Mazda 626 opinie, oceny użytkowników, Mazda 626 spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda 626

benzyna+gaz

Średnia ocena: 8.53/10

Mazda 626 spalanie (l/100km)

10.17/11.12
8.24/9.05
9.21/10.01

Oceny MAZDY 626

2010-07-14

Widziałem co się dzieje z samochodami typu Cytryna C5 z 2001 roku jak sobie skrzypią fordy i ople i w sumie to gdybym trafił na idealny egzemplarz np. taki jak mój po sprowadzeniu z Berlina to raczej wolałbym niż taką cytrynę w której odpada co się dotknie . Chciałbym tylko kilku rzeczy...
Mam mazdę z silnikiem 2,5l V6 z gazem . Elastyczność ! tutaj drogie panie zrozumiałyby co to jest, moja żona jeździ mazdeczką pomimo że mazda jest spora zapina 4 bieg i już nie zmienia biegu nawet po mieście byleby się nie zatrzymała jak ostatnio przejechała się oplem vectra z silnikie...
trzeba w maździe walczyć z tylnymi amorami i sprężynami reszta ok . Wyciszenie jak na rocznik '94 rewelacja Kolega mający Opla astrę sprzeczał się ze mną że nie da się rozmawiać przy 120/h w astrze się nie da w maździe jest spoko
Raczej wszystko na wyższym poziomie
Trochę nosi bo układ kierowniczy nie jest zbyt precyzyjny ale jest znośnie szczególnie na trasie lajtowo się jedzie , hamulce lipa - trzeba kombinować żeby hamowały ja mam wentylowane nawiercane tarcze ale i tak nie jest super

Michał2011-04-28

Super.
Z przodu jest bardzo wygodnie. Z tyłu też. Ergonomia to stara japońska szkoła. 460l bagażnika jest wystarczające. Jakość materiałów jest naprawdę wysoka, ale spasowanie już jest słabe (skrzypienia). Karoseria ma 10 za design. To najładniejsza 626 jaką kiedykolwiek Mazda produkowała.
Mazda świetnie się prowadzi na wprost, nie jest wrażliwa na boczny wiatr. Na zakrętach mocno się wychyla, niespodziewanie potrafi uciec tył. Hamulce za słabe do tego nadwozia. Parkowanie to tragedia. Jestem zawodowym kierowcą, przejechałem nią 100 000 kilometrów i nie czuję tyłu!

2009-07-14

brak
Wielu użytkowników myśli że automatyczna skrzynia jest bezobsługowa i tu pojawia się największy problem - nieświadomość obsługi kończy się zrujnowaniem tego rewelacyjnego mechanizmu. Kiedy jednak zapewni sie jej odpowiedni płyn i wymianę filtrów w przewidywanym terminie odwdzięczy s...
Komfort prowadzenia pozwala na pokonywanie długich odcinków trasy bez oznak zmęczenia w komfortowych warunkach jakie zapewnia klimatyzacja połączona z funkcją sweeng.
Niestety lakier metalik ma dość słaba ochronę, która łuszczy sie na ważnych elementach.
Wersja USA ma jednak to do siebie, że najlepiej jeździ się nim na prostych odcinkach - niezbyt lubi kręte drogi jednak nie mam zastrzeżeń. Przeguby to główna bolączka - niestety zamienniki okazują sie zbyt słabe - najlepsze efekty daje renowacja w Toruniu. Wiele informacji i przydatnych k...

2011-03-16

Moc silnika zaskakuje w sposób pozytywny - skrzynia biegów automatycznie dobiera przełożenia odpowiednie do obciążenia i zapotrzebowania na moc w zależności od kierowcy. Zawsze w sposób bardzo zgrany z tym czego kierowca chce i oczekuje.
Pasażerowie na tylnych siedzeniach mogą sprawiać kłopot kierowcy jeśli nie potrafią siedzieć tylko leżą na kanapie jak w salonie :-)
Auto posiadam 16 lat i jest bez widocznych ognisk korozji, pęcherzy itp. Bardzo dobrze zabezpieczone. Czasem może wystąpić korozja ale z winy kierowcy - częstą przyczyną może być brak odpowiedniego zabezpieczenia miejsca uszkodzonego. Poza tym grubość blachy jest zaskakująco duża i z pe...
Przy zastosowaniu większych felg i profili opon i załadowanym aucie występuje czasem nieprzyjemnie dobicie i ocieranie kół o błotnik - bez obciążenia jest OK!

