Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie 1.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 323

1.9

Średnia ocena: 8.67/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

Oceny MAZDY 323

2008-08-15

Mam ten samochód pół roku i jestem z niego bardzo zadowolony, jeździ nim się naprawde dobrze, wygląd ma ponadczasowy, autko naprawde fajne, należy tylko o niego dbać. Zależy też jaki egzemplarz dostaniemy, wiadomo. Naprawde polecam.

Średnie oceny MAZDA 323

2.3/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Ibiza.

Mazda 323

Mazda 323

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 323

Mazda 323 323f Sportive 1900 16V DOHC 114KM 1994r. hatchback

Silnik jest dosyć elastychny, na 1 można spokojnie wyciągnąć 60-70 km/h, jeżeli zaś chce się jechać oszczędnie, trzeba już częściej zmieniać biegi:P skrzynia biegów działa bez zarzutów, biegi wchodzą lekko, czasami mam problem z wrzuceniem wstecznego, dopiero po kilku próbach udaje się,dlatego dałem 8. Silnik pracuje cicho, bez zarzutów.

Z przodu widoczność jest bardzo dobra, gorzej z tyłem. Mała szyba z tyłu i uniesiona lekko wyżej trochę utrudnia widoczność, szczególnie uciążliwe przy parkowaniu, ale za to w bocznych lusterkach widać dużo lepiej i można spokojnie cofać na nich.

A więc tak, z resorowaniem jest średnio, ma twarde zawieszenie, ale nie jest to jakiś straszny dyskomfort, jest dobrze, ale mogłoby być lepiej. 1200km nad morze i spowrotem bez rzadnego problemu. Na przednich fotelach jeździ się bardzo dobrze, dużo miejsca, wygodne siedzenia, z tyłu nie jeździłem, ale pasarzerowie nie nażekali po 10 godzinach ciągłej jazdy. W samochodzie jest dosyć cicho, przy wiekszych prędkościach można spokojnie rozmawiać, bo hałas nie przeszkadza jakoś porażająco.

Przestrzeń z przodu w porządku, z tyłu nie jeździłem ale nikt nie narzekał i na moje oko jest dobrze (przy 2 pasarzerach z tyłu), wszystko jest pod ręką, może radio powinno być wyżej bo czasami to przeszkadza. Pojemność bagażnika zadowalająca, 4 osoby nad morze (w tym 2 kobiety:P) spokojnie sie zabiorą na tygodniowy pobyt. Jakość materiałów zadowalająca. W prosty sposób można złożyć tylne siedzenia i powiększyć bagażnik, rower spokojnie się wtedy zmieści. Nie wiem czy te samochody mają tak dobrą karoserię, czy trafiłem na dobry okaz, ale nie mam żadnych ognisk rdzy, a samochód ma już 14 lat.

Co tu mówić, samochód bardzo dobrze się prowadzi, na zakrętach dobrze trzyma się nawieżchni, hamulce już nieraz uratowały mnie przed nieprzyjemnością:) Z parkowaniem też nie ma problemów, ale trzeba się przyzwyczaić, mało pokazuje tylna szyba, więc większość manewrów trzeba wykonywać na bocznych lusterkach

Mam samochód od lutego tego roku i jak do tej pory jedyne co musiałem wymieniać to części eksploatacyjne, które się poprostu zurzyły. Niżej podaję przykładowe ceny niektórych części: Pasek rozrządu - 140zł Rolka prowadząca rozrządu GMB - 55zł Filtr oleju - 27zł Filtr powietrza - 14zł Rolka napinająca rozrządu GMB - 77zł Amortyzator TYŁ - 220zł Sworzeń wahacza PRZÓD - 50zł Osłona przegubu PRZÓD, Prawo - 23zł Tłumik końcowy - 130zł Tłumik środlowy - 100zł Osłona amortyzatora TYŁ - 42zł Łącznik stabilizatora TYŁ - 45zł Górna poduszka amortyzatora TYŁ - 120zł Filtr paliwa - 59zł

Mam model z klimatyzacją i jestem bardzo zadowolony. Klima chodzi bez problemu, dosyć szybko zaczyna chłodzić, w lato nie ma upałów, które Ci będą doskwierać. Wentylacja bez zarzutów, nawiewy są dosyć wydajne, przednie nawiewy czuć nawet z tyłu (zależy od ustawienia siły nawiewu). W zimę ogrzewanie również zadowala. Daję 8 bo zawsze może być lepiej, no i to w końcu 14 latek.

Bez żadnych problemów, zero zwarć i niespodzianek.

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984