Kia Sportage opinie, oceny użytkowników, Kia Sportage spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Kia Sportage

turbo diesel

Średnia ocena: 8.40/10

Kia Sportage spalanie (l/100km)

Oceny KII SPORTAGE

Michał2011-02-07

Do tego do czego ja go potrzebuję - wypas. Brakuje mi blokady dyferencjału, ale z reduktorem jakoś idzie. Pali mało, miejsca w niej sporo. Tylko trzeba albo mieć kumatego mechanika albo jeździć do aso - w przeciwnym wypadku - na naprawy po baranach mechanikach wydamy masę pieniędzy.
Bardzo krótkie przełożenia. Ze sprzęgła można coś wyciągnąć, bo jak już turbina się załączy to ciągnie znośnie, ale to nie jest auto do tego...
A pytacie na czarnym czy poza asfaltem? :) W środku fajnie i cicho. Zrobiłem nim raz ponad 5k km w 2 tygodnie i nic mnie nie bolało, więc komfort jest naprawdę przyzwoity.
Jak dotąd odpukać, koroduje sama rama - nadwozie w 1 miejscu. A samochód ma 9lat, więc spoko. Większość życia garażowany - może tu leży przyczyna sukcesu. Koszmarny dostęp do bagażnika. W wersji elegance wykończenie i jakość znacznie lepsza niż standard.
Układ kierowniczy nie jest na maglownicy - to terenówka wbrew pozorom. Jak na typ auta jest naprawdę nieźle. Po oblodzonej/zaśnieżonej nawierzchni - wypas. Prowadzenie poprawia wstawienie większych kapci - 230 jest ok.

Stanisław Szuba2008-02-08

Skrzynia biegów czasem przy rozpędzaniu lubi przygazować i wcale nie chodzi tu o redukcję biegów, nie wiem dlaczego tak się dzieje. Przyśpieszenie dałem też trochę niższe noty, bo to słabszy silnik tylko 112 KM teraz już są z 140 KM więc napewno jest lepiej.
Naprawdę autko jest super.
Mam pełną wersję w skórze wiec wykończenie też jest super.
Parkowanie trochę słabiej, bo to przecież spore auto, ale ogólnie jest bardzo dobrze.

2010-07-15

Wad nie stwierdzam.
Każdy pojazd, aby przyspieszał musi "mieć obroty", Kia ładnie przyspiesza przy niższych prędkościach obrotowych (150 KM).
Bez zastrzeżeń.
Mam chyba za długą rękę do przycisków podnoszenia szyb w podłokietniku.
Ręczny jest trochę "mułowaty" - trzeba go mocniej pociągnąć.

Średnie oceny KIA SPORTAGE

Osoby zainteresowane autem Kia Sportage brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai ix35.

Kia Sportage

Kia Sportage

Hyundai ix35

Najciekawsza opinia użytkownika o Kii Sportage

użytkownik: Michał

Kia Sportage Elegance 2000 86KM 2001r. terenowy

Ogromne, niemal pionowe szyby, wielkie lusterka - czegóż chcieć więcej.

UWAGA: MUSISZ mieć dobrego mechanika. NIGDY nie prowadź kijka do bylekogo bo więcej zepsuje próbując otworzyć niż naprawi - cała masa złych doświadczeń. Trzeba dbać. Jak dbasz - nie ma dramatu - nie dbasz - zabulisz. Części niestety drogie, więc dbać warto.

Wentylacja super, ogrzewanie - przy -25 można sobie zrobić prawie saunę. Przy tej temperaturze powietrza niestety tylko do 90km/h.

Spoko, ale trzeba zaglądać. Po drobnej konserwacji i zabezpieczeniu można brodzić.

Kia Sportage: cabrio, mini-van, terenowy, van

Kia Sportage: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Kia Sportage: 1.6, 1.7, 1.9, 2.0, 2.5, 2.7

Kia Sportage: 2012, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2001, 1999, 1998, 1997, 1996, 1994