Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie (strona 4)

Opinie o samochodach Mazda 323

Średnia ocena: 8.49/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

8.66/10.16
6.65/8.15
7.65/9.09

Oceny MAZDY 323

2009-07-08

Znakomity samochód dla miłośników sportów motorowych i kierowców rządnych wrażeń. Niska masa, duża moc i stały napęd na 4 koła czynią z Mazdy 323 GTX (ew. GT-R) poważnego konkurenta dla Subaru czy Lancera evo (szczególnie zimą).
Niska ocena skrzyni biegów tylko ze względu na jej wysoką awaryjność, spowodowaną zastosowaniem zbyt delikatnych podzespołów (szczególnie przeniesienie napędu na tylną oś). Jednak przy odpowiednim traktowaniu potrafi wytrzymać lata i nie ma z nią żadnych problemów.
Przy tego typu samochodach komfort jazdy jest mało istotny. Mimo to zawieszenie seryjne znakomicie wybiera wszelkie nierówności i jest bardzo wytrzymałe. Przednie fotele charakteryzują się bardzo dobrym trzymaniem bocznym i są wygodne nawet podczas długich tras.
Jak na tak niewielkie gabaryty auta wnętrze zadziwia obszernością. Nawet 5 pasażerów może wygodnie podróżować. Materiały we wnętrzu są dobrej jakości i praktycznie się nie zużywają. Mankamentem jest jednak karoseria, na której juz po kilkunastu latach widać pierwsze ślady korozji.
Dzięki stałemu napędowi na 4 koła samochód prowadzi się jak po szynach. Niezastąpiony samochód zimą!!!

To moj pierwszy samochod, kupiony za 3500zl, okolo 2000zl musialem w niego wlozyc w ciagu roku. Ma za to niewielkie spalanie, jest to samochod z dobrymi rozwiazaniami, swietnie sie prezentuje i ma naprawde dobre osiagi. Wolalbym mlodszy samochod, ale jak na pierwsze auto jest naprawde fajne i przyje...
Z redukcją biegów to po prostu Formuła, świetnie sobie radzi.
Z dużym obciążeniem na wybojach boli serce, niemniej jednak radzi sobie dobrze nawet na długich trasach. Wymieniałem amortyzatory i od tamtej pory jest nieźle.
Jak na tak stary samochód świetna ergonomia i dużo przestrzeni, jednym słowem luksusowe auto tamtych lat, karoseria bez grama rdzy, jestem naprawde zaskoczony, że po roku tak świetnie się trzyma.
Jak na ten wiek jest naprawde nieźle, wymieniałem tarcze i klocki, co do parkowania ma duże wnętrze i bagażnik, a sam w sobie dość niewielki. Nie ma ustawionej zbieżności, po prostowaniu felgi i wymianie opon nadal ściąga go delikatnie w prawo.

Jason_x2011-01-28

Moim zdaniem swietny woz. Trochu w stylu coupe!!! Jestem zadowolony z niego. To moja juz druga mazda. I obie milo mnie zaskoczyly.
Silniczek 1.5 to prawdziwy geniusz. Niezawodny nie bierze oleju pali na najwiekszym rozie bez problemu. Biegi wchodza lekko. Skrzynia bardzo precuzyjna. Silniczek reci mocnej powyzej 3tys obr i odcina dopiero przy 7tys obr.Ponizej jest trochu ospaly.
Akurat ja mam zastosowane twardsze sprezyny wiec za bardzo resorowania nie ma. Fotele swietnie trzymaja i nie ma na nich sladow uzytkowania. Trochu glosno powyzej 130km/h
Ogolnie z przodu jest duzo miejsca z tylu z kompletem moze byc trochu ciasno. Pomimo ze auto ma juz 17 lat nic nie trzeszczy nie stuka w desce rozdzielczej i wszystko dziala kazdy guzik. Trochu tylnie nadkola chwyta rdza. Ale coz mozna oczekiwac po 17 letnim wozie!!!!!
Układ kierowniczy samochodu jest genialny. Dopracowany w kazdym szczegole. Prowadzi sie swietnie. POkonywanie zakretow z duza predkoscia to przyjemnosc. Autko prowadzi sie jak sportowka. Co prawda mam wymienione sprezyny na twardsze.

2008-02-19

przy dbaniu o autko tj. wymiana czesci wedlug odpowiednio przejechanych km daje gwarancje praktycznie bezawaryjnosci.
Silniki w tych modelach pracuja czysto, plynnie i sa dosc dynamiczne jak na swa pojemnosc.
Jak juz wspomnialem dosc twarde zawieszenie, fotele przednie ala kubelkowe dobrze trzymaja w siodle ale troszke traca na komforcie. Jazda powyzej 100km/h robi sie glosna z powodu lekkiego szumu zpowodowanego przez szyby bez ramek w drzwiach.
Z przodu bardzo dobra ergonomia i dosc duzo miejsca, z tylu to samojakosc materialow standardowa ,ale dobrze dopasowana, jakosc karoserii jedna z lepszych z jakimi mialem do czynienia.
Prowadzi sie jak po szynach, przy odpowiednim ogumieniu można bezpiecznie poruszac sie dynamicznie, twardosc zawieszenia jednak troszeczke obniza komfort jazdy. Układ kierowniczy dobrze wywazony. Widoczność z tyłu troszke ograniczona ,ale z czasem mozna sie przyzwyczaic.

2009-07-11

główną wadą wozu jest tylko i wyłącznie jego wiek a co za tym idzie ubogie wyposażenie aut kupowanych w Polsce. W mojej 323 nawet wspomagania kierwnicy nie było.z zachodu można sobie było ściagnąć cos lepszego oczywiście. zaleta to niesamowita bezawaryjność i jakość wykonania
no niestety, wolnossący diesel dynamiki nie miał, ale jak już się go bujnęło powyżej 130 to szedł jaj burza,niektóre silniki dają do zrozumienia że im źle z obrotami a tu było naprawdę ok. 170/h bez problemów, raz nawet zamknąłem budzik, ale to z dużej górki
Głośno w aucie zwłaszcza przy dużych prędkościach, no ale diesel musiał hałasować przy 150 na godzinę
idealne rozmieszczenie przestrzeni w niedużym wozie. bagażnik dość duży, ale wiadomo w hatchbacku jest więcej mozliwości. dzięki skłądanym siedzeniom nawet 3 metry mozna przewieźć. Duży minus nadwozia- rdza od spodu i kiepściutka powłoka lakierowa
dobry do jazdy na wprost i na zakrętach. Nigdy nie wpadłem w poślizg, tylko raz na baaardzo śliskiej nawierzchni

Średnie oceny MAZDA 323

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Almera.

Mazda 323

Mazda 323

Nissan Almera

Nissan Almera

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984