Kia Sportage opinie, oceny użytkowników, Kia Sportage spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Sportage

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.40/10

Kia Sportage spalanie (l/100km)

12.16/13.98
10.92/11.50
10.90/12.92

Oceny KII SPORTAGE

2012-08-07

Po położeniu wosku i wypolerowaniu alusów oglądają się za nim małolaty ;)
Od auta podchodzącego pod terenowe nie oczekujmy sportowych zachowań. Drążek zmiany biegów lata jak szalony na boki - podobno da się to usunąć, ale jeszcze nie było na to czasu. Poza tym silnik pracuje ładnie zarówno na benzynie jak i LPG
Po przeprowadzonym remoncie silnika i uszczelnieniu wydechu w aucie zrobiło się faktycznie cicho, wysokie zawieszenie pozwala na przyjemne przejazdy przez polskie kawałki asfaltu na dziurach :) Jazda z kompletem pasażerów - jak nie chrapią - jest ok :)
Wspomaganie działa bardzo lekko, hamulce w wersji bez ABS - nie mam zastrzeżeń, auto prowadzi się przyjemnie, ale na zakrętach da się odczuć przechył budy na boki - w sumie nie ma co się dziwić - w końcu ma wysoko zawieszony punkt ciężkości.

2009-09-15

Serdecznie polecam po 4 latach jestem w stanie dużo powiedzieć o tym aucie,dwie wadu duże spalanie i pewne problemy z zawieszeniem z przodu, ale naprawy tanie, okazało się że sporo części w serwisie oryginalnym jest tańszych niż w sklepach.Nie jest to samochód do wyścigów,ale jest to a...
silnik bez awaryjny, mimo że nie dbam o auto to nie chce się popsuć, z przyspieszeniem tak sobie i z szybkością równie,ale skrzynia jest tak skonstruowana ja jechałem max 145 i to niezły wyczyn, ale do 120 nie ma większych problemów.Nie jest to auto do wyścigów ale do bez awaryjnej jazd...
bardzo dobra na nasze drogi w porównaniu z bmw serii 5 jakie posiadałem wręcz cudownie bezobsługowe

2011-02-19

mi sie podoba fajnie mi sie jezdzi jak i mieście i w terenie nigdzie nie stanełem z braku mozliwości wjazdu
silnik mógłby być troche żwawszy i mniej palić ale idzie przeżyć
no zakręty z 60 km/h idzie pokonać to jest nieżle ,mugłby być troche ciszy ale to nie limuzyna
niejest żle jak na 14 letnie autko to jeszcze nigdzie nie gnije jedynie mocowanie tylnego koła zapasowego ,a materiały takie jak we wszystkich koreańcach ,dlamnie jest ok
Naprawdse jak na takie autko to super

Tom2010-08-01

Napęd super na sliskim oraz w lekkim terenie
cichy, komfortowy
Z racji modelu który posiadam pełna opcja , ze skórami , podgrzewane siedzenia itp.

Średnie oceny KIA SPORTAGE

Osoby zainteresowane autem Kia Sportage brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai ix35.

Kia Sportage

Kia Sportage

Hyundai ix35

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Sportage

Kia Sportage I 2000 DOHC 125KM 1999r. terenowy

Po położeniu wosku i wypolerowaniu alusów oglądają się za nim małolaty ;)

Lusterka duże, z tyłu widok przysłania trochę "plecak", ale bez niego te auto nie miałoby wyglądu. Widok z przodu - bez zastrzeżeń.

Przy moim wzroście 185cm mieszczę się zarówno z przodu jak i z tyłu, ale koledze który ma 198cm z tyłu już jest trochę ciasno. Wszystkie potrzebne wyłączniki są w zasięgu rąk - nie ma problemu z obsługą. Lakier jak na mojej trzyma się bardzo dobrze, nie licząc kilku odprysków lakieru po kolizjach z kamieniami.

Kupiony z uszkodzoną głowicą zalaną chemią uszczelniającą, która przestała trzymać po zimie. Wymiana głowicy na 2gą używaną + wymiana uszczelniaczy trzonków zaworów + sprawdzenie szczelności + planowanie + uszczelka pod głowicę - 1600zł. Demontaż, wymiana głowicy, złożenie - 10h roboty.

Wentylator pracuje jak sieczkarnia, grzeje dobrze, ale wieje średnio. Podobnie jest z klimą - wieje lodowatym ale słabo.

Z mojej obserwacji kable są średnio uszczelnione i po tych 12 latach widać spękania igielitu. Gryzonie na szczęście nie jedzą kabli, bynajmniej nie na widoku. Elektronika - jak na razie ok.

Kia Sportage: cabrio, mini-van, terenowy, van

Kia Sportage: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Kia Sportage: 1.6, 1.7, 1.9, 2.0, 2.5, 2.7

Kia Sportage: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2001, 1999, 1998, 1997, 1996, 1994