Mazda 626 opinie, oceny użytkowników, Mazda 626 spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 626

Średnia ocena: 8.39/10

Mazda 626 spalanie (l/100km)

Oceny MAZDY 626

2010-07-15

Duży rodzinny samochód, duża pojemność bagażnika, niskie zużycie paliwa /na jednym zbiorniku przejeżdżałem prawie 1000 km bez tankowania/,- obecne samochody naszpikowane elektronika przy jakiej kol-wiek awarii muszą być już naprawiane w specjalistycznych serwisach i sam sobie kolego na ...
Silnik jak "dzwon"
nie to samo co mercedes ale nie najgorzej,
nie można narzekać,
przejechałem tym samochodem bez żadnego remontu silnika, tylko podstawowy serwis i wymiany, jak olej,filtry,amortyzatory, i po 230 tys. km, - wtryski, reszta pracowała nienaganianie, i życzył bym sobie i innym takiego drugiego samochodu. Bardzo oszczędny,/średnio 6-7 litrów oleju napędowego...

2008-08-14

silnik Diesel\'a w pojeździe z 1990r, nawet o pojemnosci 2.0 nie jest dla osób ktore biora udzial w wyscigach ulicznych. To silnik do ktorego trzeba sie przyzwyczaic. Jest bardziej jak koń u wozu niz jak rumak wyscigowy, choc dajac mu duzy wycisk mozna byc mile zaskoczonym z osiągów.
Komfort jazdy tym pojazdem jest najwiekszym pozytywem dla tego auta. NIC nie da sie porownac z komfortem jazdy mazda 626 2.0D. To jak usiasc za sterami poteznej maszyny i cieszyc sie tym ze ma sie nad nia pelna kontrole, a pasazerowie podswiadomie wiedza ze kapitan uczyni z ich przejazdzki prawdziwi...
Wnetrze to prawdziwy salon wsrod pojazdow tej klasy. Nawet potezne osoby moga swobodnie rozgoscic sie w fotelach mazdy 626. Bagaznik to istna jaskinia. Wkladajac torby dziwisz sie dlaczego zostaje jeszcze tyle miejsca.
Układ jezdny bez zarzutu pod warunkiem, ze dba sie o hamulce, elementy eksploatacyjne zawieszenia oraz kontroluje sie poziom plynów wspomagajacych.

BARDZO NISKIE FOTELE I STARSZE OSOBY MAJĄ PROBLEM Z WYSIADANIEM, ZA TO PRZY DŁUGICH TRASACH NIE CZYJE SIĘ ZMĘCZENIA PO USTAWIENIU POZYCJI Z PIONOWEJ O JEDEN "ZĄBEK" W KIERUNKU LEŻĄCEJ. MOŻNA SPOKOJNIE PRZEJECHAĆ POLSKĘ BEZ ODPOCZYNKU.
U MNIE TROSZKĘ TWARDA BYŁA SKRZYNIA DO CZEGO SIĘ PRZYZWYCZAIŁEM NO I PRZYŚPESZENIE BYŁO SŁABE, ALE CÓŻ MASA SAMOCHODU 1200KG A TYLKO 63 KONIKI I BRAK TURBO
PRZY PEŁNYM OBCIĄŻENIU TROSZKĘ POWOLNE AUTO, JA WOZIŁEM KOLUMNY I WSZELKIE KONSTRUKCJE METALOWE DO ZESPOŁU MUZYCZNEGO - CZASEM BRAKOWAŁO KOPA
TAK BYŁEM ZADOWOLONY Z MAZDY, ŻE POMIMO DWÓCH POWAŻNYCH WYPADKÓW, REMONTOWAŁEM TEN SAMOCHÓD I JEŹDZIŁEM DALEJ. OBECNIE POMIMO ŻE SPRZEDAŁEM TEN MODEL KUPIŁEM NOWSZĄ MAZDĘ. MOGĘ SPOKOJNIE POLECIĆ TĄ MARKĘ, ZWŁASZCZA ŻE ROZMAWIAJĄC NA TE TEMATY Z KOLEGAMI W PRACY KTÓRZY JEŻDŻĄ...

2008-02-07

Z tym zawieszeniem jest różnie ponieważ jest to ten sam typ zawiechy co w Fordzie Probe a co za tym idzie nie wytrzymuje ono za wiele na naszych polskich drogach. Dlatego też doś często tżeba wymienia końcówki drążka stabilacyjnego w przednim i tylnym zawieszeniu.

Marian2008-07-05

Auto bardzo praktyczne i ekonomiczne. Jazda nim to przyjemność.
Cichy silnik współgra ze skrzynią. Przy odpowiednim doborze biegu do prędkości nawet ze znacznym obciążeniem auta silnik (comprex) pozostaje dynamiczny i pozostawia innych w tyle.
Duże pakowne kombi z wygodnymi siedzeniami gwarantuje komfortowy i praktyczny transport zarówno osób jak i rzeczy. Auto dobrze wyciszone z dobrym resorowaniem.
Auto bardzo przestrzenne. Pasażerowie nawet z większą ilością bagaży wygodnie podróżują. Po rozłożeniu tylnej kanapy otrzymujemy ogromną przestrzeń bagażową. Auto posiada także relingi. Wiele podręcznych schowków. Auto jest garażowane.
Co tu dużo mówić - Mazda to japońska jakość. Auto prowadzi się bardzo dobrze. Trzyma się drogi i jedzie tak jak ją poprowadzimy. W nagłych przypadkach możemy liczyć na niezawodne hamulce.

Średnie oceny MAZDA 626

Osoby zainteresowane autem Mazda 626 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Accord.

Mazda 626

Mazda 626

Honda Accord

Honda Accord

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 626

Mazda 626 2000 Comprex 75KM 1994r. hatchback

Diesel i na dodatek tylko 75 Km więc nie można za dużo oczekiwac. Z uwagi na gabaryty auta to i tak motor o pojemności 2 L dobże sobie radzi. Bardzo pomaga mu w tym sprężarka napędzana strumieniem spalin wydostających się pzez kolektor wydechowy i z tąd troszkę więcej mocy ale nie ma co ukrywac brakuje co najmniej 15 Km.

Naprawdę niezłe auto. Jednakże Drogie w eksplatacji ze względu na wysoką cenę części. Dobże się prowadzi ale ma bardzo słaby promień skrętu. Jeśli chodzi o zawieszenie to jest troszeczkę za miękie i tył auta potrafi czasami "uciec" w zakręcie. Uruchomienie auta przy temp. - 17 st. nie sprawia żadnych nawet najmniejszych problemów. Jeśli ktoś z was miał kiedyś problemy z uruchomieniem diesla zimą to niech sobie kupi mazdę a napewno będzie mógł zapomnie tego typu sytuacjach.

Dośc słabe ogrzewanie jak na taki samochód. Tak naprawdę to zaczyna dobże grzac powyżej 60 km/h ( przy temp. poniżej - 15 st.)

Mazda 626: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mazda 626: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 626: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.5

Mazda 626: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986