Mercedes klasa E opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa E spalanie 2.9 (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa E

2.9

Średnia ocena: 9.05/10

Mercedes klasa E spalanie (l/100km)

Oceny MERCEDESA KLASA E

Robert2009-01-10

Skrzynie i silnik dobrze są zestrojone, ale nie jest to demon szybkości. Cały ten samochód raczej nastraja do spokojnej, zrównoważonej jezdy. Jak mu się da w piec od dołu to idzie dobrze. Od 150 km/h do 180 km/h ma power i wtedy autko super trzyma się drogi. Na autostradę idealny.
Wszystko Ok, tylko mógłby być cichszy.
Przestrzeń, ..... nie ma wiekszego w tej klasie. Statek. Jakość materiałów i wykończenia - wiadomo Mercedes. Autko ma już 12 rok i korozja lekko daje znać o sobie, ale na razie psikam ogniska sprejem antykorozyjnym i mam spokój.

BARDZO FAJNY SAMOCHÓD
SAMOCHÓD OD 80 ROZPĘDZA SIE BARDZO DOBRZE ALE OD ZERA ZE ŚWIATEŁ WYSTARTOWAĆ JEST CIĘŻKO TRZEBA WKRĘCAĆ AUTO NA WYSOKIE OBROTY
AUTO BARDZO DOBRZE TRZYMA SIE DROGI POSIADAM WERSJE AVANGARDE WIĘC NIE JEST TO SAMOCHÓD WYSOKI ALE MA TWARDE ZAWIESZENIE I NIE ROBI MU RÓŻNICY WIĘKSZE OBCIĄŻENIE
BAGAŻNIK JEST DUŻY ALE DENERWUJE MNIE BRAK MOŻLIWOŚCI ZŁOŻENIA SIEDZEŃ I POWIĘKSZENIA POJEMNOŚCI BAGAŻNIKA
AUTO BARDZO DOBRZE SIE PROWADZI SILNIK JEST DYNAMICZNY I W MIARE OSZCZĘDNY JAK NA TE GABARYTY W MIEŚCIE SPALA 10L/100KM PRZEZ OKRES MOJEJ EKSPLOATACJI NIE MIAŁEM ŻADNYCH PROBLEMÓW WYMIENIAŁEM WSZYSTKO NA CZAS I NIC MI SIE NIE PSUŁO OGÓLNIE JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z TEGO SAMOCHODU POLECAM WS...

2008-02-09

To auto jest tańsze w eksploatacji niż Opel Astra !
Silnik troszkę mało dynamiczny ale bardzo żywotny i mało pali ! Duży moment obrotowy
Bardzo dobrze trzyma się drogi. W zimie to dopiero poznaje się prawdziwą przyjemność z jazdy tym samochodem pomimo napędu na tylną oś !!!
Podobno Mercedesy E-klasa do 1999 roku nie były zabezpieczane antykorozyjnie i można spotkać egzemplarze, które rdzewieją ale mój jak narazie jest OK
Od 1993 roku mam prawo jazdy i od samego początku jeżdżę Mercedesem. Miałem już Mercedesa 190, 124, C-klase a od 4 lat mam E-klase i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu,jest poprostu szyty na miarę ! POLECAM KAŻDEMU ! "BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY"

2008-02-20

Silnik nie poraża elastycznością szczególnie na niższych biegach co innego w trasie przy odpowiedniej predkości jest całkiem przyzwoicie.Automat biegi zmienia bez szarpnięć silnik pracuje bez zastrzeżeń równo. Silnik jest naprawdę wytrzymały lecz trochę hałaśliwy w porównaniu z 2,5...
Jak wspomniałem wyżej silnik jest dość głośny .
Wykończene ok bagażnik bez rewlacji (brak możliwości złożenia tylnej kanapy )za kanapą zbiornik paliwa
Przy przebiegu 212000 tys wymieniłem górny prawy wahacz tuleje z przody 2 pozostałe nie były zużyte jeszcze przy aktualnym przebiegu prawdopodobnie trzeba bedzie przyjżec się tylnemu zawieszeniu moim zdaniem troche słychac prawdopodobnie trzeba wymienic tuleje.

2008-02-09

W TYM SAMOCHODZIE NIE MA CO SIĘ PSUĆ,MIAŁEM WCZEŚNIEJ TEŻ W210 TYLKO 2.2 DIESEL,TEŻ NIE DOŁOŻYŁEM ZŁOTÓWKI,KOŃCÓWKI STABILIZATORÓW ORYGINALNE KOSZTOWAŁY 70 zł kpl,WE WCZEŚNIEJSZYM MODELU WYMIENIŁEM TYLKO KLOCKI HAMULCOWE KOSZT 130 ZŁ,
W MIARĘ DYNAMICZNY,BIORĄC CIĘŻAR TEGO SAMOCHODU
KOMFORT JAZDY BDB
TAKI MERC JEST WSZYSTKO NA SWOIM MIEJSCU
SUPER SAMOCHÓD, SAME PLUSY WSZYSTKIM POLECAM TAKIE AUTO,JA MAM 2.9 AUTOMAT-- REWELACJA

Średnie oceny MERCEDES KLASA E

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa E brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Lancia Thesis.

Mercedes klasa E

Mercedes klasa E

Lancia Thesis

Lancia Thesis

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa E

użytkownik: Robert

Mercedes klasa E Avangarde 2900 TD 129KM 1997r. kombi

Kupiłem go w lutym 2008 roku przy przebiegu 256.000 km i już wierci mnie żeby zmienić. Teraz ma 280.000 km. Jeśli go sprzedam, to będę durniem. Nie mam do tego auta żadnych zastrzeżeń. Zawsze wygodnie i pewnie. Bagażu można zabrać na miesięczny wyjazd na urlop. Oleje i filtry wymieniam po 15.000 km, choć producent przewiduje 20.000 km. Z wymianą oleju w skrzyni biegów też nie ma problemów, bo są już mechanicy, którzy mają o tym pojęcie. Podsumowująć - nie ma jazdy bez gwiazdy !!! Daję 10 pkt, bo w tym roczniku nie ma lepszej fury rodzinnej.

Do tyłu nie widze wiele , bo mam przeciemnioną szybę, ale w bocznych lusterkach widać dobrze.

Wszystko Ok, tylko mógłby być cichszy.

Auto prowadzi się bardzo pewnie. Jazda na wprost wyśmienita. W zakretach też samochód bardzo stabilny. Nic nie buja i nie myszkuje. Koleiny nie są żadnym problemem. Za parkowanie dałem nisko, bo bardzo trudno wyczuć tył. Auto o tych gabarytach powinno mieć czujniki z tyłu. Zresztą założyłem je za 350 PLN, ale w Avangardzie powinien to być już w standardzie.

Mercedes - tanioch w częściach. Wymiana elementów w zawieszeniu była zaraz po przywiezieniu auta z Niemiec. Teraz nic nie dokładam.

Grzeje i chłodzi wyśmienicie, choć to ogromne kombi.

Nic nie szwankuje i nie zdradza oznak zmęczenia.

Mercedes klasa E: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa E: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa E: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.2, 4.2, 5.5

Mercedes klasa E: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1990, 1989, 1987