Mercedes klasa S opinie, oceny użytkowników, Mercedes klasa S spalanie 3.2 (strona 1)

Opinie o samochodach Mercedes klasa S

3.2

Średnia ocena: 8.50/10

Mercedes klasa S spalanie (l/100km)

16.33/16.90
11.17/13.18
13.73/14.75

Oceny MERCEDESA KLASA S

2010-07-18

Silnik rewelacja, skrzynia biegów przeciętna działa dobrze tylko wolno. Na gwałtowne przyspieszenie trzeba chwilę (1-1,5sek) poczekać, ale jak się już przyzwyczaisz wszystko jest ok.
Zdecydowanie najwygodniejszy, komfort 1 klasa nie do porównania z innymi autami a miałem ich kilka. wszystko na najwyższym poziomie
Zdecydowanie najwygodniejszy, komfort 1 klasa nie do porównania z innymi autami a miałem ich kilka. Parkowanie trochę utrudnione ze względu na gabaryty auta - ułatwienie bardzo skrętne koła, parkowanie tyłem dużo łatwiejsze niż przodem.

2010-02-20

Auto ma tyle samo atutów ale i tyle samo wad,dlatego opinie stawiam posrodku.Napewno faktem jest to że byle jaki mechanik tego auta nie naprawi,nawet warsztaty nie wiedzą jak go naprawić.Zostaje serwis bo tylko oni wiedza jak podejsc do tego auta, ale każda wizyta to koszt ok 3000zł.
Minus to występująca Rdza
Jeżdzi sie super.Ale gdy coś sie psuje to koszta są ogromne.Moje auto psuje sie co chwila,wymieniłem juz prawie wszystko,a nadal powstają nowe awarie. Wersji przed liftem raczej nie polecam.

2013-03-03

Po s-klasie trudno znaleźć samochód, który by Cię zadowolil pod względem konfortu i osiągów.
W zasadzie jedyny mankament tego auta. Pierwsze ogniska rdzy powstają na dolnych krawędziach drzwi, krawędziach błotników przy lampach przednich i przy szyberdachu.

2008-02-08

Samochód wygodny i komfortowy jednak bardzo drogi w eksploatacji. Ale patrząc pod kątem ilości przejechanych prze ze mnie kilometrów to inny samochód byłby już do złomowania natomiast ja mam wciąż zadbany i sprawny technicznie samochód. Silnik chyba jest tu nie do zdarcia.

2008-08-14

Wspaniale się prowadzi. Jest przyjazny w kierowaniu.
Układ napędowy sprawuje się bardzo dobrze
Komfort jazdy super
Samochód klasy"S" posiada bardzo bogate wyposażenie.Świetnie się jeździ takim autem.

Średnie oceny MERCEDES KLASA S

4.9/10
3.1/10

Osoby zainteresowane autem Mercedes klasa S brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: BMW seria 7.

Mercedes klasa S

Mercedes klasa S

BMW seria 7

BMW seria 7

Najciekawsza opinia użytkownika o Mercedesie klasa S

Mercedes klasa S W140 3200 260KM 1992r. sedan (limuzyna)

Samochód jako całość- nie ma bardziej komfortowego, wnętrze rewelacja i to wyciszenie- takich aut już się nie robi, bardzo mało awaryjny (zadbane nie rozbite egzemplarze) niestety przy awarii koszta są raczej duże. Karoseria 18 lat i bez ślad rdzy, lakier jak nowy- niesamowite- a cały czas parkowany był pod chmurką. Układ wydechowy przez 230 000 km bez awarii i wymian. Spalanie spore ale w porównaniu z masą gabarytami, mocą i osiągami auta są usprawiedliwione i niewygórowane.

no cóż takie auto, że widoczności do tyłu prawie nie ma tylko lusterka- cofa się jak autobusem, ale trochę treningu i wyczucia i można wbijać gwoździe, lusterka super

Opiszę tylko minusu- bagażnik obszerny równy ale jak to w limuzynie wysoki próg załadunku, brak możliwości powiększenia, a po załadowaniu nie dostaniesz się ani do koła zapasowego ani do schowków.Aranżacja wnętrza -poza regulacją foteli i takich tam nic więcej, ale więcej w tym aucie nie potrzeba.

Auto niezawodne- przez tyle lat zawieszenie praktycznie oryginalne, z przodu wymiana tylko łączników stabilizatora, z tyła łożysko pływające- wymiana przód grosze, tył troszkę drożej. Pod maską trochę gorzej-łożysko kompresora doładowania- część ciężko dostępna i nie tania poza tym mało kto potrafi to zrobić. Pompa wspomagania (zaczęła cieknąć mało ale zawsze) część droga i to bardzo wymiana prosta i niekosztowna. Rolki napinacza i pasek napędowy- w sumie grosze. Łońcucha rozrządu na szczęście w tym aucie nie wymienia się nigdy- rewelacja

ogrzewanie i klimatyzacja przód i tył na najwyższym poziomie

Elektryka- w sumie bardzo dobrze. Mały ale kosztowny mankament (wada tego modelu jak i W124) wiązka od sterownika idąca nad silnikiem w specjalnej rynnie po kilku kilkunastu latach ulega awarii. Uszkodzeniu ulega izolacja i występują przebicia co zakłuca pracę silnika, wymiana jest kosztowna, można samemu przelutować kable np. silikonowe ( trochę cierpliwości i odrobina umiejętności). Średnio trwała jest pompa podciśnienia od centralnego zamka (najczęściej pada silniczek, nowa pompa jest droga , ale znowu jest rada wymienić sam silniczek -pasuje od W124. Elektronika trwała bez problemu a nawet jak wkradnie się jakiś błąd wystarczy przekasować komputery poprzez zdjęcie zasilania z akumulatora na kilka minut- pomaga robiłam tak 2 razy

Mercedes klasa S: hatchback, sedan (limuzyna)

Mercedes klasa S: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mercedes klasa S: 2.6, 3.0, 3.2, 3.5, 4.0, 4.2, 5.0, 6.0

Mercedes klasa S: 2008, 2007, 2005, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1988, 1987