Mazda 5 opinie, oceny użytkowników, Mazda 5 spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 5

2.0

Åšrednia ocena: 8.25/10

Mazda 5 spalanie (l/100km)

Oceny MAZDY 5

slawek2010-08-25

Mazda 5 stworzona jest do jazdy autostradowej. Nie strzaszne jest pokonywanie dla niej długich dystansów. Skrzynia biegów dopracowana, biegi wchodzą bez przeszkód, silnik pozwala na płynną jazdę w dużym zakresie prędkości obrotowej.
Zawieszenie dość sztywne wiec bez obciążenia pojazd "skacze" po nierównoÅ›ciach. Fotele dość twarde, zwÅ‚aszcza w drugim rzÄ™dzie, Å›rodkowy fotel drugiego rzÄ™du w zasadzie nie do wykorzystania przez osobÄ™ dorosÅ‚Ä…. Auto mogÅ‚oby być lepeij wyciszone gdyż w zakresie dużych prÄ...
Jestem osobą wysoką (190) i z miejscem z przodu nie mam problemów. Podobnie w drugim rzędzie. Wszystkie urządzenia pokładowe obsługuje się intuicyjnie. Dzwignia biegów w zasięgu ręki. Bagażnik auta pokowny. Wykładzina w bagażniku mogłaby być bardziej odporna na zabrudzenia. Deska roz...
Auto zachowuje się na drodze bardzo przewidywalnie. Wchodzenie w ostre łuki mało odczuwalne nawet przy dużych prędkościach. Długość nadwozia sprawia, że trudno znaleźć "dziurę" do zaparkowania w zatłoczonym mieście. Bardzo pomocne czujniki parkowania lub kamera cofania.

Filip2008-05-01

Narazie całokształt na w skali od 0-10 na 5 (przez zuzycie paliwa) Zobaczymy za 10 tys km
Tutaj brak zastrzeżeń, dynamika diesla warta polecenia
Tutaj moja opinia nie będzie do końca obiektywna, poniważ autem przejechałem dopiero 1000km i nie miałem okazji jechac z pełnym obciażeniem czy też kompletem pasażerów. Fotele przednie wygodne, z tyłu wystarczająco wygodne, natomiast wyciszenie silnika rewelacja, ale przy jeździe powyż...
Przestrzeni z przodu wystarczająco, z tyłu dla dwóch osób też, 3 osoby w drugim rzędzie ok ale na krótkie trasy. Aranżacja wnętrza sprawia wiele frajdy i daje wiele możliwości, materiały wykonczeniowe - narazie wydaje się że bardzo dobrej jakości. Ergonomia ze strony kierowy - rewel...
Trzyma się drogi rewelacyjnie, układ kierowniczy pracuje precyzyjnie, hamulce wydaje się że działają skutecznie

2018-11-13

Zalety to komfort jazdy, wyglad, spalanie, skrzynia biegow, silnik, - wad nie wizze w tym aucie
Jest to bardzo żwawy samochod jesli o ruszanie, przyspieszenie jak i wymijanie. Skrzynia biegow pracuje elegancko i nie mam nic do zarzucenia w tej kwestii.
Jak i na łukah tak i na rownej drodze autko sie swietnie sprawuje, nic nie stuka nie puka. Z przodu duzo miejsca- dwa tylne rzędy siedzen miejsca maja mniej niz na przodzie ale spokojnie mieszczą sie w aucie dorosle osoby.co do wyciszenia to auto ma duzo szyb i to nie malych wiec przy wiekszej pr...
Wszystko jak powyzej.
Mazda 5 jest dynamicznym autkiem, jest komfort jazdy w miescie jak i na trasie, jedyne co mi doskwiera to kierownica ktora jest zbyt oporna ale da sie ns to przymknac oko iz cała dynamika, przestronnosc jak i jazda tym autem sprawia duzą przyjemnosc z wygody i komfortu jazdy.parkuje sie tym autem ...

2010-07-15

Bezawaryjny pojazd godny polecenia, ale z przestrzeganiem zasad właściwej eksploatacji!
Naprawdę bardzo komfortowe zawieszenie w połączeniu z pełnym systemem multimedialnym - zdecydowanie polecam!
Super udane nadwozie z przesuwnymi bocznymi drzwiami, jako jedyne rozwiązanie w tej klasie aut z super przemyślaną konfiguracją środkowego rzędu foteli oraz możliwość przewiezienia 7 osób!
Super wygodny pojazd rodzinny z uniwersalną konstrukcją nadwozia, precyzyjnym układem kierowniczym i skutecznym układem hamulcowym!

2014-12-23

Za głośna, psuje komfort jazdy
Mankament w dieslu to DPF. Ale jest na to rozwiÄ…zanie. Demontaż i wÅ‚ożenie emulatora w cenie 900 zÅ‚. Auto zyskuje ok 20 KM i spala do litra mniej. Po tym zabiegu elastyczność Å›wietna, przyspieszenie super. Spalanie Å›rednie 6 litrów. Mazda 6 z silnikiem 121km diesel paliÅ‚a 0,5 a jest ciÄ™Å...
Resorowanie auta dobre, zarówno na pusto i z obciążeniem. Fotele przednie sprężyste, wygodne. Fotele tylnie dla dwóch osób super, trzecia osoba to umęczenie. Dodatkowy rząd siedzeń tylnych jest już o dziwo wygodny. Największym mankamentem i porażką inżynierów Mazdy do wyciszenie. Ki...
Tylnie siedzenie jest źle wyprofilowane dla środkowego pasażera. Szerokość auta zbyt mała dla trzech dorosłych pasażerów
Auto dość twarde. W porównaniu do Mazdy 6 zakręty pokonuje znacznie wolniej, resorowanie twardsze. Dobrze pokonuje nierówności. Parkowanie pomimo gabarytów niezwykle łatwe. Zwrotność rewelacyjna, łatwiej manewrować niż Fiatem Punto

Åšrednie oceny MAZDA 5

Osoby zainteresowane autem Mazda 5 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Citroen C4 Picasso.

Mazda 5

Mazda 5

Citroen C4 Picasso

Citroen C4 Picasso

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 5

Mazda 5 TOP 2000 MZR-CD 143KM 2006r. van

Bezawaryjna praca zespołów układu napędowego przy wymaganym serwisie i właściwej eksploatacji. Niedopracowanie konstrukcyjne to DPF, który zapycha się w czasie jazd miejskich (polecam w tym przypadku z silnikiem benzynowym)- natomiast po długich trasach nie ma problemu. Nie polecam silnika Diesla o mocy 110 KM - stanowczo za słaby ze średnim nawet obciążeniem!

Super widoczność we wszystkich kierunkach przy wspomaganiu kolorowej kamery cofania!

Regularne przeglądy w ASO MAZDA (polecam "JAREMKO - Wrocław") - bezawaryjna praca pojazdu. Przy spełnieniu powyższych warunków bezwzględna niezawodność!

Bardzo wydajne ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja automatyczna - przy okresowym odkażaniu, wymiany filtra kabinowego.

Absolutnie bezawaryjny i dopracowany egzemplarz - polecam z lat 2006-2009 !

Mazda 5: kombi, mini-van, van

Mazda 5: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz