Mazda Premacy opinie, oceny użytkowników, Mazda Premacy spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Mazda Premacy

8.37/10

Mazda Premacy spalanie (l/100km)

miasto 9.71/11.90 7.67
trasa 7.81/9.15 5.49
cykl mieszany 8.94/5.00 6.50

Premacy

OCENY MAZDY PREMACY

fajne auto dla rodziny, można przewieźć prawie wszystko
Tu jest gorzej, silnik ma slabą dynamike i dla osób lubiących ostrzejszy sposób jazdy to bedzie porażka ( lepsza benzyna) skrzynia biegów precyzyjna
dośc twarde zawieszenie które słychać na nierównościach, ale daje poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy, każdy pasażer ma swój fotel, o ile z przodu jest ok to miejsca na fotelu z tyłu wystarcza raczej dla osób szczupłych. silnik jest dobrze słyszalny i im szybciej się jedzie tym lep...
auto przestronne (rozstaw osi 2650mm)miejsca na nogi wystarcza zarówno z przodu jak i z tyłu. bagażnik wystarczający, niski próg, a jak braknie miejsca zawsze mozna wyjąć fotele tylne i mamy furgon. Linnia nadwozia ładna i bez zbednej ekstrawagancji, środek typowy japończyk trochę tandetn...
pewny i precyzyjny układ kierowniczy, wspaniałe hamulce (porsche), łatość parkowania. Odpowiednio sztywne zawieszenie sprawia że auto dobrze zachowuje sie na ostrych zakrętach

Jedynymi wadami jakie zaobserwowałem to słabe przyspieszenie do 2000 obrotów i dość głośna wentylacja. Auto bardzo fajne ze względu na przestronność i dobrą kulturę jazdy.
Jest to diesel i przy starcie zanim nie wkręci sie na ok 2000 obrotów to trochę muli, poza tym skrzynia pracuje gładko. W zimę 2009/2010 nie miałem z nim żadnych problemów odpalał od razu (przy trzymaniu auta na zewnątrz) oczywiście przy zachowaniu podstawowych zasad urzytkowania przy tak...
Komfort jazdy z tyłu i z przodu bez zastrzeżeń, jedyne czego można się czepić to dość głośna praca silnika, ale to przeszkadza tylko na początku teraz już się przyzwyczaiłem.
Mam 192cm w tym aucie bez względu na to gdzie siedzę mam dość miejsca, nad głową też. Wnętrze dobrze rozplanowane, przydatne schowki i uchwyty zawsze pod ręką. Bardzo łatwo składają się fotele można to zrobić dosłownie jedną ręką, przestrzeń po złożeniu foteli jest wystarczaj...
Auto pomimo swoich gabarytów prowadzi sie naprawdę dobrze.

Silnik troche glosny ale przynajmniej slychac ze jedzie.Przyspieszenie zadne ,dopiero od 3 biegu auto zaczyna jechac i to dobrze jechac
Miekie zawieszenie ,nie ma dobijania ,wszystko w porzadku.Wyciszenie zadne gdyz silnikw Premacy zostal okrzykniety najglosniejszym dieslem.Ale mi nie przeszkadza
Wygodne siedzenie dla kierowcy i pasazera.Wszystko pod reka .Wykonczenie wyglada dobrze ale trzeszczace i piszczace plastiki sa najgorsza rzecza w tym aucie
Autko super w jezdzie poza miejskiej.Trzyma sie dobrze drogi ,czasem sprwiajac wrazenie dylizansu

Zaleta jest niesamowity komfort prowadzenia samochodu na trasie , wogule czlowiek sie nie meczy a co dla mnie bylo najwazniejsze to to ze kolana bo 8 godzinach jazdy mnie nie bolaly w pzreciwienstwie doa wczesniejszych samochodow (passat i alfa romeo) .
Jezdze spokojnie ale jak czasem czlowiek nadepnie przy wyprzedzaniu to silnik sobie radzi calkiem ,calkiem.
Jedyny problem jest taki ze gdzy jedzie 5 osob to pasazer kolo kierowcy(facet) ma jednak malo miejsca na nogi to w sumie jeden taki minus.Gdy zona prowadzila a ja siedzialem z boku to brakowalo mi wygody :( W tylnich fotelach mozna zmieniac polozenie wiec sa spoko :)
Troche plastiku , moze czasem cos peknac ale da sie zyc i wytrzymac..
Bardzo dobrze sie prowadzi.

Nie ma ideału.
Praca silnika super.Auto nie jest lekkie.Jest z czego wyprzedzić.W mieście niezbyt,ale na trasie super oszczędne ,nawet<5l/przy 100km/godz
Głośny zimą do rozgrzania/bezpośredni wtrysk.Raczej rzadki olej 5/30-konieczność smarowania pierścieni ciśnieniem.
Tylko superlatywy.
Auto nisko zawieszone,prowadzi się doskonale na równej drodze.Jednak zastosowanie obniżonego profilu opon 195/55/15 powoduje niezbyt przyjemne wrażenia przy jeżdzie po dziurach.Po wyjściu z fabrycznych zmieniam na 195/60/15.Takie mam zimówki-inna ,lepsza jazda zdecydowanie.Trzeba pilnować ci...

ŚREDNIE OCENY MAZDA PREMACY

6.4/10
5.2/10

Osoby zainteresowane autem Mazda Premacy brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mitsubishi Space Star.

Mazda

Premacy

Mitsubishi

Space Star

Najciekawsza opinia użytkownika o Mazdzie Premacy

Mazda Premacy Premacy 2000 tdi 101KM 2004r. mini-van

Ogolnie auto przyjemne dla kogos do spokojnej jazdy.Moze trzeba umiec jezdzic tym autem.Napewno nie dla sportowcow bo beda zaskoczeni .Duzy rodzinny van.Mi sie podobal .Troszke jestem rozczarowny ale dopiero rok jezdze.Ceny czesci moze troche drogie ale mazda ma mocny silnik o ile sie dba o wymiane filtrow ,olejow.Kolega jezdzi mazda z przebiegiem 430000 .Ogolnie moze byc

Wodocznosc do przodu jest w porzadku.Do tylu gorzej i z parkowaniem trzeba uwazac.Lusterka mogly by byc wieksze

Wentylacja srednio.Zaparowuja szyby co w taim aucie nie powinno sie zdarzac.Ogrzewanie jak juz osiagnie temperature jest bardzo dobre

Pełna opinia o Mazda Premacy Premacy 2000 tdi 101KM 2004r. mini-van »

Mazda Premacy: hatchback, mini-van, van

Mazda Premacy: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mazda Premacy: 1.8, 1.9, 2.0

Mazda Premacy: 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999