Mercedes Vaneo opinie, oceny użytkowników, Mercedes Vaneo spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes Vaneo

7.36/10

Mercedes Vaneo spalanie (l/100km)

miasto 9.25/-.-- 7.70
trasa 5.60/-.-- 5.80
cykl mieszany 7.45/-.-- 7.00

Vaneo

OCENY MERCEDESA VANEO

na 5-tym biegu można jechać od 60 km/h do aż 190 km/h i w tych najniższych wartościach samochód się nie dławi i nie słychać zbytniego wysilenia silnika. Bardzo dynamiczny silnik. Koło dwumasowe zapewnia idealny komfort jazdy - żadnych drgań, itp.;
Ustawienie przednich kół powoduje, że zakręty nawet dosyć ostre pokonuje się z zadziwiającym uczuciem bezpieczeństwa - żadnych drgnięć, przechyłów. Układ kierowniczy reaguje jak należy, hamulce sprane ABS i BAAS STOP powodują, że autko staję prawie w miejscu.

Z auta jestem zadowolony myśle że to dobry zakup vaneo nie mają zbytnio dobrych opini i z tego powodu ceny nie są zbytnio wysokie a auto naprawde nie jest takie złe jak się je opisuje myślę że to dobry wybór gdy kupi się auto z pewnej ręki
91 KM ale do spokojnej jazdy to wystarcza automatyczna skrzynia narazie spisuje się dobrze
Auto jest dosyć twarde ale to chyba dobry kompromis bo auto jest wysokie i można do niego naprawde sporo załadować gdy jest załadowane jejżdzi się wygodniej jedynie można się przyczepić że przy obrotach silnika powyżej 3 tyś robi się głośno
Materiały urzyte do wykończenia wnętrza są naprawde dobrej jakości miejsca jest sporo w obu rzędach siedzeń do auta można bardzo dużo załadować np gdy jedziemy w góry pojejżdzić na rowrach po złożeniu podwójnej kanapy mieszczą się trzy osoby i trzy rowery szosowe dodam że rower...
Autem jejżdzi się dobrze nie przechyla się w zakrętach choć jest wysokie zabardzo niema się do czego przyczepić

ogroma część naszej społecznosci boi sie tej marki ze wzgledu na starodawny mit o ogromnych kosztach eksploatacyjnych (samochód był wystawiony do sprzedania 2 lata ale 2-ga osoba która przyszła ogladać samochód kupiła go odrazu)
na piatym biegu mogłem się toczyc 60 km/h i przywalic na autostradzie ponad 190 km/h - bardzo mocny silnik i idelanie pasujący do tego samochodu a w przypadku oszczędnej jazdy mile zaskakujacy
wszystko eksatra poza komfortem jazdy psażerów na tylnym siedzeniu ąż sie prosiło o mozliwość regulacji oparcia. Bez obziażenia bardzo sztywny samochód czasem miałem ochotę ze 2-a worki ziemniaków zapokawac do bagażnika i wtedy autko wrecz płyneło po naszych paskudnych drogach
tak wielkiego samochodu w tej klasie nie znam - idealnie zaprojektowane wnętrze - no partenra weszło 24 kartony butów a do waneo 32 kartony (duze)
w zakrętach piękne prowadzenie, sprawiał wrażenie jakby był przyklejony do ulicy.

Kiedyś w latach 90-ch kupiłem "beczkę" (Mercedes-123) i po 100 tys. km mówiłem z pewnością: nigdy nic innego, tylko Mercedes... Potem był 124, 207, Vito, wszystko bez zarzutu - solidna firma, solidne auta. Po używaniu Vaneo niestety muszę powiedzieć nigdy więcej Mercedesa... ...
Samochód głośny, fotele przednie nie rozkładane do końca, tylko do 45 stopni, wsiadanie ze strony kierowcy na tyle nie wygodne że widziałem już 3 Vaneo z wyłamanymi płastikami obudowy fotela kierowcy (w moim też)

Generalnie nie polecam tego auta, tele co sie przydał ze mozna nim było lodówke przewieźć i jeszcze pare wiekszych gabarytów ale drugi raz bym już go nie kupił.
Silnik 1.7 nadaje sie tylko do jazdy po mieście, żeby przycisnąc gdzies na autostradzie jest zasłaby.
Jak sie jeździ tym autem jakakolwiek nierównosc i całe auto tarabani - masakra, takiego czegos sie nie spodziewałem w mercedesie. Silnik słabo wyciszony. Na fotelu kierowcy siedzi sie jak na krzesle, czasami mam wrazenie ze jedyne co mnie w tym fotelu trzyma to pasy bezpieczeństwa.
Układ kierwniczy w zasadzie dobry, oceny jednak własciwosci jezdne nienajlepsze - prawdopodobnie wynikiem tego że auto jest poprostu duże.

