Mercedes klasa E opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa E spalanie 2004r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa E

2004r.

Średnia ocena: 9.06/10

Mercedes klasa E spalanie (l/100km)

16.00/14.00
8.00/10.00
11.00/11.00

Oceny MERCEDESA KLASA E

2008-02-10

Zupełnie przyzwoicie, jak na tę masę samochodu. Skrzynia biegów przy redukcjo mogłaby reagować nieco szybciej
Przy zimnym silniku trochę za głośno. Dobrze, że mam ogrzewanie postojowe.
Duże i wygodne autko.
Źle reaguje na nierówności poprzeczne. Bez parktroniku ciężko byłoby zaparkować. Na szczęscie mam.

ryszard2015-07-13

Nie wiem czy jest coś lepszego w tej klasie.
Nie wiem jak to skomentować... 320 CDI w AUTOMACIE i wszystko jasne. Kultura jazdy jest niesamowita zw tym zestawieniu. Nie rozumiem jednak ludzi którzy twierdzą że v6 ładniej pracuje od r6. Dzwięk tej rzędówki nawet dzieci moje kochają ... Polecam porównać do audi a6 z v6:)
Wszysto super ale... Na lato mam felgi 18 i gdyby nie wyglądał tak pieknie to ubrał bym go w 16. Jest bardzo dobrze aczkolwiek dupy nie urywa. Czuję po czym jadę.
Niektórym brakuje schowków. Może to prawda ale gdzie je ulokować? A może nie jest ich tak mało? 1 duży od strony pasażera 2 obok mały 3 pod radiem 4 nie palę w aucie więc popielniczka taż jest dla mnie schowkiem 5 między siedzeniami głęboki 6 między siedzeniami na telefon 7 dw...
Auto prowadzi się rawelacyjnie ale przydał by się napęd na cztery buty. Pod tym względem ustępuje a6 która z 3 litrowym silnikiem ma w standardzie quatro. Skrętny nieludzko wręcz aż jestem czasem w szoku. Hamulce super ale wiem że jak nawali pompa SBC to miło nie będzie. Chodź już to ...

2011-02-14

Jest bardzo wygodny, ale elektronika czuła np na wilgoć. Sporo pali, szczególnie po mieście.
Silnik reaguje z pewnym opóźnieniem po wciśnięciu gazu, ale jak obroty się wkręcą, to pokazuje co potrafi.
Z tyłu mniej miejsca niż np w Passacie. Z przodu siedzenia ekstra, z tyłu kiepsko. Dobrze sobie radzi z nierównościami na drodze. Wyciszenie mogłoby być lepsze przy małych obrotach.
Beznadzieja ze schowkami. Samochody niższej klasy maja ich o wiele więcej. Kiepski patent włączania wycieraczek lewą ręką i przymus zdawania się na czujnik deszczu.
Na śliskiej nawierzchni przy ruszaniu kierownicą trzeba odpuścić gaz. Gdy się to zrobi, można np przy dużej prędkości zmieniać pasy na błocie i idzie jak po sznurku. Trochę mogłoby być mocniejsze wspomaganie kierownicy. Hamulce b.dobre.

2011-02-13

nie dodać nic ująć e320 4matic avangarda wersja moja ma wszystko
mi zawsze mało mocy to jest kompromis pomiędzy mocą a spalaniem
no coments zawieszenie pneumatyczne ;-) forele dynamic z masażem i pompowaniem na zakrętach poduszek
drzewo i jasna skora , cóż chcieć więcej
pochylane koła, napęd na 4 koła , elektroniczne hamulce , parktronik ;-)

2010-05-12

super auto bez wad.Na haku 2100 kg
kupując 2.7 wybierałem manualną skrzynię, k tóra w tym pojeżdzie jest złym wyborem
nie znam lepszego zawieszenia
pakowny jak luksusowa ciężarówka

Średnie oceny MERCEDES KLASA E

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa E brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Audi A6.

