Mazda 6 opinie, oceny użytkowników, Mazda 6 spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 6

hatchback

Średnia ocena: 8.77/10

Mazda 6 spalanie (l/100km)

10.05/13.00
7.79/10.50
8.73/11.50

Oceny MAZDY 6

2008-08-14

elastyczność - super skrzynia biegów - trochę ciężko wchodzą biegi przyspieszenie lepsze niż w wielu benzynowych
wszystko super; ocena 8 dlatego, ze porównywałem z Mercedesem C, który niestety jest bezkonkurencyjny

JAN2010-06-16

Auto jest naprawde warte uwagi, jednak trzeba wydac pare zloty azeby to smigalo jak nalezy. Osobiscie polecam silnik bezynowy - pali wiecej jednak jest mniej wadliwy i tanszy w utrzymaniu. POZDARAWIAM WSZYSTKICH UZYTKOWNIKOW MAZDA6
Jak wiemy, japonskie auta lubia wysokie obroty, tak ze ponizej 3000 obrotow szalu nie ma, ale jak sie wcisie pedal gazu na biegu 3 przy 3500 obrotow i przytrzyma sie do 5000-5500... Oczywiscie spalanie jest wieksze ale warto. Skrzynia dziala bez zarzutu, biegi wskakuja same mimo iz mam auto ktore na...
Auto prowadzi sie swietnie nawet z obciazeniem. Gorzej z wyciszeniem - jedynie system BOSE umila podroz :)
Miejsca w aucie jest wystarczajaco dla czterech osob - 5-ta osoba to jak to 5 kolo u wozu. Karoseryja niestety ale jest bardzo podatna na korozje i trzeba naprawde szybko reagowac na kazde ognisko rdzy gdyz potrafi sie rozprzestrzenic bardzo szybko - zwlasza po sezonie zimowym.
Auto prowadzi sie bardzo poprawnie zwlaszcza po tym jak zmienilem kola ze standardowych na 225/45R17 - zaden zakret nie jest straszny.

Andrzej2012-07-23

auto za swą cenę godne uwagi bardzo dobrze wyposażone i produkowane w Japonii nagłośnienie bosse mistrzostwo świata (subwoofer). Następne pewnie diesel bo lepiej się jeździ i przyspiesza MAZDA 6 II po 2009 MZR 180KM LUB AVENSIS 2.2 150KM EWENTUALNIE honda accord 2.2 i-tec bo(BRAK HATCHACK...
Silnik wysokoobrotowy ze zmienną fazą rozrządu albo jak ktoś woli vvt-i (toyota) do 3000 obr/min nie reaguje ale tio przez fakt ze moment obrotowy ma ponad 4500 obr/min
opony nisko profilowe 215/45/17 (continental conti contact 3 głośne) wiec wszystko czuć i słychać z zewnątrz sinik pięknie mruczy
rdzewiejące błotniki i karoseria tył nadkola chyba wykonane z filcu czy coś biorą wodę i w zimę zamarzają ale koszt nowych plastik to koło 70 pln komplet
brak czujników cofania ale koszt zakupu to koło 60 pln

Ryszard2010-07-16

Ogólnie oceniam samochod na 8,5. Praktycznie nie ma sie do czego przyczepić, chyba że ktoś ma pecha albo się presiadł do Mazdy z wyższej półki:)
Układ napędowy Ok może maleńkie zastrzeżenia do elastyczności silnika
Niezła amortyzacja . Wyciszenie mogłoby być nieco lepsze ale nie jest źle.
Miejsca z przodu dużo z tyłu mogło by być nieco lepiej.Dosyć różnych schowków w odpowiednich miejscach.Obszerność wnetrza nie pozwoli na klaustrofobie:). Materiały wykończeniowe OK.
Jeżdzę Madzią 2,5 roku, Przebieg 25 tys. Najmniejszych problemów.Naprawde dobry samochód ze rozsądną cene w stosunku do wyposażenia. FULL opcja.Układ jezdny z ABS ok

Łukasz2008-12-26

Autko w miarę dobre ale po tej klasie spodziewałem się czegoś innego jeździłem wcześniej mazda 323 F '95 i była o wiele lepiej wykonana.
Bierze olej, coś tam piszczy jęczy ale jedzie... nie jest tak elastyczny jakby się chciało
Zawieszenie bardzo dobre nie mam większych zastrzezen
Plastyki nie najlepszej jakości trzeszcza cały czas wszędzie; z tylu z przodu po bo bokach a jak się uchyli okno to tez drży
Auto zawraca jak tankowiec kiepsko z parkowaniem. Ściąga na lewo trzeba cały czas kontrolować kurs jazdy.

