Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie coupe (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 323

coupe

Średnia ocena: 8.17/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

9.22/10.47
6.63/8.13
7.96/9.00

Oceny MAZDY 323

2010-02-17

Skrzynia biegów krótka, elastyczna lecz aby uzyskać dynamike przyśpieszenia trzeba "wkrecać" ten silnik na obroty. Silnik jest cichy do 100 km/h potem robi się głośno. Ostatni zauważyłem ciężko "wchodzące" biegi. Muszę to sprawdzić i wtedy coś dopiszę.
Zawieszenie dość twarde, ale ja to lubie. Fotele wygodne zarówno z tyłu jak i z przodu. Wysocy pasażerowie mogą mieć problemy na tylnej kanapie.

2011-02-22

Autko lubiące wysokie obroty, na 1-2 biegu lekko mułowate, dopiero przy obrotach rzędu 2000-3000 dostaje kopa. Silnik przy przebiegu 230 tyś. w rewelacyjnym stanie, niemalże wzorcowe ciśnienie na cylindrach, nawet uszczelka się nie poci.
Rewelacyjna kultura pracy silnika, niemal bezgłośny - mąż jeźdzący na codzień dieslem czasem sądził że \\\"ślicznotka\\\" zgasła na światłach ;)
Jeśli ktoś się spodziewa po coupe takiej samej ilości miejsca co w kombii to niech da sobie spokuj. Zaskakująco pojemny bagaznik, możliwość szybkiego złożenia tylnich siedzeni i wtedy z coupe mamy kombi. Duży mankament: brak tylnich nadkoli przez co w końcu wychodzi rdza.
Genialna przyczepność, świetna konstrukcja zawieszenia.

2009-09-20

Daje radość z jazdy
silnik i elastyczność super można zapiąć 4 bieg i jeździć po mieście bez redukcji i daje rade. Co do silnika lubi olej ten typ tak ma :)
co do komfortu jak wspomniałem wcześniej u mnie bardzo sztywno nie mam pojęcia jak w orginale
przestrzeniw środku wystarcza z bagarznikiem już mniej wózek dzięcięcy wchodzi ale z trudem. Co do karoseri to na pewno jeszcze przes pare lat będzie wyglądać świetnei ponad czasowy wygląd auta urzeka
Generalnie układ jezdny bardzo fajny nie wiem jak w orginale bo u mnie obniżony o -55mm . Parkowanie do tyłu utrudnione przez płasko położoną szybe tylnią trzeba się przyzwyczaić. Hamulce niestety troche kiepskie

2010-05-25

przy tej pojemności auto jeździ prrzyzwoicie, nie mam aż takich problemow z wyprzedzaniem
jeżeli chodzi o siedzienia przednie to mogłby lepiej trzymac na zakrętach, o tylnich nie mogę powiedzieć zadużo ponieważ nigdy na nich nie jechałem ale wiem że dużo miejsca z tylu nie ma.. od ok 90 km/h już powoli słychać szum
nie wiem jak u innych, ale mi pojawia się korozja przy dole drzwi co mnie wkurza...
Autem tej klasy jeździ się nawet dobrze, kierowca jest bardzo często oślepiany przez pojazdy z naprzeciwka dlatego że siedzi się dość nisko..

2008-02-13

za te pieniadze nic lepszego nie znajdziesz (warunek w miare dobrze utrzymany). Samochod nie do zdarcia.
przyznam ze spodziewalem sie gorzej
głosny, poza tym jak na ten rocznik to rewelacja
karoseria nieocynkowana, podatna na korozje (nadkola tyl, klapa bagaznika). Wysoka krawedz zaladunku. Poza tym dobre matrialy i duuzo miejsca.3 dzrwi i nie ma problemu z wsiadaniem osob do tylu.
może to zależy od zużycia części, ale auto nie prowadzi się już dobrze. Przy dużych prędkościach strach wchodzic ostro w zakret. Bardzo sie wtedy pochyla i jest podsterowny.

Średnie oceny MAZDA 323

3.8/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Mazda 323

Mazda 323

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 323

Mazda 323 Coupe BJ 1500 16 DOHC Z5 88KM 1996r. coupe

Jest bardzo dobrze.

Miejsca dużo ale z tyłu kłopoty mają wysocy pasażerowie,umiarkowana ilość schowków,ergonomicznie. Materiały jak na ten segment i wiek świetne, miekki kokpit, który nie skrzypi. Karoseria ma niestety wady. Szybko pojawia się rdza pod autem a z czasem kłopoty pojawiają się na progach. Radzę szybko zabezpieczyć podwozie.

Oceniam to auto w odnisieniu do danej klasy i porównuję z równolatkami, ponieważ uważam że tylko taki opis ma sens. Auto prowadzi się świetnie, dobrze trzyma się drogi jest twarde a awaryjność zawieszenia jest powyżej przeciętnej biorąc pod uwagę polskie nawierzchnie. Niestety bolączką są dość słabe hamulce tego modelu. Parkowanie łatwe ze względu na gabaryty auta i specyficznej dodatkowej tylnej szybie w klapie bagażnika.

Polecam zamienniki firm japońskich i niemieckich jak LUK, Valeo. Nie radzę jednocześnie pozornie oszczędzać

W gorące upały brak klimatyzacji daje się we znaki, za to zimą szybko "łapie" temperaturę.

Jeśli chodzi o elektrykę wszystko jest niezawodne, przynajmniej jak dotąd. W komorze silnika dodatkowa magistrala CAS z dużym 80A bezpiecznikiem który powinien uratować komputer i moduł podczas zwarcia. Bardzo fachowo.

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984