Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie 1995r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 323

1995r.

Åšrednia ocena: 8.54/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

8.87/9.70
6.95/7.90
8.04/8.55

Oceny MAZDY 323

2009-03-10

Ogólnie autko super ponadczasowy wygląd zadowalające osiągi przyzwoite zarazem spalaonie jak na 2 litry prawi 150 kucy i silnik V6
Elastyczność silnika po prostu boska można na 4 biegu praktycznie jeździć nonstop. silnik pracuje równo w końcu to V6. Skrzynia i silnik współgraja idealnie. Dynamika silnika super jak na ten rocznik to idzie jak rakieta. Przyspiesza na każdym biegu nawet na 5 tce czuć moc.
Zawieszenie nie wiem ja w seri ja mam obniżone i bardzo sztywne można się przyzwyczaić. Głośność słychać wiatr powyżej 130 km/h no niestety szyby bez ramokwe taka wada. Auto dosyć wygodne.
Miejsca jst wystarczajÄ…co jak na gabaret auta. Schowkóe w wersji po lifcie jest gorzej przed liftem bardzo fajne schowki w drzwiach. WykoÅ„czenie jak na 14 letnie auto spoko. Zabezpieczenie korozyjne dosyć dobre chociaż ruda najczęściej zaczyna brać tylne nadkola doÅ‚y drzwi i dóÅ...
układ jezdny pracuje bardzo dobrze samochód prowadzi się przyzwoicie > ja mam niestety samochód obniżony więc na naszych pięknych drogach czuć każdą dziure na równej nawierzchni jazda jak po szynach

2008-02-09

Swietne auto.Polecam kazdemu kto ceni sobie przede wszystkim bezawaryjnosc,uklad jezdny,zawieszenie(raczej nastawione na ostrzejsza jazde).Przy spokojnej jezdzie oszczedne przy kreceniu okolo 4 tys bardzo dynamiczne.PODSUMOWANIE-MAZDA!!!
Nie oszukujmy sie to Japonczyk-uwelbia wysokie obroty jedzie dopiero powyzej 3 tys. obr. takze przy wyprzedzaniu lepiej zwalic bieg na nizszy.
W miare ciche auto.Troszke sztywne ale mi sie podoba,jesli chcialbym miec samochod komfortowy to kupilbym Citroena.Za to swietnie trzyma sie drogi i posiada pelna elektryke.
Umowmy sie to jest samochod 4 osobowy-na tylnej kanapie jazda trzech osob jest bardzo mocno ograniczona.A poza tym auto jest bardzo niskie i starszym osobom jest ciezko zarowno wsiadac jak i wysiadac.Za to z przodu bez zarzutu-swietne fotele ktore bardzo fajnie trzymaja na boki.
Rewelacyjnie trzyma sie drogi,swietny uklad kierowniczy-jednoczesnie bardzo lekko dzialajace wspomaganie ale nie "gumowe",te auto sie po prostu czuje!!!

2011-02-22

Autko lubiące wysokie obroty, na 1-2 biegu lekko mułowate, dopiero przy obrotach rzędu 2000-3000 dostaje kopa. Silnik przy przebiegu 230 tyś. w rewelacyjnym stanie, niemalże wzorcowe ciśnienie na cylindrach, nawet uszczelka się nie poci.
Rewelacyjna kultura pracy silnika, niemal bezgłośny - mąż jeźdzący na codzień dieslem czasem sądził że \\\"ślicznotka\\\" zgasła na światłach ;)
Jeśli ktoś się spodziewa po coupe takiej samej ilości miejsca co w kombii to niech da sobie spokuj. Zaskakująco pojemny bagaznik, możliwość szybkiego złożenia tylnich siedzeni i wtedy z coupe mamy kombi. Duży mankament: brak tylnich nadkoli przez co w końcu wychodzi rdza.
Genialna przyczepność, świetna konstrukcja zawieszenia.

Autem tym jeździ moja żona i jak najbardziej chwali sobie wygodę jazdy. Mi też dobrze sie jeździ ale osobiście jednak wolałbym coś z większym silnikiem. Zresztą żona też podobnie uważa, ze te 90KM to trochę mało.
Trochę mała moc silnika i niezbyt duża jego elastyczność ale ogólnie jest OK. Trochę niskie zawieszenie jak na nasze nierówne drogi.
Z pełnym obciążeniem warto uważać na większe nierówności aby nie \"dobić\" zawieszenia czy tez nie zahaczyć czymś.
Duża przestrzeń z przodu auta i w miarę przyzwoicie z tyłu. B. duży bagażnik + możliwość złożenia foteli daje nam dużą przestrzeń ładunkową. Obicia welurowe na standardowym poziomie. Obsługa wszystkiego w pełni intuicyjna - wszystko jest pod ręką tam, gdzie być powinno.

Aneta2010-02-18

Jeżdżąc 2 lata tym samochodem jestem z niego bardzo zadowolona.Gdybym miała podjąć decyzję o zakupie samochodu,to zdecydowanie drugi raz kupiłabym ten sam model.Jak do tej pory mnie nie zawiódł i zawsze szczęśliwie dojechałam do celu.Auto z wyglądu i technicznie jak marzenie.Mały merc...
Przy tej pojemności silnika nie ma co liczyć na odjechanie z pod świateł z prędkością światła,ale od 5 biegu jeździ jak mercedes...
Wyciszenie troszkę mniej,ale to mały minusik..
W tej kategorii wszystko idealnie...
Wszystko działa idealnie,żadnych niemiłych niespodzianek.

Åšrednie oceny MAZDA 323

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Seat Ibiza.

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 323

Mazda 323 F 2000 V6 144KM 1995r. hatchback

Widoczność do przodu jest dosyć dobra., czego nie można powiedzieć o tyle dosyć płasko poprowadzona linia tylnej klapy nie daje zbyt dobrej widoczności dlatego też nauczyłem się parkować na lusterka. Dla mniej wprawnych kierowców parkowanie tyłem może stanowić nie lada wyzwanie

Miejsca jst wystarczająco jak na gabaret auta. Schowkóe w wersji po lifcie jest gorzej przed liftem bardzo fajne schowki w drzwiach. Wykończenie jak na 14 letnie auto spoko. Zabezpieczenie korozyjne dosyć dobre chociaż ruda najczęściej zaczyna brać tylne nadkola doły drzwi i dół tylnej klapy.Siedzenia dzielone przewoziłem nią meble z blecka dałem rade :) Ergonomia jak to na japończyka znakomita wszystko pod ręką i tam gdzie ma być

Z poważnych napraw raczej nie zdażyło się z awari pęknięty przewód wspomagania koszt naprawy około 100 pln Reszta naprawy eksploatacyjne części które się zużywają. Na naszych wspaniałych polskich drogach

Wnętrze nagrzewa się dosyć szybko zimą. Latem klima działa poprawnie może nei chłodzi jak w nowych autach ale daje radę.

Wszystkie elementy elektryczne ddziałają poprawnie szyby dach antena luterka wszystko chodzi i nie miałem z tym żadnych problemów czasami przepali sie jakiś bezpieczniek na wskutek jakiegoś przepięcia

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984