jestem zadowolona i jeszcze trochę nim pojeżdzę.Ogólnie cichy, zwrotny ,wmiarę żwawy, dużo miejsca w środku ze nie czuję się jak sardynka w puszce, doskonały w mieście .

wszystko o.k. nic nie ogranicza widoczności.

autko przestronne, wszystko pod ręką, dużo schowków na drobiazgi, przeszkadza plastik na boczkach ale można dostrzec zalety tego rozwiązania - łatwo się czyści :-), materiały klasy standardowej jak w innych autach typu Fiat,Scoda, łatwo się czyszczą. Bagażnik mały więc duże zakupy trzeba pakować na tył - ale łatwo zaparkować pod sklepem:-).Łatwo jednak położyć tylnefotele i wtedy zyskujemy całkiem sporo przestrzeni z tyłu - można tak przewieżć np.rower. Jak na razie nie zauważyłam minimalnej rdzy gdziekolwiek,ale może dlatego że auto ma 5 lat.

auto dobrze się prowadzi, jest skrętne, mocne hamulce, b.łatwo zaparkować

auto 5 razy w tyg. stoi w Warszawie w korkach ok. 2,5 godz.i wtedy głównie trzymam nogę na sprzęgle więc podobno przy tym przebiegu i takiej jeżdzie to normalne.Naprawę w autoryzowanym serwisie wykonano w ciągu 1 doby ,biorąc pod uwagę cenę kompetu sprzęgła naprawa nie była droga.

wszystko jest ok.,zimą ciepełko w środku, dosyć szybko się nagrzewa. Wentylacja dobra,szyby nie parują.

nie miałam z tym żadnych problemów.

Kia Picanto: hatchback, mini-van

Kia Picanto: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Kia Picanto: 0.9, 1.0, 1.1

Kia Picanto: 2011, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004