Mercedes 200-500 (W126) opinie, oceny użytkowników, Mercedes 200-500 (W126) spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes 200-500 (W126)

9.50/10

Mercedes 200-500 (W126) spalanie (l/100km)

miasto 15.00/18.87 10.50
trasa 11.50/14.50 7.50
cykl mieszany 13.50/16.50 8.20

200-500 (W126)

OCENY MERCEDESA 200-500 (W126)

Piękna sylwetka, rozkoszna wygoda. Niewiarygodna łatwość prowadzenia, mały promień skrętu. Niekiedy trudno się zmieścić na parkingach pod marketami, bo zajmuje tyle miejsca co 2 seicento.
Cóż tu pisac... Wciskasz gaz i jedziesz. Dopiero przy 100/h słychac silnik.
Fotele jak kanapy w empiku. Zasnąc można.
Bagażnik pojemnością przewyższa niejedno kombi, do przełączników trzeba się przyzwyczaić, dopiero po dłuższym czasie przestałem macać drzwi szukając opuszczania szyb. Schowek nieco za mały, dużo miejsca pod fotelami.

Przyspiesza dość ospale. Oceniam go ogólnie ale według mnie osobiście nie potrzeba mu niesamowitego przyspieszenia. Ma on dawać radość z poruszania się nim a nie wariowania. Jak ktoś chce osiągów to niech kupi SLR!
w czasie wyjazdu w trasę to nim się płynie nie jedzie! Polecam przejażdżkę wszystkim bo to jest na prawdę coś!
Powiem szczerze że ogniska rdzy się i owszem pojawiły, ale kiedy to auto miało 20 lat i poprzedni właściciel nie dbał o niego za bardzo. Jeżeli autko jest zadbane to nie ma problemu.
Odnośnie parkowania to należy wspomnieć że jest posłuszny i nie ma większych problemów o ile jest się wystarczająco wprawionym w jeździe samochodem o takich gabarytach!

samochod ideal polecam jedyny minus to jego cena bo dobre egzemplarze kosztuja od 10 000 nawet do 20 000
przyspieszenie od zera moze ciut przymula ale porownuje go do coupe 124 z 220KM tak wiec moze wypasc gorzej ale naprawde jak na swoje gabaryty to przyspiesza super
tym autem sie plynie nie jedzi eplynie na nasze dziury rewelacja
wspaniale wszystko super
chyba nie jezdzilem autem ktorym by sie tak swietnie smigalo jest wielki a niesamowicie skretny

z racji wieku skrzynia przeciąga ale bez tragedii,silnik pracują całą swoją mocą,przyśpieszenie ok(bardzo ładnie przyśpiesza,nawet bez kick downa)
poprostu super
troszke mało miejsca z tyłu.pozatym ok
abs rewelacja,trakcja i prowadzenie również,(wibrował przy 120-180)okazało się że urwana była poduszka pod silnikiem,wspomaganie super

Cud stworzony przez człowieka.

1 2 z 2

ŚREDNIE OCENY MERCEDES 200-500 (W126)

9.5/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes 200-500 (W126) brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mercedes 190 (W201).

Mercedes

200-500 (W126)

Mercedes

190 (W201)

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie 200-500 (W126)

użytkownik: ZARK

Mercedes 200-500 (W126) 3000 298KM 1990r. sedan (limuzyna)

Cóż tu pisac... Wciskasz gaz i jedziesz. Dopiero przy 100/h słychac silnik.

Nie można narzekać, widocznoś znakomita. Zresztą ten samochód budzi taką sympatię na ulicy, że łatwo go wpuszczają,żeby zobaczy jak z tyłu wygląda.

Fotele jak kanapy w empiku. Zasnąc można.

Niezwykły samochód. Mój pierwszy mercedes. Nie spodziewałem się, że starszy samochód może by tak komfortowy i dawać tyle przyjemności z jazdy. Z początku po kupieniu zmieniłem kilka elementów, które uznałem za bliskie zepsucia i odtąd tylko wymieniam opony i olej. Spalanie jest zależne od temperamentu, ale można się w 18 litrach gazu zmieścić. Tym samochodem nie wypada się ścigać, ale jak trzeba to warknie i wciska w fotel.

Alternator znieniłem, ponieważ pulsowały światła reflektorów, zatem sądziłem, że to jego wina i przestało pulsowac. Amortyzatory kupiłem od mercedesa "beczki" komplet za 250 zł.

Grzanie działa znakomicie. Miałem wcześniej toyotę i tam nieraz parzyło w nogi. Mercedes grzeje skutecznie, ale bez nachalności. Z tyłu jest dodatkowy nawiew dla pasażerów tylnej kanapy. Dwustrefowa klimatyzacja działa wzorowo. Jest tam też funkcja odparowania szyb po nocnym postoju. Nie trzeba biegać ze szmatką, tylko włączy grzanie, klimę i spokojnie zaczekać.

Nic nie sądzę o elektronice. Wiem, że sporo tam tego wsadzili. Na początku nie działała regulacja jasności podświetlenia wnętrza. Fachowiec wymienił wytarty potencjometr.

Pełna opinia o Mercedes 200-500 (W126) 3000 298KM 1990r. sedan (limuzyna) »

Mercedes 200-500 (W126): coupe, sedan (limuzyna)

Mercedes 200-500 (W126): benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Mercedes 200-500 (W126): 3.0, 4.2, 5.0