Mazda MX-3 opinie, oceny użytkowników, Mazda MX-3 spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda MX-3

Åšrednia ocena: 8.27/10

Mazda MX-3 spalanie (l/100km)

10.04/12.00
7.73/8.00
8.74/10.03

Oceny MAZDY MX-3

2008-08-09

Jeżdże tym autem prawie od roku. Zrobiłem około 16000 km i jestem z niego na prawde zadowolony. Dzięki nie małej mocy przyjemność z jazdy jest bardzo duża, samochód prowadzi się bez zarzutów. Duży minus to oczywiście spalanie.
Na dłuższą trase przednie fotele nie są bardzo komfortowe. Na tylnej kanapie znajdują sie dwa miejsca dla nie wysokich osób.
Jedynym mankamentem w tej kategorii jest miejsce przestrzeń z tyłu. Ale nie należy zapominać że jest to samochód sportowy. Bagażnik bardzo duży jak na te gabaryty samochodu. Karoseria bez zarzutów, nie widać śladów korozji.
Rewelacyjne wspomaganie kierownicy. Na zakrętach auto bardzo dobrze trzyma się drogi.

Wady jakie posiada to nie wskakujący za pierwszym razem bieg wsteczny i hałaśliwe plastiki w bagażniku. Zalet ma bardzo dużo np: bezawaryjność i doskonały układ jezdny.
Duża elastyczność silnika; dynamizm. Zdarza się, że wsteczny bieg nie chce za pierwszym razem wskoczyć ( nagminne w tych modelach ).
Bardzo wygodne przednie fotele z tylnymi nieco gorzej.
Ilość miejsca z przodu jest stosunkowo duża. Jeśli chodzi o tył zdecydowanie mniej oraz mniejsze fotele aczkolwiek nie stanowi to dużego dyskomfortu. Ruda praktycznie nie występuje ( podwójny ocynk ), choć warto zwrócić uwagę na tylne nadkola.
Nawierzchni trzyma się jak przyklejona; stosunkowo twarde zawieszenie; precyzyjny układ kierowniczy.

2009-02-10

Zalety ładne auto fajnie sie nim jezdzi,wady jak sie cos zepsuje bulisz słono.
silnik elastyczny aczkolwiek,ja miałem z nim problemy,popychacze hydrauliczne dały znac o sobie,a taka naprawa jest kosztowna
w 4 osoby nie ma mowy o jezdzie,auto praktycznie 2 osobowe.
jak juz pisałem auto 2 osobowe a nie 4,siedzenie kierowcy ok chociaz przecierało sie od wsiadania i wysiadani,ma regulacje góra dół,itp.siedzenie pasazera kiepskie pasazer siedzi 10 cm od podłogi
duza frajda z jazdy,wspomaganie ok,dobrze sie trzyma na zakrętach,dobrze sie parkuje jak nie ma krawęzników,auto dobijalo na nierównoścciach progi zwalniajace masakra

codo przyspieszenia auto nie ma sobie równych jest to dosyc lekki samochód który rwie sie aby jechac jechac to zle powiedziane on chce latac
co do komfortu jazdy o wiele wygodniej niz w tigrze czy megane coupe z tyłu nietrzeba sie garbic pomimo wysokiego wzrostu mozna spokojnie usiasc wyprostowanym i podrózowac nawet w dalekie trasy a co do wyciszenia hmm mam sport wydech wiec troche daje po uszach:)
wszystko wpozadeczku
autko bardzo szybkie i zwinne co do parkowania tyłem to tylko na lusterka chociaz przez tylnia szybe tez mozna ale jest zbyt ogranczona widocznosc jest jeden mały plastik który nigdy nieparuje miedzy spojlerem tylnej klaoy a szybom idealne do parkowania

Elastyczny silnik - to fakt, wyprzedzanie tym autem jest przyjemnoÅ›ciÄ… bo nawet bez redukcji biegu można sobie szybko poradzić z tym manewrem, Skrzynia - hm wszystko by byÅ‚o Å›wietne jak by nie ten wsteczny. Czasem nie wchodzi ale to podobno te modele tak majÄ…. Ogólnie dobra krótkie przeÅ‚oÅ...
Trzęsie ale jak to w sportowym aucie bywa :). Na przodzie wygodnie z tyłu mniej wygodnie podobno ( tak mi mówili pasażerowie bo nie miałem okazji jechać z tyłu). Wyciszenie jest dobre.
Bardzo dobre wspomaganie kierownicy, auto trzyma sie drogi bardzo dobrze ( ja miałem obniżone więc jeszcze lepiej się trzymało niż w standardzie )

Åšrednie oceny MAZDA MX-3

4.9/10

Osoby zainteresowane autem Mazda MX-3 braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Tigra.

Mazda MX-3

Mazda MX-3