Średnie oceny MAZDA 6

Osoby zainteresowane autem Mazda 6 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Avensis.

Mazda 6

Mazda 6

Toyota Avensis

Toyota Avensis

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 6

Mazda 6 touring 2000 136KM 2003r. hatchback

Zastanawiałem się nad ponownym zakupem VW Passata. Wybrałem Mazdę 6 i to był strzał w 10. Jak to w Passacie 1,9 TDI ok 150 tys km pada turbina w 80% samochodów. Nie ma znaczenia, ze wszystkie przeglądy były robione w serwisie. Mazda jest ładniejsza, sprytniejsza, wygodniejsza i wogóle sama naj w przeciwieństwie do topornego Passata.

jeżeli chodzi o widoczność do tyłu, to najlepiej zamontować kamerę na zderzaku

Mazda 6, 2,0 Diesel 2003 to samochod nie do zajeżdżenia. Jeżeli się o niego dba to wręcz odwdzięcza się tym samym. Z drugiej strony, jeżeli sie o niego nie dba to nie obraża sie. Zdecydowanie najbardziej konkurencyjne auto z 7 jakie miałem. Nic nie skrzypi, materiały wysokiej jakości. Komfort jazdy bardzo wysoki. Moja Mazda ma 5 lat, u mnie 2 lata i jedyne co było wymieniane to 2 wahacze przednie co spowodowane było uderzeniem (otarciem) w krawęznik przy ok 40km/h. Mazda 6 to zdecydowanie najlepszy samochód służbowy. Łączy wszystko, co potrzebuje kierowca: komfort, ładną sylwetkę, bogate wyposazenie, materiały wykończenia wnętrz wysokiej jakości, zdecydowanie jeden z najładnieszych samochodów w środku, na zewnątrz z resztą też, dynamikę, niskie zuzycie paliwa jak na tę klasę. Silnik bardzo dynamiczny! 16 wentyli na Common Rail\'u - super sprawa. 200km na h uzyskuje się w mgnienu oka. Jednakże 6 litrów średnio na 100 to mit. No chyba, że non stop się jeżdzi 90km/h. Wtedy można zejść poniżej 5 litrów. Rzeczywiste spalanie średnie to 7,1l/100 km. Przy tej mocy auta (136km z powerboxem 156km) nikt o zdrowych zmysłach nie bedzie marudził 15 sekund by dojść do 100km/h... Nisko położony maksymalny moment obrotowy (320Nm z powerboxem 360Nm przy ok 2000 obr) wciska w siedzenie!!! Należy uważac na olej! Z racji posiadanej turbosprężarki silnik "bierze olej". Napewno nie tyle co Diesle Volkswagena... Ale raz na 2-3 tyg należy go sprawdzać. Najlepiej wozic ze sobą literka oleju (najlepszy to 5W 30 - w instrukcji 10W 40, ale za gęsty) to nic Was nie zaskoczy. Najlepiej poziom oleju trzymać na max. Jeżeli ktoś zapomni o oleju to koszt turbosprężarki może zniechęcić (2,5 tys Euro + VAt + robocizna). Spotkało to poprzedniego właściciela stąd wiem. Powód- nie sprawdzał oleju. Reasumujac zdecydowanie polecam Mazde 6 Diesel. Do niczego nie można się tu przyczepić. Nic dziwnego, że w rankingach zajmuje 1 miejsce jezeli chodzi o bezawaryjność. Tego samochodu nie da się zajezdzic!!!

na szczęscie nie ma ich dużo

nigdy nie było problemu

Mazda 6: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mazda 6: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 6: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0