Mercedes klasa R opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa R spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa R

Średnia ocena: 7.67/10

Mercedes klasa R spalanie (l/100km)

Oceny MERCEDESA KLASA R

Tomasz2008-08-14

Dla minie ważne jest aby jechać komfortowo i bezpiecznie.Awaryjność to już inna bajka....
W tej kategorii nie mam złudzeń, jeżeli maiłbym jeszcze raz wybierać wybrałbym R. Mały warunek jeżeli chcecie często podróżować w 6 osób dorosłych to koniecznie weźcie wersję L (długą) i najlepiej bagażnik dachowy.
Tak jak wspominałem jadąć w 4 osoby miejsca na bagaż jest ful. Mając komplet bez "trumny" nie da się rady.

Tomasz2008-02-12

Generalnie była by 10 ale hamulce ... Oczywiście dla kogoś kto sporadycznie przekracza 150 km/h poziom ich skuteczności będzie rewelacyjny.
przy przebiegu 40 tys. wymieniono w ramach gwarancji skrzynie biegów. Pomijając ten fakt, reszta to naprawdę wzorcowe dobranie paramertów i możliwości.
Uzytkuję wersję z AIRMATIC, jeżdziłem też autem bez tego i różnica jest kolosalna, Bez pneumatycznego zawieszenia ten model nie jest warty tych pieniędzy.
2 rząd siedzeń jest równie wygodny jak w pierwszy, gorzej z trzecim jeżeli ktoś wybrał wersję krótką to wygodnie maja osoby do 1,6m wzrostu. Wersja L niweluje ten problem. Podobnie z bagażnikiem jeżeli jedzie 6 osób bez trumny na dachu nie da się rady(wersja krótka)W wersji L jest lepi...
Gdybym miał jeszcze raz kupić R Clasę to tylko i wyłącznie z hamulcami AMG. Hamulce to najsłabszy i tak naprawdę jedyny słaby punkt tego samochodu.

Tomek2017-12-26

Jeżdziłem 7 E-38, Phaetonem, Touaregiem ale żadne z tych aut nie ma tego, co ma R-ka, niesamowita pewność i spokój w prowadzeniu. Bardzo żaluję, że przestali je produkować.
Skrzynia i silnik idealnie współpracują. Jak na masę 2400kg autko zbiera się bardzo ładnie.
Tylko wersja z Airmatic zapewnia najwyższy komfort prowadzenia. Oczywiście czasem są problemy i awarie, ale zdecydowanie warto.
Auto jest (dla niektórych) brzydkie, ale moim zdaniem ma swój urok i charakter. Przestrzeń w środku jest fantastycznie duża.
Nie znam lepszego auta na dlugie trasy, wielokrotnie robiłem trasy 1500-1700km w ciągu doby. Jazda z predkością 170-180km/h to czysta frajda, jest cicho i troszkę nudno ;-) Nowa wersja 350CDI ma 40 koni więcej niż 320CDI, ale różnica jest bardzo odczuwalna.

Arek2011-02-12

W zaleznosci co dla kogo? Dla mnie auto idealne duze, pakowne, wygodne, bezpieczne, szybkie i z napedem na 4 lapy:)
Skrzynia 7Gtronic idealnie wspolpracuje z silnikiem.
Komentarz jest zbedny ! nie chce sie wysiadac.
Wnetrze jest bardzo wygodne i przestrzenne, szczegolnie w wersji LONG.
W mogelu 4matic trzeba zwrocic szczegolna uwage na tylne amortyzory pneumatyczne, dosc szybko sie zuzywaja a wymiana jak na amory jest kosztowna ok. 6000zl

Joe2010-08-31

Skrzynia biegów 7g-tronik superr, silnik 320CDI cichy i mocny , napęd na 4 koła w terenie "the best"... Polecam
dobre rozwiązania , dużo miejsca (napewno więcej niż w Volvo XC90 czy Audi Q7), wygodne fotele , pełna elektryka , autko wyciszone , ....Poecam
Miejsca dużo , więcej niż w Volvo xc90 czy Audi Q7..polecam
Autko bardzo dobrze się prowadzi ,układ kierowniczy elektryczny supper, hamulce spoko , system parkowania i kamera dają 10 gwiazdek na parkowanie Polecam....

Średnie oceny MERCEDES KLASA R

4.2/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa R brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Chrysler Pacifica.

Mercedes klasa R

Mercedes klasa R

Chrysler Pacifica

Chrysler Pacifica

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa R

użytkownik: Tomasz

Mercedes klasa R 3000 CDI 244KM 2006r. mini-van

Jak działa jest wszystko naprawdę super. Awaryjność to już nie tylko domena innych "gorszych" marek. W naszej R wymieniano już skrzynię biegów, 4x elementy zawieszenia(końcówki, drążki)i wieli innych drobiazgów. Do kiedy jeździliśmy na serwis do Polskich serwisów było to uciążliwe( brak części, mała znajomość auta itp) teraz robimy to w Niemczech(niechętnie) ale dużo taniej i części mają od ręki. Jedziemy raz i konieć a nie po 2 razy.

Najsłabszym ogniwem w R są jej hamulce, do 120km/h są bez zarzutu, natomiast powyżej tej prędkości można się bardzo zdziwić że auto nie reaguje tak jak byśmy tego oczekiuwali. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie auta z zawieszeniemi hamulcami AMG. Jeździłem różnica jest kolosalna, zdecydowanie warto wydac te 30 pare tysięcy dodatkowo. Przy tej kwocie to nie wielka różnica. Jeżeli chodzi o zawieszenie jest genialne ale... tylko to z AIRMATICem, bez niego auto nie jest warte tych pieniędzy.

Większość napraw wramach gwarancji. Koszt to utracony czas i dojazdy do serwisu. Czasem jest to droższe od części:(

Klima i ogrzewanie jest powalające.

Mercedes klasa R: inne, kombi, mini-van, terenowy, van

Mercedes klasa R: benzyna, olej napędowy, turbo diesel

Mercedes klasa R: 3.0, 3.2, 3.5

Mercedes klasa R: 2011, 2010, 2007, 2006