Mercedes klasa E opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa E spalanie od 1997r. do2006r. (strona 3)

Opinie o samochodach Mercedes klasa E

od 1997r. do2006r.

Åšrednia ocena: 8.67/10

Mercedes klasa E spalanie (l/100km)

14.71/14.85
9.85/9.57
11.90/12.55

Oceny MERCEDESA KLASA E

ryszard2015-07-13

Nie wiem czy jest coÅ› lepszego w tej klasie.
Nie wiem jak to skomentować... 320 CDI w AUTOMACIE i wszystko jasne. Kultura jazdy jest niesamowita zw tym zestawieniu. Nie rozumiem jednak ludzi którzy twierdzą że v6 ładniej pracuje od r6. Dzwięk tej rzędówki nawet dzieci moje kochają ... Polecam porównać do audi a6 z v6:)
Wszysto super ale... Na lato mam felgi 18 i gdyby nie wyglądał tak pieknie to ubrał bym go w 16. Jest bardzo dobrze aczkolwiek dupy nie urywa. Czuję po czym jadę.
Niektórym brakuje schowków. Może to prawda ale gdzie je ulokować? A może nie jest ich tak mało? 1 duży od strony pasażera 2 obok mały 3 pod radiem 4 nie palę w aucie więc popielniczka taż jest dla mnie schowkiem 5 między siedzeniami głęboki 6 między siedzeniami na telefon 7 dw...
Auto prowadzi się rawelacyjnie ale przydał by się napęd na cztery buty. Pod tym względem ustępuje a6 która z 3 litrowym silnikiem ma w standardzie quatro. Skrętny nieludzko wręcz aż jestem czasem w szoku. Hamulce super ale wiem że jak nawali pompa SBC to miło nie będzie. Chodź już to ...

2010-07-15

bardzo dobre auto, z podstawowym silnikiem świetne dla spokojnego kierowcy - warunek to sprowadzić z zagranicy z rozsądnym przebiegiem i z górnej półki cenowej.
136KM to trochę za mało w trasie, w mieście czy na autostradzie nie ma problemów. Jazda zgodnie z przepisami to czysta przyjemność, do szaleństwa się nie nadaje. Automat nie powoduje drastycznego spadku osiągów.
komfort jazdy 13 letnim w210 jest wyższy niż 5 letnim autem klasy D (mondeo, vectra C), oczywiście współczesne auta klasy E są już w tej dziedzinie lepsze.
walory użytkowe - rewelacja, choć siedzenia tylnego się nie złoży bo za nim zbiornik siedzi ;)Zabezpieczenie przed korozją już tylko przeciętnie - choć rdza dotyka głównie poszycia, stanowi więc problem bardzie estetyczny niż techniczny. BMW serii 5 (E39) też rdzewieje.
znakomite trzymanie się drogi, świetne hamulce, rewelacyjna zwrotność - kto jeździł ten wie, auto zawraca "w miejscu"

2010-02-19

Skrzynia biegów, to nie jest winna skrzynia ale olej i nic tu siÄ™ nie zrobi.Olej musi być wysokiej jakoÅ›ci i wedÅ‚ug normy MB i ten trochÄ™ siÄ™ za bardzo lepi zwÅ‚aszcza jeÅ›li temperatura spada i już od okoÅ‚o +5 w duÅ‚.Problem polega na tym że trzeba delikatnie wrzucać z jedynki na dwójkÄ...
Karoseria-ocynk byłby lepszy jak w VW,ale mój jakoś się trzyma.Chorobą MB jest rdza przy zamku na klapie bagażnika, reszta jak szczęście dopisze. W limuzynie za siedzeniem jest zbiornik paliwa,siedźeni się nie rozkłada.
parkowanie utrudnione- duże auto trzeba się naszukać odpowiednio dużego miejsca, ale mimo to ma super skręt i świetny na dalekie trasy.

2009-08-01

Ogólnie można uznać, że auto w miarę solidne, ale problemów z utratą mocy przez ten silnik od klap co niemiara. To chyba jedyne utrapienie przy tym aucie, a mechanicy tylko kasę przyjmowali. Poradziłem sobie dzięki forum w necie i od tego czasu spokój.Wygodna osobowa ciężarówka ;).
ten silnik w zupełności wystarcza na nasze drogi,mógłby mniej palić trochę problemów z elektroniką.
w modelu z NIVO niema problemu z dobijaniem zawieszenia, fajna rzecz.
Przestronne wnętrze, jako kombi to już mała ciężarówka, po złożeniu siedzeń 1.8m można spać we dwoje.Trochę rdzy u dołu drzwi na narożnikach.
Ogólne wrażenie korzystne,chociaż przy oponach 225/55r16 nie mieści się w koleinach i wozi po drodze. Dobra widoczność do tyłu.

Radek2011-02-13

Nie ma samochodu idealnego. Każde auto ma jakieś wady. Ogólnie Mercedes jest udanym samochodem
Silnik 3.2 CDI w połączeniu ze skrzynią automatyczną, to wręcz wzorowa kompozycja. Doskonała dynamika, bardzo płynna zmiana biegów. Wysoka kultura pracy silnika.
Przestrzeni jak na samochód klasy średniej wyższej pod dostatkiem z przodu i z tyłu kierowca i pasażer o w zroście 190 cm mogą wygodnie podróżować. wygoda obsługi ok. Bagażnik taki,jak powinien być. Karoseria - to jeden z najsłabszych punktów tego auta, bardzo podatna na korozję.
Wręcz wzorowo zestrojone zawieszenie. Nawet po polskich drogach tym samochodem się przysłowiowo "płynie". Układ kierowniczy również doskonały. Mercedes jak na swoje gabaryty jest bardzo zwrotny, ma bardzo mały promień zawracania.

Åšrednie oceny MERCEDES KLASA E

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa E braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Lancia Thesis.

Mercedes klasa E

Mercedes klasa E

Lancia Thesis

Lancia Thesis

Mercedes klasa E: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa E: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa E: 1.8, 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.2, 4.2, 5.5

Mercedes klasa E: 2010, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1990, 1989, 1987