Mitsubishi Carisma opinie, oceny użytkowników, Mitsubishi Carisma spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Mitsubishi Carisma

1.6

Średnia ocena: 9.11/10

Mitsubishi Carisma spalanie (l/100km)

8.59/9.82
6.43/7.58
7.50/8.06

Oceny MITSUBISHI CARISMA

Wojciech2008-06-14

Mam 31 lat prawo jazdy.Zaczynalem od Syrenki.Miałem dużo różnych aut. Tego "Miśka" kupiłem awaryjnie (miał 8 lat - choć wyglądał super)Przedtem tylko solidne - niemieckie i najlepiej na ropę. A teraz jestem zachwycony - takiego auto jeszcze nie miałem. Eleganckie, piękne, cich...
To wspaniały silnik. Elastyczny. Przy obrotach do 3-3,5 tys. to w miarę dynamiczny ale i oszczędny silnik. Jeżeli chcemy mu dać kopa - to przekraczamy 4-4,5 tys. obrotów. Proszę wierzyć - silnik to znosi bez protestów a samochód nagle z cichutkiego eleganckiego auta staje się niezłym spo...
Tym autkiem lecimy 100-120 po bardzo ciasnych zakrętach. Więc nie może być zbyt miękie. Ale uważam dobry kompromis pomiędzy komfortem a przyczepnością. Do 80-100 km/godz trzeba dobże wytężyć słuch aby usłyszeć pracę silnika. Deczko za miękkie przednie fotele co skutkuje po dłuzsze...
To jest kawał auta.Bardzo duży bagaznik. Deska, koło kierownicy wygląda po latach jak nowe.W moim egzemplarzu - blachy ocynk (chyba wszystkie Carismy?)- nadwozie po 11 latach - bez najmniejszej plamki rdzy
Trzyma się nawierzchi rewelacyjnie - pozwala na naprawdę sportową jazdę. Przy manewrach parkowania i podobnych - wspomaganie działa super. Zwinny !

2008-02-12

Silnik to bez wątpienia najmocniejsza strona tego auta. Przyjemnie brzmi podczas przyspieszania i energicznie reaguje na każde dodanie gazu. Mile zaskoczyła mnie elastyczność silnika na każdym biegu, motor chętnie przyspiesza od niskich obrotów. W zamian za łagodne traktowanie odwzajemni si...
W Carismie resorowanie jest dość twarde, nie to , co w Renault.. Auto bezproblemowo radzi sobie z kompletem 5 pasażerów i ich bagażem. Fotele zarówno z przodu jak i z tyłu są wygodne, ale bez rewelacji. Fotel kierowcy posiada dość dobre podparcie boczne, co przy pokonywaniu zakrętów jest...
Precyzyjne, przyjemne prowadzenie. Układ kierowniczy dokładnie przenosi polecenia kierowcy na drogę. Parkowanie oraz cofanie to jest bardzo utrudnione przez tylną szybę zamontowaną pod bardzo małym kątem, przez co widoczność przez nią jest znikoma. Trudno ocenić odległość tyłu auta o...

2008-11-16

Zdecydowanie polecam! Hatchback jest praktyczniejszy, ale są tacy co lubią sedany. Podobno bardziej eleganckie.
Osiągi sa w pełni zadowalające i godne silnika 1.6 napędzającego samochód tych gabarytów. Nie ma co liczyć na sportową jazdę, ale dla takich atrakcji kupuje się inny samochód.
Głośno na wysokich obrotach, ale to nic nadzwyczjnego. Przy spokojnej jeździe słychać tylko szum opon. Komfortowe fotele, dużo miejsca na boki.

