Land Rover Freelander opinie, oceny użytkowników, Land Rover Freelander spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Land Rover Freelander

2002r.

Średnia ocena: 8.22/10

Land Rover Freelander spalanie (l/100km)

15.00/9.60
11.50/8.60
13.80/10.00

Oceny LAND ROVERA FREELANDER

2008-02-10

Na zakrętach trochę sztywny. Silnik w miarę cichy, przyśpieszenie jak na takie autko w miare dobre,w końcu to nie wyścigówka.Przyspieszenie na poszczególnych biegach prawidłowe.Nie zawiódł mnie w górach zwłaszcza zimą.
Zawieszenie dość twarde. Resorowanie dobre. Fotele przednie jak dla mnie przy wzroście 183cm trochę za wysoko. Wyciszenie dobre/przy pokonaniu około 500 km w jeździe ciągłej nie odczuwałem zmeczenia hałasem/
Jak na 5 osób jest wygodny. Powinno być mniej schowków ale wiekszych . Schowek /podłokietnik/ powinien nie tylko byś większy ale przesuniety troche do przodu aby mozna było oprzeć rękę.Bagażnik w miarę pojemny a po zożeniu mozna przewozić wieksze bagaże.

2009-07-11

Ogólnie fajne auto. Jeśli ktoś nie potrzebuje mieć 200 koni pod maską tylko średniego suv-a do jazdy po mieście to spokojnie polecam.
To nie jest rajdówka, ale faktycznie koników troszkę brakuje do spokojnego podróżowania, ale dla niewymagających spokojnie ten silnik zapewnia, ze nie będą zostawac na szarym końcu. . . przeciez to konstrukcja BMW.
Kompaktowe auto zapewniające troszkę lepsze warunki w środku niż zwykłą osobówka. W somie nie ma cię czego czepić. pozycja za kierownica fenomenalna....ale też trzeba się do niej przyzwyczaić.
Duzym minusem jest dość mały bagażnik dający tylko 380 litrów ale w banalnie prosty sposób składa sie tylne oparcia i juz można zapakować np pralkę :)
Do takiego auta trzeba się przyzwyczaić. Nie jest on tak przyklejony do drogi jak osobówki, ale po kilku jazdach bezproblemu można go okiełznać i spokojnie podróżować.

2009-07-24

mimo że 2,5 benzyna to rozpędza się jak ŻÓŁW! pali ok 14 na 100 więc dość dużo jak na taki mały motorek (mam znacznie cięższe auto z silnikiem 4,5i o mocy 333KM i pali 10-11 litrów!)
tragedia... podziwiam tych co zachwalają ten model:) ale są i tacy co przecież matiza chwalą bo nie wiedzą co dobre...
twardy i trzeszczący, zachwalać mogą tylko osoby które nie miały do czynienia z prawdziwymi, porządnymi autami typu BMW X5 itp widoczność tył -zero!

Przemek2009-07-13

Pomimo kilku wad po prostu uwielbiam nim jeździć - doskonały samochód na szybką trasę i dojazd gruntówką, nawet kiepską na działkę. Doskonały uniwersalny samochód dla rodziny.
TD4 + automat to bardzo zgrany duet-czysta przyjemność
nadspodziewanie komfortowa i pewna jazda

Samochód nudny w środku, toporny na zewnątrz, a jednak podoba się wielkiej liczbie miłosników motoryzacji, a przy tym potrafi sprawić, że chce się zjechac z asfaltowej drogi i wjechać w miejsca gdzie inni nie dojadą.....to własnie Land Rover.

Średnie oceny LAND ROVER FREELANDER

Osoby zainteresowane autem Land Rover Freelander brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda CR-V.

Land Rover Freelander

Land Rover Freelander

Honda CR-V

Honda CR-V

Najciekawsza opinia użytkownika o Land Roverze Freelander

Land Rover Freelander 2000 0KM 2002r. terenowy

Znając ten samochódod 2003 roku a eksploatowany przeze mnie od dwóch lat powiem, że nie miałem problemów z samochodem, jedynie odpowietrzałem dwa razy sprzego ale wracało do niskiego położenia i tak już jeżdzę bez problemów. Auto rodzinne z mozliwością popróbowania w terenie. Nie polecam trudnych tras w terenie gdyż ten samochód raczej nie nadaje się do tego.

Siedzenia zbyt wysokie /trzeba się nachylać aby sprawdzić zmianę świateł/. Swiatło dodatkowe stopu nad kołem zastawia widoczność do tyłu.Poza tym wszystko dobrze.

Samochód prowadzi sie dobrze. Jednak jako rodzinny terenowy proponuje jeździć po krętych drogach z rozsądna prędkością, na prostych odcinkach bardzo szybki.Świetny w terenieale po średnich górkach.Mało pali przypredkości do 100 niecałe 7 litrów. Zwracaćuwagę na płyn wyrównawczy chłodzący zwłaszcza gdy samochód posiada webasto, gdyż pobiera go znacznie w porze zimowej/trzeba dolewać/.W terminie serwisować.

Ogrzewanie jak na samochód terenowy dobre. Nawiew mógłby być mocniejszy/wolne odparowywanie szyb/.

Land Rover Freelander: cabrio, kombi, terenowy

Land Rover Freelander: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, technologia hybrydowa

Land Rover Freelander: 1.8, 1.9, 2.0, 2.5

Land Rover Freelander: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998