Mercedes klasa A opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa A spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Mercedes klasa A

Średnia ocena: 7.38/10

Mercedes klasa A spalanie (l/100km)

8.75/8.95
6.65/6.10
7.63/7.40

Oceny MERCEDESA KLASA A

Andrzej2016-08-18

Polecam każdemu do miasta szczególnie na pierwszy samochód idealnie się sprawdzi dla matek z dziecmi które nie potrzebują już miejsca na wózek
samochód waży 1365kg więc 140km to aż nadto, skrzynia ręczna bardzo dobra na krótkie trasy ja niestety jeżdżę głównie autostradami i troszkę za wysokie obroty powyżej 130km/h mogła być dłuższa skrzynia
Resorowanie chyba największą bolączką tego samochodu, bardzo twarde osobiście się przyzwyczaiłem ale przesiadając się do nowej E-klasy zdecydowałem że już nigdy nie kupię tak twardego samochodu, wyciszenie też porównując do drugiego samochodu troszkę ma do rzeczy- aczkolwiek do 110/...
Bagażnik może i mały ale czego sięspodziewać po małym samochodzie, jakość jak to mercedes bardzo dobra przestrzeni niesamowicie dużo jak na tak małe autko
Dla mnie samochód bardzo dobrze się prowadzi, zmiana opon na 205/55R16 może to tego zasługa. Hamowanie pewne szybkie nie ma się do czego przyczepić, parkowanie jak każde małe auto można się złapać za tylną szybę prawie więc nie ma problemu.

2014-07-28

Zawiodłem się na całej linii do tego wynalazku Mercedesa. Nigdy więcej takich podróbek.
W miarę elastyczny ale dużo błędów komputera silnika.
Twarde zawieszenie na dłuższych trasach potrafiło wykończyć nawet młodego kierowcę.
Jakość wykonania mniej niż średnia......w upalne dni wszystko skrzypiało :( Karoseria w moim przypadku była OK ale widziałem na innych egzemplarzach duuużo rdzy.
Posiadając Mercedesa 190 (W201) zachciało mi się czegoś małego......i tutaj moje rozczarowanie :( A klasa pierwszej generacji (W168) to samochód bardzo awaryjny i nieprzewidywalny. A koszty napraw i amortyzacji jak za PRAWDZIWEGO Mercedesa. Miałem egzemplarz zadbany i z udokumentowanym prze...

2011-02-21

Podstawową wadą tego samochodu jest ograniczona możliwość naprawy we własnym zakresie /dla tych, którzy na tym się znają/. Nie dopracowana konstrukcja napędu odbiorników takich jak alternator,pompa cieczy.Napinacz paska jest udręką.
silnik głośny mało elastyczny,żeby rozwinąć większą prędkość trzeba sporo przegazować i częsta zmiana biegów.
samochód sztywny, fotele niewielkie ale wygodne, miejsca bardzo dużo na cztery osoby natomiast trzem dorosłym osobom z tyły jest niewygodnie
Z przodu miejsca jest dosyć, z tyłu jak w busie można wygodni wyciągnąć nogi. Bagażnik- wielkośc jest zmienna wg życzenia.Jedyny problem to podłokietnik, który przeszkadza przy zmianie biegów.
samochód krótki wąski szybkie pokonywanie zakrętów jest ryzykowne, układy: kierowniczy i hamulcowy są doskonałe. Parkowanie przez szybę tylną jest ryzykowne mało widać do tego służą lusterka boczne.

2008-02-09

Jak na mercedesa spodziewałem się czegoś więcej. Ale nia ma co marudzic, na innych kierowców patrzę z góry, przechodnie się za mną oglądają, w końcu jezdżę GWIAZDĄ... ;)
W tym przypadku nie mam nic do zarzucenia, auto wg mnie bardzo dobrze przyspiesza, jest elastyczne, dla mnie SUPER !!!
Komfort jazdy taki sobie, nie jest źle. Fotele przednie super, tył ciut gorzej. Miejsca z przodu jak i z tyłu nie brakuje ( mam 188 cm wzrostu ) Jazda pod pełnym obciążeniem trochę uciążliwa, samochód trochę pływa. Wyciszenie oceniam średnio.
Auto jak na swoje gabaryty posiada bardzo dużo miejsca w kabinie jak i w bagazniku ( mieszczę tam bez problemu złożony głęboki dziecięcy wózek ) Karoseria OK.
Nie jest tragicznie, ale dobrze też nie jest...

2010-07-16

Mimo wszystko auto mogę polecić z czystym sumieniem. Do miasta i od czasu do czasu w trasę jest po prostu idealne. Gdyby jeszcze było nieco tańsze.
Silnik świetny, mocny i dynamiczny, 300Nm robi swoje. Skrzynia mogłaby być nieco lepsza, bardzo rzadko ale jednak zdarza się brak synchronizacji 2-3 bieg...
Avantgarde = twarde zawieszenie, niestety na naszych polskich dziurach komfort jazdy = tragedia. Na równej drodze sunie jak po szynach i wtedy dopiero docenia się przyjemność z jazdy gwiazdą.
Duży, nawet bardzo duży jak na auto tej klasy... Bagażnik większy niż w Corolli Verso!
Nieco myszkuje w koleinach, ale ogólnie prowadzi się bardzo dobrze.

Średnie oceny MERCEDES KLASA A

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa A brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A2.

Mercedes klasa A

Mercedes klasa A

Audi A2

Audi A2

Mercedes klasa A: coupe, hatchback, inne, kombi, liftback, mini-van, sedan (limuzyna), van

Mercedes klasa A: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa A: 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.9, 2.0

Mercedes klasa A: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997