Mazda 323 opinie, oceny użytkowników, Mazda 323 spalanie (strona 5)

Opinie o samochodach Mazda 323

Åšrednia ocena: 8.49/10

Mazda 323 spalanie (l/100km)

8.66/10.16
6.65/8.15
7.65/9.09

Oceny MAZDY 323

2008-02-09

Swietne auto.Polecam kazdemu kto ceni sobie przede wszystkim bezawaryjnosc,uklad jezdny,zawieszenie(raczej nastawione na ostrzejsza jazde).Przy spokojnej jezdzie oszczedne przy kreceniu okolo 4 tys bardzo dynamiczne.PODSUMOWANIE-MAZDA!!!
Nie oszukujmy sie to Japonczyk-uwelbia wysokie obroty jedzie dopiero powyzej 3 tys. obr. takze przy wyprzedzaniu lepiej zwalic bieg na nizszy.
W miare ciche auto.Troszke sztywne ale mi sie podoba,jesli chcialbym miec samochod komfortowy to kupilbym Citroena.Za to swietnie trzyma sie drogi i posiada pelna elektryke.
Umowmy sie to jest samochod 4 osobowy-na tylnej kanapie jazda trzech osob jest bardzo mocno ograniczona.A poza tym auto jest bardzo niskie i starszym osobom jest ciezko zarowno wsiadac jak i wysiadac.Za to z przodu bez zarzutu-swietne fotele ktore bardzo fajnie trzymaja na boki.
Rewelacyjnie trzyma sie drogi,swietny uklad kierowniczy-jednoczesnie bardzo lekko dzialajace wspomaganie ale nie "gumowe",te auto sie po prostu czuje!!!

grześ2010-06-20

byłem zadowolony z mojej poprzedniej mazdy i do obecnej również nie mam zastrzeżeń auto bardzo dobre póki co nie chce innego.
do wyprzedzania tylko 3!!! wtedy ma kopa silnik powinien być pielęgnowany pochodzi dłużej i nie żałować na musowe wymiany do przyspieszeń jak na nie cale 100 kucy fajnie wchodzi na obroty i kręci się fajnie do czerwonego mniam mniam niestety
komplet pasażerów nie wpływa na satysfakcje z jazdy bez wyprzedzania chyba że seicento fotele wygodne przednie jak i tylne wysokie obroty zakłócają rozmowe:(
do przodu widać wszystko tył też wygodny osobom poniżej 190cm bagażnik pojemny materiały w maździe ubogie ale wytrzymałe
mazda bardzo dobrze się prowadzi i trzyma drogi doświadczony kierowca nie będzie miał żadnych kłopotów z parkowaniem hamulce są dobre ale mogły by być lepsze

Krzysztof lub Artur2008-02-06

Bardzo dobre autko,z elastycznym silnikiem.Bardzo duża przestrzeń bagażowa.Jestem bardzo zadowolony bo koszty utrzymania i zakup części i spalanie są minimalne.
Bardzo dobra elastyczność i osiągi silnika.Do 120 km/h komfortowa jazda.Po 7 latach wymieniłem tylko tarcze sprzęgła, co roku olej i filterek.
Mam 186 cm i jest mi ciężko,bo niema regulacji wysokości foteli.Zawieszenie dobre,auto trzyma sie drogi.Wyciszenie nie najlepsze ,ale cóż wymagać od 17 letniego autka.
Wszystkie wskazniki i wÅ‚Ä…czniki pod rÄ™kÄ….Bagażnik super pojemny,a po zÅ‚ożeniu tylnych siedzeÅ„ mega pojemny.MateriaÅ‚y i wykoÅ„czenie nie najlepszej jakośći,ale i tak przewyższa niektóre modele z ostatnich lat.Auto 17 lat i zero ognisk korozji,to mówi samo za siebie.Parkowane pod chmurkÄ...
Niestety brak wspomagania utrudnia manewry na parkingu.

2011-02-22

Autko lubiące wysokie obroty, na 1-2 biegu lekko mułowate, dopiero przy obrotach rzędu 2000-3000 dostaje kopa. Silnik przy przebiegu 230 tyś. w rewelacyjnym stanie, niemalże wzorcowe ciśnienie na cylindrach, nawet uszczelka się nie poci.
Rewelacyjna kultura pracy silnika, niemal bezgłośny - mąż jeźdzący na codzień dieslem czasem sądził że \\\"ślicznotka\\\" zgasła na światłach ;)
Jeśli ktoś się spodziewa po coupe takiej samej ilości miejsca co w kombii to niech da sobie spokuj. Zaskakująco pojemny bagaznik, możliwość szybkiego złożenia tylnich siedzeni i wtedy z coupe mamy kombi. Duży mankament: brak tylnich nadkoli przez co w końcu wychodzi rdza.
Genialna przyczepność, świetna konstrukcja zawieszenia.

2010-02-19

Jak na 1.3 silnik sprawia bardzo pozytywne wrażenie, jest dość dynamiczny jednak nazbyt głośny przy wyższych obrotach
Ponieważ zawieszenie jest twarde słychać większość dziur, fotele przednie wygodne ale mogły by lepiej trzymać w zakrętach, tylna kanapa rewelacyjna a także dostęp do niej, wyciszenie niestety nie zachwyca
Przestrzeń wystarczająco duża, świetna widoczność z miejsca kierowcy, mam 185cm wzrostu i nie mogę powiedzieć że jest mi ciasno nawet na tylnej kanapie, jakość jak na mazdę przystało świetna, nic nie trzeszczy, rdza pojawia się na nadkolach z tyłu
Zawieszenie sztywne, na suchym można sobie pozwolić na bardzo wiele, na mokrym i śniegu duża podsterowność, hamulce mogły by być lepsze

Åšrednie oceny MAZDA 323

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 323 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Nissan Almera.

Mazda 323

Mazda 323

Nissan Almera

Nissan Almera

Mazda 323: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna), terenowy

Mazda 323: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 323: 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0

Mazda 323: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1984