Lancia Zeta opinie, oceny użytkowników, Lancia Zeta spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Lancia Zeta

8.00/10

Lancia Zeta spalanie (l/100km)

miasto 11.50/16.50 9.90
trasa 9.40/10.00 7.58
cykl mieszany 10.50/13.50 8.64

Zeta

OCENY LANCII ZETA

Jeśli ktoś ma pytania to proszę. torunpiotr@wp.pl
Skrzynia w moim samochodzie trochę haczy,szczególnie drugi bieg no i na mrozie ciężko włożyć dwójkę ale to może być nie najlepsza eksploatacja poprzednich właścicieli pojazdu. Wymiana oleju troszkę pomogła.Ten samochód nie jest mistrzem sprintu np.spod świateł,ale dzięki dużej el...
Wyciszenie jest super jak na diesla,VW niech się uczy od Włochów. W mojej Zecie mam skórę Alcantare siwietny materiał i łatwy w utrzymaniu czystości.
Mogło być troszkę więcej uchwytów na kubki,w moim nie ma stolików za przednimi siedzeniami a szkoda bo dzieciakom by się przydały.Przy 7-miu fotelach bagażnik jest niewieli ok.180l.,ale coś za coś.
Zawieszenie jest niezłe jak na lata 90-te i nie drogie w serwisowaniu. Wachacze regeneruje a końcówki kupuję tylko uznanych firm.

Skrzynia i silnik mają rodowód francuski.Zatem skrzynia nie jest zbyt precyzyjna i troszkę jakby nie pasowała do silnika.Przy moim przebiegu zaczyna lekko haczyć,szczególnie bieg I i II.
Samochód który mimo swoich gabarytów parkuje się tak prosto jak Fiata Pandę.Dużo gorzej jest zaparkować sedana lub kombi. Auto nie lubi kolein lepiej na naszych drogach przejść na rozmiar 195/65.

auto wygodne ale nigdy wcześniej nie jeździłem w takim stresie; regularne problemy z układem paliwowym (wymieniona pompa w baku+ regeneracja pompy wtryskowej+ 3x wymieniany zacinający się elektrozawór pompy wtryskowej). Auto stawało i nie dało się uruchomić.Oczywiście absolutnie nikt nie...
wyciszenie - do 120 względnie cicho, powyżej 120 dosyć głośno;przy pełnym obciążeniu zbyt mała moc silnika
z przodu dużo miejsca, 2 rząd względnie wygodnie, 3 rząd ciasno -mało miejsca na nogi; bagażnika zasadniczo brak (przy 3 rzędach do tzw "bagażnika" mieszczą się w pionie 2 walizki + praktycznie brak możliwości pochylenia siedzeń 3 rzędu)
duuuży promień skrętu, abs często wyskakiwał błąd i abs nie było

Sprzedałem 20-letnią Zetę po 7 latach jedynie z powodu kaprysu sprawdzenia nowszej odmiany Phedry.
Bezpieczne prowadzenie na dynamicznie pokonywanych zakrętach i przy dużych prędkościach. Świetnie radzi sobie na nie najlepszej jakości drogach. Wspomaganie kierownicy przyjemne i skuteczne.

Po paru modyfikacjach można zwiekszyc moc przez podniesienie doładowania , wydech przelotowy , wałek rozrzadu sportowy , tłoki od wolnossacego i jest dobrze
Wnetrze bogato wyposazone nic nie zgrzyta
Bardzo dobrze trzyma sie na zakretach opony 225/45 R 17 sa ok obniżony

5.5/10
5.8/10
5.8/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Lancia Zeta brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Sharan.

Lancia

Zeta

Volkswagen

Sharan

Najciekawsza opinia użytkownika o Lancii Zeta

Lancia Zeta 2100 109KM 1997r. van

Polecam rodzinom typu 2+2 i więcej i osobom które prowadzą działalność gospodarczą.Może Lancia nie jest znana ale da państwu sporo radości z jazdy jeśli oczywiście nie jest zaniedbana lub zniszczona.Godne uwagi są tez benzyniaki ,ale trzeba do nich montować gaz,bo zrujnują kieszeń.No i polecam następce czyli Lancie Phedre.

Komfort jazdy jest znakomity ,materjały świetnej jakości.Spasowanie plastików też bez uwag.Sharan,Galaxy i Alhambra mogą się tylko zazdrościć wzornictwa wewnątrz kabiny.Diesla trochę słychać ,ale jechałem też Sharanem i w nim bardziej słychać i czuć mówię tu o wibracjach jaki silnik pracuje.

Części około silnikowe i około skrzyniowe najlepiej kupować orginalne.Wachacze można regenerować.Końcówki drążków kupować od najlepszych producentów.

Spora kubatura wewnątrz pojazdu nie pozwala na błyskawiczne jej schłodzenie lub jej ogrzanie.

Drobne ale nie za częste awarje elektryki.Chodzi głównie o podświetlanie klimatronica i wnętrza pojazdu. Poza tym wszystko o.k.

Pełna opinia o Lancia Zeta 2100 109KM 1997r. van »

Lancia Zeta: kombi, van

Lancia Zeta: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Lancia Zeta: 2.0, 2.1

Lancia Zeta: 2001, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994