Mazda 6 opinie, oceny użytkowników, Mazda 6 spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 6

2005r.

Åšrednia ocena: 9.11/10

Mazda 6 spalanie (l/100km)

10.30/9.00
7.96/7.50
9.05/8.30

Oceny MAZDY 6

Lechoslaw Pustowaruk2011-06-20

Genialnie się prowadzi. Bardzo miło słucha muzyki z głośników bose.
Jak na silnik benzynowy elastyczność jest wystarczająca. Redukcja biegu z piątego na czwarty w czasie wyprzedzania wystarcza w 90% wypadków, trójka jest potrzebna gdy mamy mało miejsca na wyprzedzenie - wtedy śmiga jak rakieta. Pracy silnika dobrze współgra ze skrzynią biegów (optymalnie...
Zawieszenie przyjemnie twarde, bardzo dobrze tłumi nierówności, nie zauważyłem dobijania na nierównościach, nic nie stuka i nie trzeszczy. Wnętrze dobrze wyciszone, wystarcza do prędkości 130Km/h, powyżej silnik staje się głośny i szumy powietrza zmniejszają komfort podróżowania. Fo...
Ilość miejsca dla podróżnych wydaje się być wystarczająca, jeżeli żaden nie jest wyższy niż 195cm. Wysoki kierowca również się wpasuje w swoje miejsce pracy, ale odbywa się to kosztem pasażera siedzącego za nim. Schowki ok, rozmieszczone ergonomicznie. Jakość materiałów wykończ...
To bardzo zwinne auto, jeździłem nim po górskich krętych drogach, doskonale trzyma się drogi, wiele wybacza (gdy jest włączony ESP). Układ kierowniczy precyzyjny. Wspomaganie przyjemnie lekkie w czasie manewrów, daje poczucie kontroli nad samochodem w czasie jazdy.

JAN2010-06-16

Auto jest naprawde warte uwagi, jednak trzeba wydac pare zloty azeby to smigalo jak nalezy. Osobiscie polecam silnik bezynowy - pali wiecej jednak jest mniej wadliwy i tanszy w utrzymaniu. POZDARAWIAM WSZYSTKICH UZYTKOWNIKOW MAZDA6
Auto prowadzi sie swietnie nawet z obciazeniem. Gorzej z wyciszeniem - jedynie system BOSE umila podroz :)
Miejsca w aucie jest wystarczajaco dla czterech osob - 5-ta osoba to jak to 5 kolo u wozu. Karoseryja niestety ale jest bardzo podatna na korozje i trzeba naprawde szybko reagowac na kazde ognisko rdzy gdyz potrafi sie rozprzestrzenic bardzo szybko - zwlasza po sezonie zimowym.
Auto prowadzi sie bardzo poprawnie zwlaszcza po tym jak zmienilem kola ze standardowych na 225/45R17 - zaden zakret nie jest straszny.

2010-07-14

auto sprowadzane, z niepewnego źródła więc moja ocena jest bardzo subiektywna, prawidłowo eksploatowany otarłby się pewnie o doskonałość, gdyby nie błędy poprzedniego użytkownika... (wiem to nie powinno podlegać ocenie ale większość modeli na naszym rynku pochodzi z takich źródeł...
spory potencjał drzemie w tym silniku, choć w moim przypadku wymaga już chyba drobnych napraw
na prawdę wygodne auto, na długiej dobrej trasie "płynie" -czysta przyjemność z jazdy, na dziurach... no jest dość twarde ale bez przesady
ergonomia, przestrzeń wzorowe (to składanie siedzeń jednym ruchem niezmiennie robi wrażenie), jakość plastików... no szału nie ma (zwłaszcza lakierowane detale słabe), karoseria koroduje ale jedynie w obitych miejscach więc się nie liczy
fenomenalne właściwości jezdne, choć twardość zawieszenia powoduje na kocich łbach sporą nerwowość we wnętrzu (na szczęście rzadko się to zdarza)

seba2013-11-07

rewelacyjne auto. wcześniej miałem mondeo i już więcej nie chcę a passat z 2002r - firmowy jest dla mnie nudny
jest ok. zawieszenie super tłumi kostkę jak i płyty betonowe na autostradach.
super fotele i super zawieszenie. auto dobrze wyciszone ale troche słychać silnik przy 140 i wyżej...
rewelacja, dużo miejsca nawet dla wysokich osób
super auto z rewelacyjnymi fotelami, idalne na dÅ‚ugie trasy, Å›rednie spalanie 8.4 l w cyklu mieszanym - super wynik! super zestaw gÅ‚oÅ›ników bose - polecam, komputer pokÅ‚adowy itd. Å›wietne auto a ceny części jak do innych marek, auto godne polecenia. byÅ‚o troszkÄ™ rdzy z czym uporaÅ‚em siÄ...

2008-08-13

Między 1500 a 2000 obrotów ( czyli zanim włączy się turbina jest "dziura" i samochód przyspiesza jak maluch. To jest jednak diesel i jak się przyzwyczaić i omijać ten zakres obrotów to wszystko działa świetnie. Na wyższych obrotach nawet z pełnym obciążeniem przyspieszenie ...
Krótkie siedziska foteli przednich, ale dla niewysokich osób jest OK
Bez zastrzeżeń
W zasadzie bez zastrzeżeń ale hamulce działają mogłyby działać nieco lepiej

Åšrednie oceny MAZDA 6

Osoby zainteresowane autem Mazda 6 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Toyota Avensis.

Mazda 6

Mazda 6

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 6

użytkownik: JAN

Mazda 6 TS2 2000 142KM 2005r. hatchback

Jak wiemy, japonskie auta lubia wysokie obroty, tak ze ponizej 3000 obrotow szalu nie ma, ale jak sie wcisie pedal gazu na biegu 3 przy 3500 obrotow i przytrzyma sie do 5000-5500... Oczywiscie spalanie jest wieksze ale warto. Skrzynia dziala bez zarzutu, biegi wskakuja same mimo iz mam auto ktore na juz przejechanie ponad 240.000!!

Widocznosc jest dosyc dobra, aczkolwiek kilka razy zdazylo mi sie, iz nie zauwazylem samochodu w bocznym lusteru, gdy znajdowal sie w t.z. martwym punkcie, ktory jak sie okazalo jest sporych rozmiarow (ostatnio to byl Opel Astra).

Koszta napraw nie sa wysokie o ile regularnie se je serwisuje. Osobiscie wymieniam olej co 9000-max 1000km, regularnie przegladam silnik i to procentuje - 240.000 i nadal smiga.

O ile nie ma problemow z klimatyzacja - co czesto sie zdaza w tym aucie, ogrzewanie dziala bez zarzutu. Auto nagrzewa sie bardzo szybko tak ze po kilku minutach mozna sie cieszyc ciepelkiem lecacym z nawiewow, badz tez chlodnym w upalne dni.

Jak do tej pory nie mam zadnych zastrzezen co do elektroniki - pojawialo sie pare usterek, ale najczesciej wynikaly z zabrudzenia kostek i cala naprawa polegala na rozpieciu kostek, przeczyszczeniu i spsikaniu WD40 i po sprawie.

Mazda 6: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mazda 6: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 6: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0