Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 323

2.0

Åšrednia ocena: 8.62/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

10.88/15.00
8.40/12.00
9.60/13.00

Oceny MAZDY 323

2010-02-27

Nie napisze ze auto jest idealne ale jak ktos trafi nie zjezdzone to naprawde bedzie zadowolony, mozna polubic ten woz bo ma duzo plusow.
silnik w miare elastyczny, biegi przynajmniej u mnie a szczegolnie 3 czasem delikatnie nie chce wejsc z plynnoscia i czuc maly zgrzycik, nie jest to wina oleju w skrzyni bo jest zmieniony mysle ze moze to kwestia odpowietrzenia. Co do przyspieszenia to jak na ponad 100 konnego turbo to absolutnie be...
w moim egzemplarzu zawieszenie jest zuzyte, do wymiany sa drazki stabilizatora i pewnie amortyzatory rowniez. niestety polskie drogi zbyt dobrze na to nie wplywaja. Mi ogolnie tlucze na dolach wszystko. Jak mam komplet pasazerow z tylu obciera nadkole z tylu. Co do foteli i miejsca to 10. jest super...
miejsca jak juz pisalem jest full schowkow tez przeroznych. Na fotelach mam welur wiec jest ladnie i trwalo, co do blach to auto gnije, mam rdze na nadkolach z tylu i na drzwiach przednich od dolu od wewnatrz. Poza tym jeszcze kilka drobnych ceteczek na innych elementach.Siedzenia z tylu calosciowo ...
auto prowadzi sie przyjemnie i przewidywalnie choc jego zwrotnosc i os skretu nie jest zbyt rewelacyjna, nieraz trzeba lamac sie dwa razy podczas gdy fordem escortem poniewaz tez posiadam w tym samym miejscu ten sam manewr robie raz a nie odbiegaja dlugoscia oba samochody od siebie zbyt. Co do reszt...

2010-02-17

Bardzo pozytywnie wspominam to auto. Mam nadzieję, że obecne mazdy są równie niezniszczalne jak ta z którą miałem do czynienia.
Silnik pracujący zdecydowanie na wysokich obrotach 3500-5500 RPM. Poniżej silnik zachowuje się jakby przysypiał. Skrzynia biegów w wersji GT ma krótkie biegi przez co na trasie trzeba zaakceptować, że silnik pracuje na bardzo wysokich obrotach. Lubią padać synchronizatory drugiego i trzeci...
Auto oferuje schowki w każdym możliwym miejscu plus jeszcze kilka :). Niewiarygodna i niespotykana ilość schowków ! coś czego brakuje u innych.
Wadliwe pompy hamulcowe - w miarę zużycia tylne koła hamują coraz słabiej, przez co droga hamowania wydłuża się :(. Po za tym auto niewiarygodnie posłuszne kierowcy.

2009-03-10

Ogólnie autko super ponadczasowy wygląd zadowalające osiągi przyzwoite zarazem spalaonie jak na 2 litry prawi 150 kucy i silnik V6
Elastyczność silnika po prostu boska można na 4 biegu praktycznie jeździć nonstop. silnik pracuje równo w końcu to V6. Skrzynia i silnik współgraja idealnie. Dynamika silnika super jak na ten rocznik to idzie jak rakieta. Przyspiesza na każdym biegu nawet na 5 tce czuć moc.
Zawieszenie nie wiem ja w seri ja mam obniżone i bardzo sztywne można się przyzwyczaić. Głośność słychać wiatr powyżej 130 km/h no niestety szyby bez ramokwe taka wada. Auto dosyć wygodne.
Miejsca jst wystarczajÄ…co jak na gabaret auta. Schowkóe w wersji po lifcie jest gorzej przed liftem bardzo fajne schowki w drzwiach. WykoÅ„czenie jak na 14 letnie auto spoko. Zabezpieczenie korozyjne dosyć dobre chociaż ruda najczęściej zaczyna brać tylne nadkola doÅ‚y drzwi i dóÅ...
układ jezdny pracuje bardzo dobrze samochód prowadzi się przyzwoicie > ja mam niestety samochód obniżony więc na naszych pięknych drogach czuć każdą dziure na równej nawierzchni jazda jak po szynach

Józef2009-08-24

jak na tą klasę auta jest więcej niż bardzo dobrze. Jazda zupełnie bezawaryjna, ekonomiczna, przyjemna.
jak na wielkość auta, 90 km w dieslu zupełnie wystarcza, świetnie przyspiesza - szczególnie na 3 - 4 biegu.
auto małe, więc komfort gorszy niż w autach większych. Generalnie zawieszenie sztywne - dobrze trzyma drogi ale kosztem komfortu jazdy. bardzo dobre fotele przednie - duża możliwość regulacji. w sumie jak na tą klasę auta jest bardzo dobrze.
bardzo mile mnie zaskoczyła ilość miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. jakość materiałów (plastik) pozostawia trochę do życzenia. mały bagażnik (bo i auto nie duże) ale na plus zasługuje to, że można go powiększyć przesuwając tylne siedzenia! Bardzo dobre rozwiązanie! Pierwsze...
jak na tą klasę auta jest super, auto bardzo dobrze trzyma się drogi, daje dużo frajdy.

2008-08-13

Jest super, ale nie daję dziesiątki, zawsze można znależź jakąś głupotkę do której można się doczepić.
Maleńkie problemy z wrzucaniem wstecznego biegu, reszta fantastyka.
Słychać szum opon ale ze względu iż założone mam bardzo szerokie ogumienie 225, ponadto niski profil 45.
Jakość wykończeni taka sobie, ale ja na 11 letnie auto nie ma na co narzekać. Blacharka super żadnych oznak korozji, konserwacja pod spodem igła.
Byłyby same dziesiątki, lecz nie może być ze względu na to iż mamy fatalne drogi a auto jest bardzo twarde więc na naszych jezdniach prowadzi się różnie nie ze swojej winy. Na idealnej nawierzchni można nie trzymać kierownicy.

Åšrednie oceny MAZDA 323

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Seat Ibiza.

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 323

Mazda 323 F GT 2000 V6 144KM 1998r. sedan (limuzyna)

Silnik pracujÄ…cy zdecydowanie na wysokich obrotach 3500-5500 RPM. Poniżej silnik zachowuje siÄ™ jakby przysypiaÅ‚. Skrzynia biegów w wersji GT ma krótkie biegi przez co na trasie trzeba zaakceptować, że silnik pracuje na bardzo wysokich obrotach. LubiÄ… padać synchronizatory drugiego i trzeciego biegu. Wadliwa konstrukcja uszczelnienia pokryw zaworów sprawia, że wystÄ™pujÄ… nieustajÄ…ce wycieki oleju spod pokryw zaworów. DodatkowÄ… niedogodnoÅ›ciÄ… sÄ… praktycznie zawsze stukajÄ…ce popychacze zaworów – nie ma to jednak wpÅ‚ywu na jakość pracy i żywotność silnika. Po za tym silnik nie do zamordowania. Pomimo 250000 km przebiegu na gÅ‚adziach cylindrów doskonale byÅ‚y widoczne Å›lady obróbki fabrycznej (honowania). P.S. Bezkolizyjny silnik - sam nie wierzyÅ‚em !

Wersja 2.0 GT posiada spojler na tylnej klapie przez co widoczność do tyłu jest troszeczkę ograniczona. Ale jak sądzę :) dla chcącego :) nic trudnego.

Fotele średnio wygodne :). Auto ma sztywne zawieszenie, ale komplet pasażerów sprawia, że tył jest zdecydowanie niżej niż powinie. W takiej sytuacji przejazd przez nierówności poprzeczne do toru jazdy sprawiały "dobijanie" zawieszenia. Pomimo obciążenia auto ze sprawnym zawieszeniem doskonale trzyma tor jazdy bez noszenia na boki.

Części do wersji 2.0 GT są co nieco droższe niż do zwykłej wersji. inne paski, inne klocki, inne filtry. Coś za coś.

Wentylacja dramatyczna - w czasie deszczu szyby zawsze są zaparowane. Ogrzewanie jest naprawdę wydajne. Nigdy nie zmarzłem pomimo braku kurtki :)

Podczas eksploatacji Mazdy nawet nie musiałem sprawdzać gdzie są bezpieczniki.

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984