Kia Sephia opinie, oceny użytkowników, Kia Sephia spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Sephia

Średnia ocena: 7.88/10

Kia Sephia spalanie (l/100km)

8.27/10.61
6.34/8.26
7.20/9.41

Oceny KII SEPHIA

2011-02-12

jeśli nie używasz samochodu do lansu jest to odpowiednie auto dla Ciebie. koszt zakupu: max 2.000 zł; gaz: 2.500 zł; +opłaty (ale to płaci każdy). serwisuj odpowiednio a będziesz jeździł nim dłużej niż nie jedną beemką.
w związku z ogromnym spalaniem auto naprawdę ma potężnego kopa. owszem, nie ma co równać do nowych pojazdów, ale myślę, że w swojej klasie nie ma sobie równych.
nie spotkałem się z większymi problemami transportowymi. przewoziłem autem różne towary. mimo małych rozmiarów auto jest bardzo pojemne, do tego dzielone siedzenia... wielki plus
jest to tylko koreańczyk i nie należy wymagać zbyt wiele, lecz w porównaniu z innymi markami nie wygląda, aż tak strasznie. śmiało może konkurować z fordem, czy oplem. minus za błotniki i progi (porażka) reszta jest ok.
auto delikatnie podsterowne, warto pamiętać o tym podczas dojeżdżania do zakrętu

2008-04-14

Super wóz. Kupiłem prawie przypadkiem, i jestem bardzo zadowolony. Duży wygodny, szybki i NIEZAWODNY samochód.
Jak na poj 1,5 to świetnie, ciągnie od 2 tys obr. (8 zaworów). 2 i 3 bieg wystarczają do dynamicznej jazdy.
Dobre połączenie komfortu i trzymania drogi.Przednie fotele bardzo wygodne. 5 osób to za dużo.Trzeba uważać przy hamowaniu. Głośno powyżej 130 km/h.
Przód super, z tyłu sporo miejsca, nisko się siedzi i trochę trudno wysiada. Bagażnik średni, zawiasy wchodzą do środka. Po 10 latach skrzypią plastiki.Welur jak nowy. Rdza pojawiła się na progach i dole błotnika po 11 latach.
świetnie się trzyma drogi, szczególnie odczuwalne na koleinach. Hamulce mogłyby być lepsze przy obciążeniu. Duże zwisy i nisko rura.

2010-07-14

Gorąco polecam
Silniczek jak na japłończyka czyli ( ze stajni Mazdy ) .Super się kręci na obrotach .Mało pali i dla sprytnej nogi do Bawarki Audiole czy Paski czy Golfiki w tym roczniku czyli 96 niemają szans sam to wypróbowałem ( pełem orgazm )
Hmm jak kto woli ale jest cicha mięciutka a np. w akcji z namiętną panienką jest super prawie każda pozycja jest do wykonania polecam
na swój rocznik do super rasowy diesajn młode laski oglądają się (BLACHARKI ) wbrew pozorą nie tylko patrzą na bawarki
Moja kianeczka jest cudownym autkiem dla młodego kierowcy ,lub dla delkatnej kobietki

2010-07-15

Silnik bez zastrzezeń. Częste usterki oprzyrządowania (elektryczne podnoszenie szyby (wolałbym też awaryjne reczne podnoszenie szyb).Zbyt Częste wymiany łaczników stabilizatorów wahaczy przednich.
Słabe przyśpieszenie na wyzszych biegach. Najlepsze przyśpieszenie do 50km.
Auto bardzo głośne w środkujuż pow.80 km/godz. Trochę za niskie zawieszenie (nie wszędzie można zaparkować, bo przedni zderzak zahacza o za wysokie dla niego kraweżniki)
Auto obszerne i wygodne. Szybko atakuje rdza, szczególnie na progach i korozja postępuje błyskawicznie.
Nie najlepszza jazda na nierownościach, dosyć słabe hamulce (nawet po wymianie szczęk i klocków)

Sławomir2013-05-03

W tej cenie-ideał.
Silnik bardzo sprawny,przy idealnym ustawieniu mieszanki,może konkurować z mocniejszymi autami.
Bardzo wygodny
Jeżeli nie wykona się zabezpieczenia antykorozyjnego,gdy blachy są zdrowe,niestety totalne kłopoty z progami i nadkolami.
Ogólnie samochód w swojej klasie oceniam bardzo dobrze.Przez 2 lata codziennej eksploatacji,poza wymianą oleju w silniku,nie poniosłem żadnych kosztów związanych z jakimikolwiek,nawet najdrobniejszymi naprawami.Jedynym mankamentem w moim przypadku jest stan progów i nadkoli(brak zabezpieczen...

Średnie oceny KIA SEPHIA

Osoby zainteresowane autem Kia Sephia brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai Elantra.

Kia Sephia

Kia Sephia

Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Sephia

Kia Sephia 1600 0KM 1994r. sedan (limuzyna)

niższa ocena za lusterka, bo widziałem już większe. nadrabia jednak elektryką. zawsze mogę je podkręcić jeśli coś mi "ucieknie z kadru"

nie dbam specjalnie o auto. jeśli się planuje przeglądy o obsługę odpowiednio wcześniej, nie zawiedzie Cię na pewno. kosztami nie dorówna fiatowi 126p, ale w brew opiniom serwis jest bardzo tani. cały wydech (bez katalizatora) ok 160 zł. dużo części podchodzi z mazdy 323.

większość aut z tego modelu posiada klimatyzację, niestety mój egzemplarz nie dorobił się takowej :(

brak większych awarii.

Kia Sephia: hatchback, sedan (limuzyna)

Kia Sephia: benzyna, benzyna+gaz

Kia Sephia: 1.4, 1.5, 1.6