Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 323

sedan

Åšrednia ocena: 8.06/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

7.81/10.27
6.36/8.17
7.02/9.19

Oceny MAZDY 323

2010-02-17

Bardzo pozytywnie wspominam to auto. Mam nadzieję, że obecne mazdy są równie niezniszczalne jak ta z którą miałem do czynienia.
Silnik pracujący zdecydowanie na wysokich obrotach 3500-5500 RPM. Poniżej silnik zachowuje się jakby przysypiał. Skrzynia biegów w wersji GT ma krótkie biegi przez co na trasie trzeba zaakceptować, że silnik pracuje na bardzo wysokich obrotach. Lubią padać synchronizatory drugiego i trzeci...
Fotele średnio wygodne :). Auto ma sztywne zawieszenie, ale komplet pasażerów sprawia, że tył jest zdecydowanie niżej niż powinie. W takiej sytuacji przejazd przez nierówności poprzeczne do toru jazdy sprawiały "dobijanie" zawieszenia. Pomimo obciążenia auto ze sprawnym zawiesz...
Auto oferuje schowki w każdym możliwym miejscu plus jeszcze kilka :). Niewiarygodna i niespotykana ilość schowków ! coś czego brakuje u innych.
Wadliwe pompy hamulcowe - w miarę zużycia tylne koła hamują coraz słabiej, przez co droga hamowania wydłuża się :(. Po za tym auto niewiarygodnie posłuszne kierowcy.

Z redukcją biegów to po prostu Formuła, świetnie sobie radzi.
Z dużym obciążeniem na wybojach boli serce, niemniej jednak radzi sobie dobrze nawet na długich trasach. Wymieniałem amortyzatory i od tamtej pory jest nieźle.
Jak na tak stary samochód świetna ergonomia i dużo przestrzeni, jednym słowem luksusowe auto tamtych lat, karoseria bez grama rdzy, jestem naprawde zaskoczony, że po roku tak świetnie się trzyma.
Jak na ten wiek jest naprawde nieźle, wymieniałem tarcze i klocki, co do parkowania ma duże wnętrze i bagażnik, a sam w sobie dość niewielki. Nie ma ustawionej zbieżności, po prostowaniu felgi i wymianie opon nadal ściąga go delikatnie w prawo.

2009-07-11

główną wadą wozu jest tylko i wyłącznie jego wiek a co za tym idzie ubogie wyposażenie aut kupowanych w Polsce. W mojej 323 nawet wspomagania kierwnicy nie było.z zachodu można sobie było ściagnąć cos lepszego oczywiście. zaleta to niesamowita bezawaryjność i jakość wykonania
no niestety, wolnossący diesel dynamiki nie miał, ale jak już się go bujnęło powyżej 130 to szedł jaj burza,niektóre silniki dają do zrozumienia że im źle z obrotami a tu było naprawdę ok. 170/h bez problemów, raz nawet zamknąłem budzik, ale to z dużej górki
Głośno w aucie zwłaszcza przy dużych prędkościach, no ale diesel musiał hałasować przy 150 na godzinę
idealne rozmieszczenie przestrzeni w niedużym wozie. bagażnik dość duży, ale wiadomo w hatchbacku jest więcej mozliwości. dzięki skłądanym siedzeniom nawet 3 metry mozna przewieźć. Duży minus nadwozia- rdza od spodu i kiepściutka powłoka lakierowa
dobry do jazdy na wprost i na zakrętach. Nigdy nie wpadłem w poślizg, tylko raz na baaardzo śliskiej nawierzchni

Krzysztof lub Artur2008-02-06

Bardzo dobre autko,z elastycznym silnikiem.Bardzo duża przestrzeń bagażowa.Jestem bardzo zadowolony bo koszty utrzymania i zakup części i spalanie są minimalne.
Bardzo dobra elastyczność i osiągi silnika.Do 120 km/h komfortowa jazda.Po 7 latach wymieniłem tylko tarcze sprzęgła, co roku olej i filterek.
Mam 186 cm i jest mi ciężko,bo niema regulacji wysokości foteli.Zawieszenie dobre,auto trzyma sie drogi.Wyciszenie nie najlepsze ,ale cóż wymagać od 17 letniego autka.
Wszystkie wskazniki i wÅ‚Ä…czniki pod rÄ™kÄ….Bagażnik super pojemny,a po zÅ‚ożeniu tylnych siedzeÅ„ mega pojemny.MateriaÅ‚y i wykoÅ„czenie nie najlepszej jakośći,ale i tak przewyższa niektóre modele z ostatnich lat.Auto 17 lat i zero ognisk korozji,to mówi samo za siebie.Parkowane pod chmurkÄ...
Niestety brak wspomagania utrudnia manewry na parkingu.

2010-02-28

Solidnie wykonany Japończyk ! Słaby silnik, ekonomiczny, dobra widoczność, słabe hamulce. Szybko łapie temperaturę, więc w zimie szybko ogrzejemy wnętrze. Ubogie wyposażenie. Typowy wół roboczy, przede wszystkim niezawodny.
Silnik za słaby, wsteczny czasami nie chce wejść. O przyspieszeniu szkoda pisać.
Przy dużym obciążeniu słabe hamowanie. Zawieszenie raczej twarde. Słabo wyciszony diesel, chociaż nie jest tak źle.
Wnętrze jest pojemne, bagażnik też, 415 l wystarcza. Materiały użyte we wnętrzu są pierwszej jakości, nic nie skrzypi, ani trzeszczy itp. a jest to 16 letni diesel !!!
Prowadzi się dobrze, nie mam wspomagania, brak abs. Ogólnie daje rade jak na swój wiek.

Åšrednie oceny MAZDA 323

4.2/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Seat Ibiza.

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 323

Mazda 323 Sedan 1600 1.6 89KM 1992r. sedan (limuzyna)

To moj pierwszy samochod, kupiony za 3500zl, okolo 2000zl musialem w niego wlozyc w ciagu roku. Ma za to niewielkie spalanie, jest to samochod z dobrymi rozwiazaniami, swietnie sie prezentuje i ma naprawde dobre osiagi. Wolalbym mlodszy samochod, ale jak na pierwsze auto jest naprawde fajne i przyjemne zarowno po Warszawie jak i na dalsze wypady.

Z redukcją biegów to po prostu Formuła, świetnie sobie radzi.

Może wieksze lusterka by się przydały, ale mnie osobiscie wystarczaja.

Ogromny plus za to, że szybko się nagrzewa i trzyma stałą temperaturę w zimę i lato, Mazda pod tym względem trzyma najwyższy standard.

Nie mam zastrzezen.

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984