Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Mazda 323

Średnia ocena: 8.49/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

8.66/10.16
6.65/8.15
7.65/9.09

Oceny MAZDY 323

qamil2008-11-29

Jeżeli ktoś szuka samochodu dla osoby młodszej, w cenie do 14-15 tys. to nie ma lepszego samochodu. Wydaję mi się, że wogóle w tej cenie lepszego auta się nie znajdzie, ale niektórzy lubią bardziej kanapowate fotele... :D Przy zakupie używanego samchodu najważniejszy jest jednak stan kon...
Napędowi daję ocenę 8. Biegi 3,4,5 są mocne, natomiast 1 wydaje mi się, że jest nieco za słaba, 2 może być. Przekłada to się na przyspieszenie tego auta.
Fotele są bardzo dobrze wyprofilowane, co daje większą przyjemność z jazdy w szczególności na zakrętach. Kupując ten samochód należy zdawać sobie sprawę z niezbyt wystarczającego wyciszenia. Przy prędkości 140km/h dłuższa jazda może być nieco męcząca (dla niektórych, starszych...
Wygląd na 10, mimo przeszło ponad 10 lat, samochód przyciąga uwagę płci pięknej :)
Samochód prowadzi się pewnie, dobrze trzyma się drogi, nie ma przechyłów na zakrętach, zawieszenie w sam raz do ostrzejszej jazdy, układ kierowniczy - nie ma żadnych luzów, jest precyzyjny

2010-02-17

Skrzynia biegów krótka, elastyczna lecz aby uzyskać dynamike przyśpieszenia trzeba "wkrecać" ten silnik na obroty. Silnik jest cichy do 100 km/h potem robi się głośno. Ostatni zauważyłem ciężko "wchodzące" biegi. Muszę to sprawdzić i wtedy coś dopiszę.
Zawieszenie dość twarde, ale ja to lubie. Fotele wygodne zarówno z tyłu jak i z przodu. Wysocy pasażerowie mogą mieć problemy na tylnej kanapie.
Miejsca dużo ale z tyłu kłopoty mają wysocy pasażerowie,umiarkowana ilość schowków,ergonomicznie. Materiały jak na ten segment i wiek świetne, miekki kokpit, który nie skrzypi. Karoseria ma niestety wady. Szybko pojawia się rdza pod autem a z czasem kłopoty pojawiają się na progach. R...
Oceniam to auto w odnisieniu do danej klasy i porównuję z równolatkami, ponieważ uważam że tylko taki opis ma sens. Auto prowadzi się świetnie, dobrze trzyma się drogi jest twarde a awaryjność zawieszenia jest powyżej przeciętnej biorąc pod uwagę polskie nawierzchnie. Niestety bolącz...

WADY: Trochę mało mocy, brak wspomagania kierownicy, przydał by się ABS. ZALETY: kupił bym następcę ale takich solidnych niestety już nie produkują.
Silnik trochę słaby 65KM, na pewno nie do "zwijania asfaltu". Także nie ma co się dziwić jeśli chodzi o osiągi. Do spokojnej jazdy w zupełności wystarczy. Za to są oszczędności na paliwie.
W miarę wygodne autko, nie jest to limuzyna, ale typowo miejski pojazd. jest stosunkowo miękki dzięki listwie skrętnej.
Po złożeniu siedzeń b. duża komora bagażnika.
Praktycznie bezawaryjne auto, pomimo intensywnego użytkowania tylko w centrum dużego miasta /dziury/. Zawieszenie wytrzymuje ok. 7 lat np. do wymiany końcówek i innych elem. zawieszenia. Trochę słabym punktem jest łącznik stabilizatora z tyłu. Koszt ok 60 zł. Po 15 latach użytkowania, wyc...

2011-02-13

Samochod z ponadczasowa linii sprawia ze zakochasz sie w nim na zaboj. Jako japonczyk wlasciwie sie niepsuje(chyba ze ktos ja wczesniej katowal).Uniwersalny z racji 5-drzwiowego hatchbacka a jednak sportowy gdzie trzeba!!!
Wersja 1.5 radzi sobie dobrze jak na 88 konna jednostke, natomiast 2.0 144 konny jest po prostu bajka jesli chodzi o wyprzedzanie lub ostra jazde. Jedyna wada to apetyt na olej ktory w tych silnikach jest sprawa na porzadku dziennym.
Jak juz wspomnialem samochod raczej bardziej rozrywkowy niz rodzinny (kilkugodzinna trasa przy predkosci 140km/h mogla by doprowadzic do frustracji).Fotele blisko budowy kubelkowej dobrze trzymaja.
Materialy raczej standardowe jak na taki przedzial cenowy ,jednak trzeba zaznaczyc ze nic nie ulega standardowym usterkom. Japonczycy dbaja o jakosc. No i ta linii nadwozia - ponadczasowa sportowa a jednak 5 drzwiowa to duzy atut i uniwersalnosc!
Wersja z silnikiem 1.5 jak i 2.0 posiada fabrycznie dosc twarde zawieszenie ktore obniza komfort lecz jednoczesnie polepsze prowadzanie i wlasciwosci jezdne tego samochodu.Tarcze z przodu i z tylu w wersji 2.0 zwiekszaja sprawnosc hamulcow.

2011-02-15

Samochód spełnił w 100% moje oczekiwania,wada - niskie zawieszenie, przez co często zawadzałem o krawężniki podczas parkowania.
Silnik 1.5 cm3 to minimum w tym samochodzie.Elastyczny al mógłby być mocniejszy.
Wyciszenie wnętrz takie jak powinno być w samochodzie o charakterze sportowym - silnik musi być słyszalny ale bez przesady.Siedzenia przednie to bajka,nigdy nie jeździłem samochodem o tak wygodnych przednich siedzeniach.Tylne trochę gorzej ale - ja prowadziłem to autko.
Miejsca z przodu wystarczająco (mam 185cm wzrostu)z tyłu da się wytrzymać(dzieciaki nie marudziły)Materiały wykończeniowe dobrej jakości.Po 15 latach pojawiły się drobne ogniska rdzy ale myślę że to przez wymianę szyby przedniej(niewyczyszczony dobrze klej).Dzielona tylna kanapa ułatw...
Auto o zawieszeniu dość twardym,ale zestrojone dość komfortowo i nisko dzięki czemu trzyma się idealnie na ostrych zakrętach i nie "trzęsie" na wybojach i poprzecznych karbach.Układ kierowniczy precyzyjny.

Średnie oceny MAZDA 323

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Seat Ibiza.

Mazda 323

Mazda 323

Seat Ibiza

Seat Ibiza

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984