Mercedes klasa E opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa E spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa E

1999r.

Średnia ocena: 8.94/10

Mercedes klasa E spalanie (l/100km)

12.50/16.35
10.45/9.05
12.25/14.45

Oceny MERCEDESA KLASA E

Michał2009-07-14

Silnik pracuje gładko, jest dobrze wyciszony lecz nadal można (oczywiście z zewnątrz) poznać, że to diesel. Skrzynia pracuje równo, nie szarpie, reaguje na rozkazy kierowcy. Auto ma bardzo dobre przyspieszenie (ok 9 s do 100km/h)
W aucie nie słychać kompletnie nic z zewnątrz, pasażerowie są odcięci od świata. Fotele są duże, wygodne, mają duży zakres regulacji (w wyposażeniu standardowym znajdują się już elektryczne fotele), dobrze trzymają pasażera w zakrętach.
Auto prowadzi się wyśmienicie, reaguje na każdy rozkaz kierowcy, hamulce zatrzymują samochód prawie że w miejscu, lecz niestety to auto jest duże i mimo niewielkiego promienia skrętu ciężko jest się wpasować w małą lukę w mieście.

2008-02-09

To auto jest tańsze w eksploatacji niż Opel Astra !
Silnik troszkę mało dynamiczny ale bardzo żywotny i mało pali ! Duży moment obrotowy
Bardzo dobrze trzyma się drogi. W zimie to dopiero poznaje się prawdziwą przyjemność z jazdy tym samochodem pomimo napędu na tylną oś !!!
Podobno Mercedesy E-klasa do 1999 roku nie były zabezpieczane antykorozyjnie i można spotkać egzemplarze, które rdzewieją ale mój jak narazie jest OK
Od 1993 roku mam prawo jazdy i od samego początku jeżdżę Mercedesem. Miałem już Mercedesa 190, 124, C-klase a od 4 lat mam E-klase i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu,jest poprostu szyty na miarę ! POLECAM KAŻDEMU ! "BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY"

Paweł2008-02-11

Jest pare kompromitujących wpadek firmy i trzeba to uczciwie przyznać Odporność na korozje taka sobie Poniżej oczekiwań znacznie i elektronka Kiepska jakość. Nawet sie nie psuje ale wszystko wygląda bardzo niskobudżetowo jak na mercedesa.
Bardzo dobry automat Nie ma szarpnięć cicho i przyjemnie Jedzie tyle ile ja chce a nie tyle ile pozwalają mozliwości silnika
Co do foteli to mogę się lekko czepić.Szczególnie tylne ale to kombi więc musi być kompromis.Zawieszenie bajka
Bez żadnych kompromisów Tyle ile trzeba
Bardzo komfortowy a zarazem świetnie trzyma się drogi Układ kierowniczy moze nie jest bardzo precyzyjny ale ja takie lubie.Nie wierze że mercedes nie byłby w stanie zrobić innego gdyby taka była tego potrzeba Widac tez taki lubią.

2008-02-09

W TYM SAMOCHODZIE NIE MA CO SIĘ PSUĆ,MIAŁEM WCZEŚNIEJ TEŻ W210 TYLKO 2.2 DIESEL,TEŻ NIE DOŁOŻYŁEM ZŁOTÓWKI,KOŃCÓWKI STABILIZATORÓW ORYGINALNE KOSZTOWAŁY 70 zł kpl,WE WCZEŚNIEJSZYM MODELU WYMIENIŁEM TYLKO KLOCKI HAMULCOWE KOSZT 130 ZŁ,
W MIARĘ DYNAMICZNY,BIORĄC CIĘŻAR TEGO SAMOCHODU
KOMFORT JAZDY BDB
TAKI MERC JEST WSZYSTKO NA SWOIM MIEJSCU
SUPER SAMOCHÓD, SAME PLUSY WSZYSTKIM POLECAM TAKIE AUTO,JA MAM 2.9 AUTOMAT-- REWELACJA

2008-02-13

PRZEZ TYLE LAT ZAWODZILY MI LAMPY PRZEPALALY SIE DOSYC CZESTO ...NIE ZNAM POWODY W NAPRAWIE NIGDY NIE BYL
WSZYSTKO NAJ...NIE MIALAM PRZEZ TYLE LAT ZADNEGO KLOPOTU
NADAL TWIERDZE ZE JEST NIEZAWODNY
JAK NA MERCEDESA MA MIEKKA BLACHE MIALAM MALY WYPADEK ...LEKKO UDERZONY A WGIECIE BYLO WIDOCZNE
SAMOCHOD MIALAM OD SAMEGO POCZATKU NIGDY NIE BALAM SIE WYJEZDZAC W DALSZA DROGE NIDGY MNIE NIE ZAWODL...NAWET PRZY NORMALNEJ JEZDZIE NIE PALIL DUZO...NIEZAWODNY...KOMFORT JAZDY SUPER NAWET W NIESPRZYJAJACYCH WARUNKACH...POLECAM

Średnie oceny MERCEDES KLASA E

4.4/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa E brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A6.

Mercedes klasa E

Mercedes klasa E

Audi A6

Audi A6

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa E

użytkownik: Michał

Mercedes klasa E Elegance 2700 CDI 170KM 1999r. sedan (limuzyna)

Bardzo dobrą widoczność do przodu zapewnia duża szyba, lusterka są duże, elektrycznie regulowane oraz podgrzewane (standard) oraz samo ściemniające się pod wpływem światła. Tylna szyba jest duża, w razie potrzeby kierowca może zdalnie opuścić zagłówki aby zwiększyć sobie widoczność, lecz niestety trzeba się przyzwyczaić do kufra z tyłu samochodu.

Mimo upływu lat auto się nie starzeje, lakier pozostaje w świetnym stanie, nie matowieje. Przestrzeni jest dużo, zarówno z przodu jak i z tyłu. Do wykonania tego samochodu użyto materiałów z najwyższej półki, są odporne na zniszczenia, nie trzeszczą ponieważ wszystko jest obszyte jakoby skórą a nie odlane z plastiku.

Awaryjność w tym samochodzie jest niewielka lecz co niektóre części potrafią dużo kosztować.

Mercedes ma bardzo dobre ogrzewanie oraz klimatyzację (standard). Posiada też wiele innowacji, jakby chociaż pobieranie ciepła z silnika i ogrzewanie w ten sposób wnętrza na postoju przy wyłączonym silniku (to też oczywiście standard).

Elektryka w samochodzie nie szwankuje, jest odporna na wilgoć, rzadko pojawiają się problemy z nią.

Mercedes klasa E: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa E: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa E: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.2, 4.2, 5.5

Mercedes klasa E: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1990, 1989, 1987