Mazda MPV opinie, oceny użytkowników, Mazda MPV spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda MPV

7.86/10

Mazda MPV spalanie (l/100km)

miasto 12.73/14.53 11.00
trasa 10.07/10.53 8.00
cykl mieszany 11.37/12.27 10.00

MPV

OCENY MAZDY MPV

Samochód jest bardzo udanym modelem który wyszedł z fabryki Mazdy.Praktycznie się nie psuje jeśli chodzi o poważniejsze awarie.Drobne niedociągnięcia można szybko i niedrogo naprawić.Jedyną awarią po 3 latach eksploatacji była wymiana podzespołu w układzie paliwowym,ze względu na zan...
Silnik pracuje bardzo równo,dobra elastyczność silnika.Jedynym mankamentem jest turbo dziura na niższych obrotach.Od ok.1800 obr/min silnik żwawo wchodzi na obroty i samochód jak na te gabaryty dobrze przyśpiesza.
Komfort jazdy jest na bardzo dobrym poziomie.Wyciszenie jak na silnik wysokoprężny na dobrym poziomie.
Przestrzeń na miejscach przednich bardzo dobra,obszerność wnętrza zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.Najbardziej przydatna jest łatwa i szybka możliwość demontażu siedzeń trzeciego rzędu i powiększenia do bardzo dużych rozmiarów bagażnika.Jedynym bardzo wielkim mankamen...
Prowadzenie na wysokim poziomie,nie ma tendencji do,, nurkowania,, przy hamowaniu.Dobrze wybiera nierówności na polskich drogach.

jak dla mnie idealny samochód; choć mam go nie długo; mam nadzieję że pojeżdżę nim trochę; pozdrawiam
silnik diesla jest wystarczająco mocny do bezpiecznego podróżowania (przyspieszenia, elastyczność); jak trzeba to można wcisnąć do dechy; średnie spalanie w granicach od 7 do 8,5 na 100 km
jazda nie sprawia problemów choć mogłoby być odrobinę ciszej (ale to nie przeszkadza bardzo)
van z siedmioma osobnymi fotelami jest bardzo uniwersalnym samochodem; miejsca jest wystarczająco a możliwości aranżacji duże
samochód dla małej i dużej rodziny; która chce podróżować wygodnie; mieć dużo miejsca; jak nie wewnątrz to na zewnątrz (przyczepka, bagażnik dachowy) no i oczywiście liczy się bezpieczeństwo (prowadzenie, hamulce itp.)

Taką istotną rzeczą tego samochodu są boczne drzwi. Ułatwiają łatwe i bezpieczne wychodzenie dzieci oraz załadónek np.zakupów.
Zmiana biegów jest łatwa, pomimo dużej dzwigni biegów.
Zawieszenie świetnie tłumi drgania.Moim zdaniem jazda z kompletem pasażerów,czyli z pełnym obciążeniem jest jeszcze bardziej stabilna.
W mojej Mazdzie jest komplet 7-miu skórzanych foteli.Są wygodne,łatwo dopasowują się do sylwetki człowieka.Plastiki są wysokiej jakości i mimo upływu lat nie zdradzają swojego wieku.Większość tych aut ma problem z pojawiającą się rdzą(z właszcza na nadkolach)moja jest czysta pod ty...
Jest to auto dla dużej rodziny.Przede wszystkim komfortowe i bezpieczne w prowadzeniu.Prawie 2 tony nie mają znaczenia,ponieważ dynamika startu jest zachowana.Spalanie przy benzynie waha się od 8-12 litrów.Na gazie wygląda to tak samo.

Pakowny, dość dynamiczny,elektronika nie sprawia kłopotów.Wygodne wsiadanie i pozycja kierowcy.Zwrotny, łatwe parkowanie. Niewygodne przeszkadzające pasy bezpieczeństwa,zauważalny brak lewych tylnych drzwi,mało schowków.Subiektywnie odczuwana paliwożerność.
Pasy bezpieczeństwa na przednich fotelach za wysoko zamocowane w górnym punkcie.Niższym osobom prawdopodobnie przebiegają przez twarz!.
Siedzenia dość ciężkie i słabo składalne.Przestawienie z wersji 7 osobowej na towarową uciążliwe i mało efektywne.Trzeszczące plastiki.Odporne na korozję.
Przy uszkodzonych amortyzatorach tylnych pompowanych na naszych drogach nie da się jechać.Sprężyny tylne bardzo miękkie.Auto dość czułe na podmuchy wiatru.

Auto komfortowe i bezawaryjne, dla rodziny jak i małego biznesu.
zrywa pape z dachu, a serio samochód jakąś kwote a mina kierowców osobówek jak ich odstawiam bezcenna ;)
Komfort jazdy jak w limuzynie w wszystkich trzech żędach,podatny na silne boczne podmuchy z racji gabaretu.
Naprawde dopracowane wnętrze bez zbędnych wodotrysków.
Prowadzi się jak po szynach, hamulce mogły by być mocniejsze.

1 2 3 z 3

ŚREDNIE OCENY MAZDA MPV

6.2/10

Osoby zainteresowane autem Mazda MPV brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Hyundai Trajet.

Mazda

MPV

Hyundai

Trajet

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie MPV

Mazda MPV 2000 136KM 2004r. van

widoczność jest dość dobra; choć ze względu na rozmiary zawsze jest problem z widocznością do tyłu (małe samochody - są za wąskie; w pewnym ustawieniu są niewidoczne w żadnym lusterku)

jak na razie to nie wymieniałem nic; ale jestem przed wymianą rozrządu i wiem że to nie mały koszt w ASO około 2500-3000 zł;

mój van-ik posiada dogrzewanie silnika także po kilku kilometrach robi się cieplutko (zimą); poza tym ma osobny nawiew na tylną część samochodu z możliwością obsługi przez pasażerów 3 rzędu; klima działa poprawnie (latem jest milutko)

co do elektroniki to nie mam zastrzeżeń; wszystko działa jak powinno

Pełna opinia o Mazda MPV 2000 136KM 2004r. van »

Mazda MPV: mini-van, van

Mazda MPV: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda MPV: 2.0, 2.3, 2.5, 3.0

Mazda MPV: 2005, 2004, 2003, 2001, 2000, 1999, 1996, 1994, 1991