Mercedes klasa A opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa A spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa A

2.0

Średnia ocena: 8.67/10

Mercedes klasa A spalanie (l/100km)

Oceny MERCEDESA KLASA A

Andrzej2016-08-18

Polecam każdemu do miasta szczególnie na pierwszy samochód idealnie się sprawdzi dla matek z dziecmi które nie potrzebują już miejsca na wózek
samochód waży 1365kg więc 140km to aż nadto, skrzynia ręczna bardzo dobra na krótkie trasy ja niestety jeżdżę głównie autostradami i troszkę za wysokie obroty powyżej 130km/h mogła być dłuższa skrzynia
Bagażnik może i mały ale czego sięspodziewać po małym samochodzie, jakość jak to mercedes bardzo dobra przestrzeni niesamowicie dużo jak na tak małe autko
Dla mnie samochód bardzo dobrze się prowadzi, zmiana opon na 205/55R16 może to tego zasługa. Hamowanie pewne szybkie nie ma się do czego przyczepić, parkowanie jak każde małe auto można się złapać za tylną szybę prawie więc nie ma problemu.

2010-07-16

Mimo wszystko auto mogę polecić z czystym sumieniem. Do miasta i od czasu do czasu w trasę jest po prostu idealne. Gdyby jeszcze było nieco tańsze.
Silnik świetny, mocny i dynamiczny, 300Nm robi swoje. Skrzynia mogłaby być nieco lepsza, bardzo rzadko ale jednak zdarza się brak synchronizacji 2-3 bieg...
Avantgarde = twarde zawieszenie, niestety na naszych polskich dziurach komfort jazdy = tragedia. Na równej drodze sunie jak po szynach i wtedy dopiero docenia się przyjemność z jazdy gwiazdą.
Duży, nawet bardzo duży jak na auto tej klasy... Bagażnik większy niż w Corolli Verso!
Nieco myszkuje w koleinach, ale ogólnie prowadzi się bardzo dobrze.

Ewa2012-02-05

polecam
SUPER OSIĄGI , NIEWIELKIE SPALANIE
3 lata w naszej 4 osobowej rodzinie , dał rade na urlopie i na co dzień... troche mały ale to tylko A klasa
6 letnie auto a skorodowana tylna klapa dolne części - wstyd dla mercedesa, podobnie z drzwiami dolne partie, PORAŻKA

Elmo2016-06-13

Wady: koszt części, drogie naprawy silnika i jego osprzętu ze względu na nietypową budowę. Zalety: przestronność wnętrza w niedużej karoserii, ergonomia, elastyczny i ekonomiczny (szczególnie w trasie) silnik, dobrze zestopniowana skrzynia biegów.

Marek2017-01-15

Dla mnie jedynym mankamentem jest zbyt twarde zawieszenie. Wyciszenie silnika jak na Mercedesa jest na niskim poziomie, ale do zaakceptowania.

Średnie oceny MERCEDES KLASA A

9.8/10
4.7/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa A brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A2.

Mercedes klasa A

Mercedes klasa A

Audi A2

Audi A2

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa A

użytkownik: Andrzej

Mercedes klasa A A200 CDI 2000 R4 CDI 140KM 2004r. hatchback

Resorowanie chyba największą bolączką tego samochodu, bardzo twarde osobiście się przyzwyczaiłem ale przesiadając się do nowej E-klasy zdecydowałem że już nigdy nie kupię tak twardego samochodu, wyciszenie też porównując do drugiego samochodu troszkę ma do rzeczy- aczkolwiek do 110/120km/h jest bardzo dobrze, miejsca więcej dla pasażerów niż w co poniektórych kombikach.

auto kupione z turbiną do regeneracji wymieniona i przez 4 lata nic poza olejem i filtrami a i eszcze klocki i tarcze byly wymienione zaraz po sprowadzeniu do teraz pięknie chodzą

Bardzo mi się podoba opcja wentylacji przedniej szyby która nie jest elektryczna ale odparowywuje bardzo szybko

Mercedes klasa A: coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Mercedes klasa A: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa A: 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.9, 2.0

Mercedes klasa A: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997