MAZDA2008-08-15

Z CAŁYM PRZEKONANIEM MOJE AUTO MOGE OCENIĆ NA 10 NIGDY MNIE NIE ZAWIODŁO, WIEM ,ŻE WSZĘDZIE DOJADE, MIMO SWOJEGO WIEKU WYGLĄDA REWELACYJNIE.
OD TRÓJKI MOŻNA SIE NIEŻLE ROZBUJAĆ.SKRZYNIA PRECYZYJNA,RÓWNA PRACA SILNIKA PODSTAWA DOBRY OLEJ, JA JĘŻDZĘ JESZCZE NA PÓŁSYNTETYKU I JEST OK.
KOMFORT JAZDY DOBRY Z +. W CZASIE WIATRU TROCHĘ NOSI AUTEM BEZ OBCIĄŻENIA.
MIEJSCA BARDZO DUŻO DZIELONA TYLNA KANAPA, CO POWODUJĘ ŻE MOŻNA PRZEWIEŚĆ WIĘKSZY ŁADUNEK.MOJE AUTO MA OCYNKOWANE BLACHY.
PROWADZI SIE BARDZO DOBRZE,TRZYMA SIĘ NAWIERZCHNI BARDZO DOBRZE POD WARUNKIEM ,ŻE SĄ DOBRE AMORTYZATOTRY,WSPOMAGANIE CHODZI BARDZO LEKKO,CO DO MAŁYCH NEGATYWÓW TO DUŻY PROMIEŃ SKRĘTU.MIMO WIEKU NAPRAWDE ŚWIETNE AUTO.

Średnie oceny MAZDA 626

3.5/10

Osoby zainteresowane autem Mazda 626 brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Accord.

Mazda 626

Mazda 626

Honda Accord

Honda Accord

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie 626

użytkownik: Michał

Mazda 626 1800 105KM 1996r. hatchback

Super.

Elastyczność marna. Trzeba kręcić powyżej 3500 obr/ min żeby coś się działo. Reszta ocen tak wysoka, bo założyłem że przy 60 przyspieszamy z dwójki, a przy 80 z trójki. Wtedy jeździ konkretnie. Wyprzedzanie z wyższych biegów to samobójstwo. Skrzynie niezniszczalna. Trochę długie drogi prowadzenia dźwigni, ale biegi wchodzą precyzyjnie i z wyczuwalnym, delikatnym oporem. Fajnie. Mniej fajnie, że charczy wsteczny, i przeskok z 2 na 3 przy szybkiej jeździe oznacza zgrzyt. Silnik rewelacja. Dolewam kilka setek na 15 000, a lekkiej nogi nie mam.

Do przodu spoko, do tyłu jak pisałem, do bani. Duże lusterka, które nie oddalają są super wygodne.

626 resoruje miękko, i bardzo głośno. Trzęsier jak cholera. Fotele przednie- bajka. 1650 km do Chorwacji na raz i nic nie boli. Tylne wygodne dla dwóch osób. Na środku można posadzić teściową (i podgłośnić radio, bo niedługo potem będzie stękać, że ją te wielkie dupsko boli). Jazda z kompletem osób to klęska. Polecam pobocze, żeby nie zostać "zdeptanym" przez innych. Wyciszenie, a właściciwie jego brak mocno wkurzają. Powyżej 120 jest masakra.

Przez 4 lata sporo wymieniałem części, ale eksploatacyjnych. Nigdy awari nie miałem.

Mało wydajny i małe kratkli nawiewu.

Brak awarii.

Mazda 626: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mazda 626: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda 626: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.5

Mazda 626: 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986