Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 323

1996r.

Średnia ocena: 8.20/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

8.58/8.75
6.56/7.00
7.53/7.83

Oceny MAZDY 323

Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Dużo jeżdżę, a awarii praktycznie nie ma. Minus to spalanie
Biegi wchodzą bardzo miękko na 5 biegu przy 90 km/h silnika praktycznie nie słychać, po wyżej robi się ciut głośniej. Ogólnie do silnika brak zastrzeżeń. Przyspieszenie jak na 1.5 od 0-100 bardzo ładne, nie ma też problemu z wyprzedzeniem do 120 zbiera się nie źle. po wyżej niestety ...
Jak już pisałem zawieszenie twarde ale komfortowe. Do resorowania brak zastrzeżeń Fotele przednie dobrze trzymają lecz problematyczne wsiadanie i wysiadanie. Po roku się przyzwyczaiłem. Fotele tylne raczej jak standardowa kanapa gdzie na zakrętach jeździ się od lewej do prawej. Załadowany...
Z przodu miejsca jest sporo z tyłu niestety wyższe osoby mają problem. Siedzi się z tyłu dość wysoko a dach się tam obniża i powstaje problem. Przełączniki przekładnie bardzo fajnie rozmieszczone. podświetlana stacyjka, elektroniczna regulacja nawiewu i ogrzewania. Bagażnik.... mieszcz...
mała widoczność w tylnej szybie. W zakrętach trzyma się świetnie, twarde zawieszenie (trochę głośniejsze) ale wytrzymałe. Zadbane hamulce spisują się super.

super wygląd, kiepski silnik 1,5 , moim zdaniem optymalnym dla tego samochodu jest 1,8 , bardzo dobre prowadzenie -autko " klei się" do asfaltu ,
mając silnik 1500 nie można mówić o przyspieszeniu nawet średnim, skrzynia (manualna) super, silnik oznaczony symbolem z5 spędza sen z powiek wielu posiadaczom - branie ponadprzeciętnych ilości oleju ( ja zdecydowałem się na remont , niestety po przejechaniu ok. 10 tys. km problem zaczął...
zawieszenie auta sztywne - ja takie lubię , słaby silnik 1,5 czyni auto bardzo "mulastym " z kompletem pasażerów, we wnętrzu słychać szumy powietrza i opon, fotele bez zarzutu - może tapicerka materiałowa ulega szybkiemu zużyciu od nap w spodniach jeansowych na tylnych kieszeniac...
jak na ogólną wielkość auta nie można mieć nic do zarzucenia pod kątem ilości proponowanego miejsca dla podróżnych , zarówno z przodu jak i z tyłu (trochę ciaśniej), jak to w japończykach ergonomia bez zarzutu-wszystko pod ręką, bagażnik mały, co najwyżej średnia jakość tapice...
Chciałbym ,aby każde następne auto prowadziło się tak jak "efka", super prowadzenie na który ma wpływ stosunkowo duży roztaw osi , duży promień zawracania.

2010-02-17

Skrzynia biegów krótka, elastyczna lecz aby uzyskać dynamike przyśpieszenia trzeba "wkrecać" ten silnik na obroty. Silnik jest cichy do 100 km/h potem robi się głośno. Ostatni zauważyłem ciężko "wchodzące" biegi. Muszę to sprawdzić i wtedy coś dopiszę.
Zawieszenie dość twarde, ale ja to lubie. Fotele wygodne zarówno z tyłu jak i z przodu. Wysocy pasażerowie mogą mieć problemy na tylnej kanapie.

2011-02-15

Samochód spełnił w 100% moje oczekiwania,wada - niskie zawieszenie, przez co często zawadzałem o krawężniki podczas parkowania.
Silnik 1.5 cm3 to minimum w tym samochodzie.Elastyczny al mógłby być mocniejszy.
Wyciszenie wnętrz takie jak powinno być w samochodzie o charakterze sportowym - silnik musi być słyszalny ale bez przesady.Siedzenia przednie to bajka,nigdy nie jeździłem samochodem o tak wygodnych przednich siedzeniach.Tylne trochę gorzej ale - ja prowadziłem to autko.
Miejsca z przodu wystarczająco (mam 185cm wzrostu)z tyłu da się wytrzymać(dzieciaki nie marudziły)Materiały wykończeniowe dobrej jakości.Po 15 latach pojawiły się drobne ogniska rdzy ale myślę że to przez wymianę szyby przedniej(niewyczyszczony dobrze klej).Dzielona tylna kanapa ułatw...
Auto o zawieszeniu dość twardym,ale zestrojone dość komfortowo i nisko dzięki czemu trzyma się idealnie na ostrych zakrętach i nie "trzęsie" na wybojach i poprzecznych karbach.Układ kierowniczy precyzyjny.

Krzysiek2009-11-24

Kupując to auto nie znalazłem żadnego innego w takiej klasie. Poza tym pracując jako mechanik samochodowy zrobiłem sobie statystykę naprawianych aut i wyszło mi że na 1 rok wszystkich napraw 4-6% było japońskich. Jeżdząc prawie 4 lata Mazdą nie zamieniłbym sie na żadne inne.
Ze wzlędu że to japończyk silnik ładnie pracuje powyzej 3 tys. wtedy czuć, że ma charakter sportowy. W silniku co jakiś czas trzeba regulować luzy zaworowe. Mimo 220000 km od wymiany do wymiany bez dolewania oleju.
Jedyny minus to wyciszenie. Za to przednie fotele zapewniają komfort nawet przez 8 godzin jazdy.
Bagażnik to mółby być wiekszy, ale kilka worków z cementem tez sie zmieści :). Materiały i ergonomia poprostu super
Układ jezdny bardzo dobrze zestojony. Dobijanie na nierównościach ale to kwestia takich dróg i pewnie też już zużytych elementów. Auto prowadzi sie wyśmienicie, mało męczące podróże

Średnie oceny MAZDA 323

4.2/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Almera.

Mazda 323

Mazda 323

Nissan Almera

Nissan Almera

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 323

Mazda 323 Coupe BJ 1500 16 DOHC Z5 88KM 1996r. coupe

Jest bardzo dobrze.

Miejsca dużo ale z tyłu kłopoty mają wysocy pasażerowie,umiarkowana ilość schowków,ergonomicznie. Materiały jak na ten segment i wiek świetne, miekki kokpit, który nie skrzypi. Karoseria ma niestety wady. Szybko pojawia się rdza pod autem a z czasem kłopoty pojawiają się na progach. Radzę szybko zabezpieczyć podwozie.

Oceniam to auto w odnisieniu do danej klasy i porównuję z równolatkami, ponieważ uważam że tylko taki opis ma sens. Auto prowadzi się świetnie, dobrze trzyma się drogi jest twarde a awaryjność zawieszenia jest powyżej przeciętnej biorąc pod uwagę polskie nawierzchnie. Niestety bolączką są dość słabe hamulce tego modelu. Parkowanie łatwe ze względu na gabaryty auta i specyficznej dodatkowej tylnej szybie w klapie bagażnika.

Polecam zamienniki firm japońskich i niemieckich jak LUK, Valeo. Nie radzę jednocześnie pozornie oszczędzać

W gorące upały brak klimatyzacji daje się we znaki, za to zimą szybko "łapie" temperaturę.

Jeśli chodzi o elektrykę wszystko jest niezawodne, przynajmniej jak dotąd. W komorze silnika dodatkowa magistrala CAS z dużym 80A bezpiecznikiem który powinien uratować komputer i moduł podczas zwarcia. Bardzo fachowo.

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984