Kia Sportage opinie, oceny użytkowników, Kia Sportage spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Sportage

Średnia ocena: 8.19/10

Kia Sportage spalanie (l/100km)

10.64/13.98
8.41/11.50
9.01/12.92

Oceny KII SPORTAGE

2012-08-07

Po położeniu wosku i wypolerowaniu alusów oglądają się za nim małolaty ;)
Od auta podchodzącego pod terenowe nie oczekujmy sportowych zachowań. Drążek zmiany biegów lata jak szalony na boki - podobno da się to usunąć, ale jeszcze nie było na to czasu. Poza tym silnik pracuje ładnie zarówno na benzynie jak i LPG
Po przeprowadzonym remoncie silnika i uszczelnieniu wydechu w aucie zrobiło się faktycznie cicho, wysokie zawieszenie pozwala na przyjemne przejazdy przez polskie kawałki asfaltu na dziurach :) Jazda z kompletem pasażerów - jak nie chrapią - jest ok :)
Przy moim wzroście 185cm mieszczę się zarówno z przodu jak i z tyłu, ale koledze który ma 198cm z tyłu już jest trochę ciasno. Wszystkie potrzebne wyłączniki są w zasięgu rąk - nie ma problemu z obsługą. Lakier jak na mojej trzyma się bardzo dobrze, nie licząc kilku odprysków laki...
Wspomaganie działa bardzo lekko, hamulce w wersji bez ABS - nie mam zastrzeżeń, auto prowadzi się przyjemnie, ale na zakrętach da się odczuć przechył budy na boki - w sumie nie ma co się dziwić - w końcu ma wysoko zawieszony punkt ciężkości.

Michał2011-02-07

Do tego do czego ja go potrzebuję - wypas. Brakuje mi blokady dyferencjału, ale z reduktorem jakoś idzie. Pali mało, miejsca w niej sporo. Tylko trzeba albo mieć kumatego mechanika albo jeździć do aso - w przeciwnym wypadku - na naprawy po baranach mechanikach wydamy masę pieniędzy.
Bardzo krótkie przełożenia. Ze sprzęgła można coś wyciągnąć, bo jak już turbina się załączy to ciągnie znośnie, ale to nie jest auto do tego...
A pytacie na czarnym czy poza asfaltem? :) W środku fajnie i cicho. Zrobiłem nim raz ponad 5k km w 2 tygodnie i nic mnie nie bolało, więc komfort jest naprawdę przyzwoity.
Jak dotąd odpukać, koroduje sama rama - nadwozie w 1 miejscu. A samochód ma 9lat, więc spoko. Większość życia garażowany - może tu leży przyczyna sukcesu. Koszmarny dostęp do bagażnika. W wersji elegance wykończenie i jakość znacznie lepsza niż standard.
Układ kierowniczy nie jest na maglownicy - to terenówka wbrew pozorom. Jak na typ auta jest naprawdę nieźle. Po oblodzonej/zaśnieżonej nawierzchni - wypas. Prowadzenie poprawia wstawienie większych kapci - 230 jest ok.

seweryn2008-11-10

Samochód ok, do domu dowiózł. serwisy do d..., są źle zarządzane, słaby kontakt z klientem.
Mimo wydaje się dużej mocy (128 KM) bardzo ciężko wyprzedzić. Auto nie jest przesadnie ciężkie (1490 kg), ale mocy wyraźnie za mało!!!
Auto obciążone prowadzi się lepiej niż \\"puste\\", bardzo dobrze znosi nierówności, z tyłu mało miejsca na nogi dla pasażerów. Na terenowych oponach auto głośne w środku. Hałas daje się we znaki przy ponad 100 km/h.
Minusem jest brak możliwości otwarcia bagażnika inaczej niż kluczykiem, Przełączniki są \\"pod ręką\\". Plus za wycieraczki, które mają \\"jeden impuls\\" przy odepchnięciu dźwigni.
Dobrze trzyma się drogi, przechyla się na zakrętach (wysoko środek ciężkości. Hamulce wymagają regulacji (tylne) i są raczej przeciętne. Przy parkowaniu ok - dobra widoczność, przeciętna zwrotność.

2009-09-15

Serdecznie polecam po 4 latach jestem w stanie dużo powiedzieć o tym aucie,dwie wadu duże spalanie i pewne problemy z zawieszeniem z przodu, ale naprawy tanie, okazało się że sporo części w serwisie oryginalnym jest tańszych niż w sklepach.Nie jest to samochód do wyścigów,ale jest to a...
silnik bez awaryjny, mimo że nie dbam o auto to nie chce się popsuć, z przyspieszeniem tak sobie i z szybkością równie,ale skrzynia jest tak skonstruowana ja jechałem max 145 i to niezły wyczyn, ale do 120 nie ma większych problemów.Nie jest to auto do wyścigów ale do bez awaryjnej jazd...
bardzo dobra na nasze drogi w porównaniu z bmw serii 5 jakie posiadałem wręcz cudownie bezobsługowe

2010-02-19

Moja kijanka ma 4x4, w zime jest super.Natomiat kolega miał sportage bez 4x4,nawet nie wiedziałem ze takie są,to był niezły obciach jak takim autem się zakopał w śniegu,nie polecam.
silnik OK , tylko w zimę czasami przy dużych mrozach ciężko wchodził bieg wsteczny.Podczas jazdy trasą silnik jest dostatecznie dynamiczny, przez co bez obaw można szybko wyprzedzac
Jak wcześniej wspomniałem to autko płynie. Jak na suva to nie jest żle.
Po zakupie byłem mile zaskoczony,autko prowadzi się prawie jak limuzynę.Wszelkie nierówności miękko pokonuje,ono płynie a nie jedzie.

Średnie oceny KIA SPORTAGE

Osoby zainteresowane autem Kia Sportage brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai ix35.

Kia Sportage

Kia Sportage

Hyundai ix35

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Sportage

użytkownik: seweryn

Kia Sportage 2000 dohc 128KM 1998r. terenowy

W aucie siedzi się wysoko i dobrze widać do przodu i na boki. W bocznych lusterkach widoczność bardzo dobra. Minus - koło zapasowe zasłania widok w lusterku wstecznym.

W kosztach nie uwzględniam naprawy głównej silnika - na gazie jeździł poprzednik, a ja kupiłem auto krótko przed naprawą

Klima i nawiew ok. Duży minus - parują przednie szyby boczne - ledwie widać lusterka - konieczność uchylenia okien lub włączenia klimy

O ile elektryka działa bez problemów o tyle \\"elektronika\\" płata figle Zapale się kontrolka \\"check\\" - po drodze do serwisu gaśnie, po podłączeniu do komputera nie ma usterek w pamięci!!! Immobiliser działa na 4 - tzn za czwartm przekręceniem kluczyka. W serwisie powiedziano mi, że taki urok - mogą wymienić elektronikę za 3500 zł odpowiedzialną za immobiliser, a problem i tak nie zniknie.

Kia Sportage: cabrio, mini-van, terenowy, van

Kia Sportage: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Kia Sportage: 1.6, 1.7, 1.9, 2.0, 2.5, 2.7

Kia Sportage: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2001, 1999, 1998, 1997, 1996, 1994