Mercedes klasa E

Mercedes klasa E

Audi A6

Audi A6

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa E

Mercedes klasa E classic 2200 cdi 175KM 2004r. sedan (limuzyna)

Jezeli chodzi o samochód jestem zadowolony. Najgorzej jest z autoryzowanym serwisem (Zeszuta Radom). Nie dość, że drogo (to jeszcze można znieść), to wyjątkowo nieprofesjonalnie. Przykłady:pracownicy nie wiedzą po ilu kilometrach wymienia się olej w automacie (np. jeden twierdzi, że po 90.000, drugi, że po 60.000), mimo zgłoszenia usterek nie są one naprawiane w trakcie przeglądu a pracownik nawet nie zgłasza że nic nie robiono lub po prostu nie potrafiono naprawić,za koszt naprawy trzeba zapłacić nawet gdy diagonoza była zła, czas oczekiwania na termin naprawy dochodzi nawet do 3 tygodni, pracownicy (tzw. doradcy) nie potrafią odpowiedzieć na najprostsze wydawałoby się pytania, np. czy można zrobić upgrade oprogramowania, jakie pokrycie Polski ma nowa mapa nawigacji (a kosztuje 1000 złotych - naciąganie klienta, bo to mercedes, więc nikt nie będzie patrzył na cenę...), że można wymienić moduł podłączenia telefonu komórkowego na inny niż w wersji fabrycznej (sam znalazłem w internecie, że jest taka możliwość), gdzie można naprawić nawigację (bo oni nie potrafili skasować błędu odczytu płyty i powiedzieli, żeby szukać „na mieście u elektryków - niestety nie znalazłem, a powinni mi naprawić przecież w autoryzowanym serwisie...). Samochód po przeglądzie wyjeżdża brudny (niby drobiazg, ale…). Umawiam się na 8 rano na naprawę elektryki, okazuje się, że elektryk pracuje od 9-tej (przepraszają, ale co ztego, jak muszę czekać...). Zdarzają się sytuacje, że jadę do serwisu, a on zamknięty, bo coś tam (na przykład inwentaryzacja) – nie mogę się nawet zapisać na wizytę, niezaelżnie czy przyjechałem z dalego czy nie (oczywiscie na stronie internetowej w przedzień nie było informacji, że serwis będzie zamknięty). W trakcie przeglądu czy naprawy nie ma możliwości przyglądania się, co i jak jest robione.Serwis na maile z zapytaniami nie odpowiada w ogóle. Żeby było ciekawiej dzwoni czasem jakaś panienka z zapytaniem czy jestem zadowolony z przeprowadzonego serwisu, odpowiadam, że nie i opisuję co mi się nie podobało – nikt nawet potem nie oddzwoni z propozycją poprawy lub ponownej wizyty (po cholerę zatem ta fikcja?). Traktują klienta jak złodzieja. Na bramce dostaje się przepustkę, która trzeba podbić w docelowym miejscu (np. w sklepie) – bez tego się nie wyjedzie. Gdy jest uszkodzony jakiś drobiazg (naprawialny nawet)w module - proponują wymianę całego modułu (przykład: proponowali mi całe palenisko webasto za 5000 złotych, naprawiłem gdzie indziej za 500). Jak najdalej od nich.

Z mały zasięg wycieraczki po stronie kierowcy powoduje, że 10 cm. szyby po lewej nie jest czyszczone.

Przy zimnym silniku trochę za głośno. Dobrze, że mam ogrzewanie postojowe.

Duże i wygodne autko.

Nie mam zastrzeżeń. Raz wysiadł czujnik temperatury zewnętrznej, co spowodowało kłopoty z ogrzewaniem wnętrza pojazdu, ale czujnik kosztuje 50 złotych i można wymienić go samemu w 5 minut.

Mercedes klasa E: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa E: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa E: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.2, 4.2, 5.5

Mercedes klasa E: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1990, 1989, 1987