Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 323

1998r.

Średnia ocena: 9.33/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

7.55/10.70
6.03/8.88
6.78/9.60

Oceny MAZDY 323

2010-07-18

Auto super, praktycznie bezawaryjne, ciężko trafić dobry egzemplarz, zwłaszcza nie bity. Nie jast to auto typowo rodzinne, choć nasza 3 bez problemu się mieści!
Silnik pracuje rewelacyjnie i równo! Żadnego szarpania klekotania i takich tam! Jedyny mankament to głośna praca powyżej 100 km/h jeżdżę na gazie więc przy większych prędkościach jest trochę mało elastyczny ale na benzynie jest dużo lepiej! Silnik uwielbia wysokie obroty! Jedyne co pr...
Podczas jazdy z kompletem osób jest z tyłu ciasno, poza tym osoby wysokie mają problem na tylnej kanapie, bo jest mało miejsca na nogi o dach dość nisko schodzi do tyłu! Jeżeli chodzi o fotele przednie to po prostu rewelacja są wygodne, nisko umieszczone i dobrze trzymają, niestety silnik ...
Z przodu pełen komfort, z tyłu niestety gorzej! schowki i rozmieszczenie ok, obszerność wnętrza - nie można narzekać! Wykończenia jak na tą klasę auta też niczego sobie! Trochę plastikowe ale nie najgorszej jakości! karoseria u mnie 12 letnia i jedyne ognisko jakie wyszło to na masce p...
Autko super! Praktycznie bezawaryjne. Kupiłem je w Polsce z przebiegiem 82000 km i zrobiłem nim 90000. jeżdżę bardzo dużo, tyle, że co pół roki auto stoi kilka miesięcy, bo nie ma mnie w kraju. Jedyne co w nim wymieniałem, to końcówki drążków kierowniczych, sworznie wahacza, klocki h...

2010-02-17

Bardzo pozytywnie wspominam to auto. Mam nadzieję, że obecne mazdy są równie niezniszczalne jak ta z którą miałem do czynienia.
Auto oferuje schowki w każdym możliwym miejscu plus jeszcze kilka :). Niewiarygodna i niespotykana ilość schowków ! coś czego brakuje u innych.
Wadliwe pompy hamulcowe - w miarę zużycia tylne koła hamują coraz słabiej, przez co droga hamowania wydłuża się :(. Po za tym auto niewiarygodnie posłuszne kierowcy.

2008-02-08

Co do spalania to bardzo dużo zależy od stylu jazdy bo przy bardzo spokojnej jeździe w mieście zszedłem do 6,1 ale jak bardzo mi się śpieszyło w pewien weekend i jeżdziłem tylko po Wawie to wyszło mi niemal 10!!! Na trasie przy 140 spala 6,5 ale przy 90 jakieś 5 W ciągu 2lat zrobiłem ...
Jak na pokemność 1500 naprawde dobrze się zbiera, auta typu Audi A4, Passat (oczywiście z silnikami 1,6 to pobiera bez problemu, to samo na elastyczności, nie można nażekać jak na 1,5
Ja po przejechaniu paru tysięcy kilometrów obniżyłem zawieszenie więc automatycznie komfort jazdy spadł ale za to świetnie prowadził się. Fotele przednie wygodne, dobre trzymanie boczne (co do tylnych to jechałem tylko raz i to po znacznej ilości...:)) Nie polecam jazdy z kompletem osób ...
Jak jeździ się samemu to dużo miejsca jest z przodu ale wówczas z tyłu braknie
Generalnie nie ma do czego się przyczepić może nieco hamulce mogły by być skuteczniejsze. Jest to niski samochód a po obniżeniu zawieszenia istny gokart! Naprawde świetnie się prowadzi

2009-06-15

silnik ma 88km i lubi obroty,żyje przy 4tyś i tak aż do odcięcia zapłonu. świetnie gra ze skrzynią ale żeby jechać dynamicznie trzeba trochę mieszać (lubie zbić do 3 przy wyprzedzaniu i jechać do max)
195/50R15 na tych kołach nie szukam komfortu tylko przyczepności.z przodu jeżdzi się super z tyłu nie wiem jak jadę z tyłu to pijany a żona prowadzi.pow. 3,5tyś obr robi się przyjemnie głośno.
z przodu wygodnie ,wszystko pod ręką, wykończenie i fotele ze skóry mino lat nie widać znaczącego zużycia,karoseria lux jerzeli powłoka lakiernicza nie jest uszkodzona mechanicznie nie rdzewieje
prowadzi się super kocha zakręty,hamulce dają rade ale z tyłu tarcze by się przydały.

2009-08-05

Pojazd na pewno ma więcej zalet jak wad j.w.
Turbina załącza się dopiero gdy silnik osiągnie ok 2000 obr/min (duża turbo-dziura),silnik trochę mało elastyczny, lepiej pracuje na wyższych obrotach
Bagażnik dość pojemny ,można powiększyć przesuwając tylną kanapę do przodu o 16cm ,odwrotnie ,jeśli chce zwiększyć się przestrzeń pasażerom siedzącym na tylnej kanapie (podobno nie wszystkie mazdy 323F posiadają ową funkcję)
Samochód bardzo dobrze trzyma się drogi.Wydaje mi się ,że trochę mógłby mieć większy promień skrętu

Średnie oceny MAZDA 323

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Ibiza.

Mazda 323

Mazda 323

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 323

Mazda 323 F GT 2000 V6 144KM 1998r. sedan (limuzyna)

Silnik pracujący zdecydowanie na wysokich obrotach 3500-5500 RPM. Poniżej silnik zachowuje się jakby przysypiał. Skrzynia biegów w wersji GT ma krótkie biegi przez co na trasie trzeba zaakceptować, że silnik pracuje na bardzo wysokich obrotach. Lubią padać synchronizatory drugiego i trzeciego biegu. Wadliwa konstrukcja uszczelnienia pokryw zaworów sprawia, że występują nieustające wycieki oleju spod pokryw zaworów. Dodatkową niedogodnością są praktycznie zawsze stukające popychacze zaworów – nie ma to jednak wpływu na jakość pracy i żywotność silnika. Po za tym silnik nie do zamordowania. Pomimo 250000 km przebiegu na gładziach cylindrów doskonale były widoczne ślady obróbki fabrycznej (honowania). P.S. Bezkolizyjny silnik - sam nie wierzyłem !

Wersja 2.0 GT posiada spojler na tylnej klapie przez co widoczność do tyłu jest troszeczkę ograniczona. Ale jak sądzę :) dla chcącego :) nic trudnego.

Fotele średnio wygodne :). Auto ma sztywne zawieszenie, ale komplet pasażerów sprawia, że tył jest zdecydowanie niżej niż powinie. W takiej sytuacji przejazd przez nierówności poprzeczne do toru jazdy sprawiały "dobijanie" zawieszenia. Pomimo obciążenia auto ze sprawnym zawieszeniem doskonale trzyma tor jazdy bez noszenia na boki.

Części do wersji 2.0 GT są co nieco droższe niż do zwykłej wersji. inne paski, inne klocki, inne filtry. Coś za coś.

Wentylacja dramatyczna - w czasie deszczu szyby zawsze są zaparowane. Ogrzewanie jest naprawdę wydajne. Nigdy nie zmarzłem pomimo braku kurtki :)

Podczas eksploatacji Mazdy nawet nie musiałem sprawdzać gdzie są bezpieczniki.

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984