Mercedes Vito opinie, oceny użytkowników, Mercedes Vito spalanie 2.2 (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes Vito

2.2

Średnia ocena: 7.09/10

Mercedes Vito spalanie (l/100km)

Oceny MERCEDESA VITO

2010-10-09

Nie szukam nic innego - i tak się nie znajdzie nic lepszego.
Auto płynie bez względu na obciążenie.Mało trwałe łączniki stabilizatorów - w zasadzie jako-tako spisują się tylko oryginały.Wyciszenie słabiutkie, ale układ napędowy cichy,więc problemów nie ma, a w końcu to bus.

Grzegorz Niesiobędzk2008-03-03

Auto ładne, wygodne, ale z licznymi uhybieniami, podstawa to kiepska blacha, auto nie jest ocynkowane, liczne drobne awarie elektryczne, śniedzieją przewody, upalają się,
Sterowanie skrzynią biegów za pomocą wodzików w pancerzu lubi się przycierać, osiągi jak na auto dostawcze zupełnie wystarzczające, auto porusza się sprawnie zarówmo w mieście jak i na trasie, predkość podróżna to dla duetu ja+auto wynosi 100-110 km/h
jak pisałem wcześniej auto za miękkie, ma sprawne nowe amortyzatory. ZA FOTELE TYLNE OCENA ŚREDNIA - WYMUSIŁ JĄ FORMULARZ - MOJE AUTO TO BLASZAK IZOTERMA Z KLIMATYZACJĄ BEZ FOTELI Z TYŁU
Karoseria rdzewieje są dziury perforacyjne - to ma być auto z gwiazdą na masce? boczne drzwi rozsuwane za wąskie przynajmniej o 5 - 10 cm. Sposób umieszczenia foteli - w zagłębieniu podłogi skutecznie utrudnia utzrymanie czystości w aucie.
Auto dość miękkie, prowadzi się gorzej od VW t4, ale jest bardziej komfortowy

2013-10-29

Zakochałem się w tym aucie i jednocześnie znienawidziłem.
Silnik bardzo elastyczny ,skrzynia biegów minus ( ciężko wchodzi u mnie wsteczny )
Moja wersja VITO F zapewnia niesamowity komfort, T4 Multivan zostaje w tyle, w vitku czuje się jak w przytulnym małym pokoiku :)
Bagażnik niestety w mojej wersji mikroskopijny, moge wyciągnąc kanapę i fotel wtedy mam prawdziwego dostawczaka ale szkoda autka :) karoseria w moim przypadku super bo poprzedni któryś z właścicieli pięknie o nią zadbał i zajął się dobrze rdzą i pomalował na nowo całe autko :) Fotel...
Auto prowadzi się wyśmienicie, super manewrowne.

2008-07-01

za ta cene to ok busik
Jezdzi sie calkiem konfortowo troszeke glosniej jest w samochodzie ale ok Samochod nie jest do jazdy ostrej jest oszczedny w porownaniu do innych busow mi spala okolo 8-9 l przy normalnej jezdzie 10l max wrazie pytan 664 527 423 mam tez do sprzedania fajnego mietka;)
jednem slowem widac ja bylem zadowolony
Auto jest O.K ludzie narzekaja bo sami niewidza czego chca kupuja taki samochod trzeba sie dobrze zastanowic . Ja sprzedaje ze wzgledu iz zmienilem prace i niebede sam jezdzil 9 osobowka naprawde jest super samochod 110 L daje 95% JEstem zadowolony i pewnie w przyszlosci jak mi kieszen pozwoli kup...

Gerard2010-07-14

Z uwagi,ze auto posiadam dopiero rok czasu,sprawuje sie bez zarzutu -jak na razie.Tylko za duzo spala.
Silnik pracuje bez zarzutu.Dobre przyśpieszenie.
Przy dlugiej jezdze kierowca nie meczy sie,wygodne fotele.Troche glosny przy szybszej jezdzie.
Plastiki latwo sie rysuja ,slaba odpornosc na uszkodzenia.Ma 12 lat gwarancji na blachy.
Posiadam Vito 1 rok, to nie jest te same auto co stara wersja Vito.Hamulce naprawde bardzo dobre.Wyciaga 180 km/godz.Auto ma tylny naped wiec promien skretu jest bardzo maly

Średnie oceny MERCEDES VITO

5.1/10
5.1/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes Vito brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Infiniti J30.

Mercedes Vito

Mercedes Vito

Infiniti J30

Infiniti J30

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie Vito

Mercedes Vito 110 cdi 2200 120KM 2000r. bus

Nie szukam nic innego - i tak się nie znajdzie nic lepszego.

Układ napędowy to perełka. Silnik w moim samochodzie jest chipowany do 120 kM i to już w zasadzie wystarczy do wszystkiego, a elastyczność jest nieprawdopodobna. Przy gwałtownym przyspieszaniu wydaje się,że moc silnika rośnie bezustannie wraz ze wzrostem obrotów.Skrzynia ma wręcz wzorcowo dobrane przełożenia, autem jeździ się znacznie przyjemniej niż wieloma samochodami osobowymi.Bardzo cięzko z kolei przełącza się biegi - być może to kwestia zużytych linek w moim egzemplarzu, nie miałem możliwości porównać z innymi Vitami.

Bardzo dobrze rozwiązane problemy z przednimi słupkami, widoczność na 5.Duże lusterka i panoramiczne szyby stwarzają wrażenie ,że można obserwować wszystko w promieniu 360'.

Wnętrze bardzo obszerne, miejsca dość nawet dla bardzo wysokich osób.Nic nie trzeszczy, wszystko działa.Dźwignia zmiany biegów zbyt blisko otworu na radio i w moim przypadku często ręką niechcący zmieniam jego parametry. Nadwozie słabo zabezpieczone antykorozyjnie, szczególnie wrażliwe progi wszystkich drzwi i podłoga spodnia części bagażowej.

Auto prowadzi się bardzo dobrze, choć wspomaganie mogłoby być nieco silniejsze - być może mój egzemplarz ma nieco zużyty zawór obrotowy przekładni kierowniczej i stąd wrażenie ,że pracuje trochę za ciężko.Pewne niedogodności z parkowaniem wynikają jedynie z gabarytów auta i ograniczonej skrętności przy przednim napędzie.

Auto mało awaryjne,sporo części dostępnych na rynku wtórnym, sporo zamienników.Ceny w przeważającej mierze przystępne.Przy dostępie i umiejętności korzystania z internetu nie ma problemów z obsługą serwisową.Jeśli naprawy wykonuje się we własnym zakresie - problemów w zasadzie nie ma wcale. Naprawy łatwe i bezproblemowe.

Przy sprawnej klimatyzacji nie ma problemów z parowaniem szyb ani z utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz auta. Słaby rozdział strug powietrza na boczne kratki .

Nie miałem większych problemów z układem elektrycznym.Jedyne rzeczy jakie wymieniałem to pompka spryskiwacza i siłownik drzwi przesuwnych. Naprawiałem taśmę wyświetlacza, ale to chyba najsłabsze miejsce w samochodzie i nawet po powtórce reklamacyjnej dalej są problemy z wyświetlaniem poszczególnych segmentów.Naprawiałem też przełącznik rodzaju pracy wycieraczek, ale to się da zrobić we własnym zakresie.

Mercedes Vito: bus, kombi, mini-van, van

Mercedes Vito: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes Vito: 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 3.0

Mercedes Vito: 2011, 2009, 2008, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1984