Piotr2011-02-13

Silnik pracuje bez zarzutu, po 40000 jak go mam moja jedyna inwestycja w silnik to czujnik układu smarowania. Tak to pracuje cichutko i bez żadnych anomalii. Gaz od 20000 i nic się złego nie dzieje ( instalacja za 2600 zł) opłaca się. Przyśpieszenie jak się jedzie samemu jest ok, jak pełn...
Komfort jazdy jest spory, duży samochód, dużo miejsca. W środku jest cichutko. Zawieszenie dołki i górki pokonuje mięciutko ( chyba że ktoś ma amortyzatory do wymiany). Bardzo zadowalający.
Z przodu dużo miejsca, z tyłu także. Do bagażnika także sporo wejdzie. Ergonomia przełączników ok, wygodnie wszystko rozmieszczone.
Samochód prowadzi się b. dobrze, na zakrętach nie ściąga i trzyma się jezdni. Hamulce dobrze działają tak jak powinny, abs bardzo pomocny. Co do parkowania to trzeba się przyzwyczaić do pochyłej szyby, nie powinno to nikomu sprawić trudności, samochód ma dość spory kąt skrętu, wię...

Jerzy2012-04-17

Być może to taki egzemplarz,nie ma bajerów elektronicznych,ale jest niezawodny,zamienniki w miarę tanie,oryginały horrendalnie drogie,jeżeli się trafi zadbany to gorąco polecam
silnik b.ładnie ciągnie,na 3ce pod górę rakieta /tylko 90 KM/niskie zuzycie paliwa,na 5ce przy 140 km/h zaledwie 5,8 l,olej od wymiany do wymiany,żadnych dolewek,tylko MOBIL 1 !!!! za słaby przy włączonej klimie
Jest nieco twardawy,ale z obc.4 os.dość komfortowy,fotele przednie znakomite,po 800km bez bólu pleców,przy 120km/h mocny szum silnika,da się wytrzymać
Dużo miejsca na nogi z przodu i ztyłu,tapicerka wytrzymała,po 13 latach użytkowania brak przetarć,ergonomia przełączników doskonała,blachy w pełni ocynkowane,obecnie jedynie miejscowe spulchnienie lakieru,lewy błotnik
Nieco twardawa,ale doskonale wchodzi w zakręty,wspomaganie kierownicy mogłoby być trochę lepsze,hamulce doskonałe z ABS,parkowanie tyłem utrudnione,za duży promień skrętu

Średnie oceny MITSUBISHI CARISMA

Osoby zainteresowane autem Mitsubishi Carisma brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault 30.

Mitsubishi Carisma

Mitsubishi Carisma

Renault 30

Renault 30

Najciekawsza opinia użytkownika o Mitsubishi Carisma

Mitsubishi Carisma 1600 GL 0KM 1997r. sedan (limuzyna)

Przestrzeni wystarcza dla każdego. Po złożeniu oparć tylnej kanapy woziłem takie rzeczy, że sam się dziwiłem :) Meble, lodówka, kosiarka... Duże łopaty do odśnieżania wchodziły w poprzek bagażnika. Ergonomia -wszystko na swoim miejscu. Rozmieszczenie przyrządów jest intuicyjne. Jak dla mnie wporządku. Po 11 latach odpadł przycisk sterowania szybą od strony kierowcy i kierownica wygląda na 40 lat. Wygląda tak, jakby trzymała się już tylko z przyzwyczjenia. Reszta nosi oczywiście ślady eksploatacji, ale wszystko jest cały czas dobrze spasowane i miłe dla oka. Niejeden 5-latek chciałby tak wyglądać. Stan blachy rewelacja. Najgorzej w tej kategorii jest z możliwością aranżacji wnętrza. Wiadomo - stary sedan.

Absolutnie bezawaryjny samochód! Jedynie wymiana zużywalnych elementów, ale trudno to uznać za usterkę. Wykręcił 218000 km i... moim zdaniem jeszcze dużo wykręci. Kilka lat temu przy wrzucaniu wstecznego jechał do przodu :) Wyregulowane w ASO i sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła. Części dosyć kosztowne, ale nie aż tak jak się powrzechnie uważa, zwłaszcza że na wiele elementów dostępne są dobrej jakości zamienniki. Był regularnie serwisowany w ASO.

Zimą grzeje a latem chłodzi. W wilgotne i chłodne dni czasem małe trudności z odparowaniem szyb w tylnej części samochodu. Wsparcie się klimtyzacją załatwia temat.

Wszystko gra.

Mitsubishi Carisma: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Mitsubishi Carisma: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mitsubishi Carisma: 1.6, 1.8, 1.9

Mitsubishi Carisma: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1988