1 2 3 z 3

ŚREDNIE OCENY MERCEDES VANEO

6.7/10
6.7/10
7.1/10
9.7/10
7.1/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes Vaneo brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Zafira.

Mercedes

Vaneo

Opel

Zafira

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie Vaneo

użytkownik: piotr

Mercedes Vaneo AMBIENTE 1900 1.9i 125KM 2002r. mini-van

Zamierzam zmienić bo mój Vaneo ma już 9 lat i chcę coś młodszego - szkoda, że zakończoneo produkcje tego mercedasa w 2005 r. bo jak dla mnie wydaje się idealny. Jest bardzo sztywny ale przez to trwały - kartofelków 2 woreczki do bagażnika trzeba nie żałować - komfort jazdy poprawia sie zdecydowanie.

bardzo duża szyba z przodu - u góry pas przciemniany - zapewnia bardzo dobra widoczność, z tyłu mam wklejoną soczewkę także widzę co sie dzieje ok 30 cm za samochodem - bardzo pomocny gadżet. Lusterka duże z elektr. regulacją - dzilone na odsłonięcie martwego pola

dość sztywny samochodzik ale przy zwiększeniu obciążenia (komplet pasażerów i większe bagaże) płynie. Fotele przednie wygodne tylne bez regulacji pochylenia oparcia - szkoda. Wyciszenie - radyjko gra po cichutku a słychać je wyraźnie. Zasakującym jest położenie tylnego siedzenia (dość wysoko) - pasażerowie mogą podziwiać widoki z przodu bez wcisaknia sie między siedzenia, ich oczy są ponad głowami kierowcy i pasażera.

samochód w środku ogromny, z tyłu pod siedzenia wszystko sie zmieści co powinno być pod ręką w czasie dalekiej podróży, kształt karoserii znacznie wybiegający swoje lata produkcji - i dzisiaj może sie bardzo podobać. Bagażnik ogromny - idealny nawet do przewozu wiekszych rzeczy - po złożeniu 1/3 siedzeenia mozna przewieźć rower bez żadnego zdejmowania koła. Tylna kanapa dzielona a po złożeniu to i dechy można wozić. Tylne drzwi przesówne - idealna sprawa na zatłoczonych parkingach.

niestety trzeba szukać solidnego mechanika (bez kompleksów, że mercedes to musi kosztować) - naprawa to naprawa, czasem w maluchu trzeba było więcej siedzieć (np. hamulce) niż przy mercedesie a kwoty za naprawe olbrzymio sie różnią - kierowcy mercedesów postrzgani sa chyba jako krówki dojne (masz merca to płać). Mi się udało znaleźć rozsądnego mechanika i wszystko co mam u niego serwisuję.

Ogrzewanie i schładzanie dziła bardzo poprawnie. Szczególnie widoczne przy odparowywaniu szyb (po włączeniau prawie natychmiast para schodzi z szyb) oraz w wielkie upały - po uruchomieniu silnika dość szybko zaczyna schładzać - nawet do 16 stopni jak ktos sobie rzyczy.

Nie można sie z autkiem bawić - po włożeniu żarówek led na światła postojowe spaliło sie podświetlenie licznika (jeżeli producent podaje, że ma być żarówka taka to ma taka być bo inaczej może byc problem)

Pełna opinia o Mercedes Vaneo AMBIENTE 1900 1.9i 125KM 2002r. mini-van »

Mercedes Vaneo: bus, kombi, mini-van, van

Mercedes Vaneo: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Mercedes Vaneo: 1.7, 1.9

Mercedes Vaneo: 2004, 2003, 2002