Mitsubishi Carisma opinie, oceny użytkowników, Mitsubishi Carisma spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Mitsubishi Carisma

sedan

Średnia ocena: 8.67/10

Mitsubishi Carisma spalanie (l/100km)

9.38/11.00
6.52/7.87
7.79/9.17

Oceny MITSUBISHI CARISMA

Wojciech2008-06-14

Mam 31 lat prawo jazdy.Zaczynalem od Syrenki.Miałem dużo różnych aut. Tego "Miśka" kupiłem awaryjnie (miał 8 lat - choć wyglądał super)Przedtem tylko solidne - niemieckie i najlepiej na ropę. A teraz jestem zachwycony - takiego auto jeszcze nie miałem. Eleganckie, piękne, cich...
To wspaniały silnik. Elastyczny. Przy obrotach do 3-3,5 tys. to w miarę dynamiczny ale i oszczędny silnik. Jeżeli chcemy mu dać kopa - to przekraczamy 4-4,5 tys. obrotów. Proszę wierzyć - silnik to znosi bez protestów a samochód nagle z cichutkiego eleganckiego auta staje się niezłym spo...
Tym autkiem lecimy 100-120 po bardzo ciasnych zakrętach. Więc nie może być zbyt miękie. Ale uważam dobry kompromis pomiędzy komfortem a przyczepnością. Do 80-100 km/godz trzeba dobże wytężyć słuch aby usłyszeć pracę silnika. Deczko za miękkie przednie fotele co skutkuje po dłuzsze...
To jest kawał auta.Bardzo duży bagaznik. Deska, koło kierownicy wygląda po latach jak nowe.W moim egzemplarzu - blachy ocynk (chyba wszystkie Carismy?)- nadwozie po 11 latach - bez najmniejszej plamki rdzy
Trzyma się nawierzchi rewelacyjnie - pozwala na naprawdę sportową jazdę. Przy manewrach parkowania i podobnych - wspomaganie działa super. Zwinny !

2008-11-16

Zdecydowanie polecam! Hatchback jest praktyczniejszy, ale są tacy co lubią sedany. Podobno bardziej eleganckie.
Osiągi sa w pełni zadowalające i godne silnika 1.6 napędzającego samochód tych gabarytów. Nie ma co liczyć na sportową jazdę, ale dla takich atrakcji kupuje się inny samochód.
Głośno na wysokich obrotach, ale to nic nadzwyczjnego. Przy spokojnej jeździe słychać tylko szum opon. Komfortowe fotele, dużo miejsca na boki.
Przestrzeni wystarcza dla każdego. Po złożeniu oparć tylnej kanapy woziłem takie rzeczy, że sam się dziwiłem :) Meble, lodówka, kosiarka... Duże łopaty do odśnieżania wchodziły w poprzek bagażnika. Ergonomia -wszystko na swoim miejscu. Rozmieszczenie przyrządów jest intuicyjne. Jak...

2009-04-26

Solidny compact, bez niesamowitych osiągów i komfortu wewnątrz, ale ekonomiczny i przyjemny w prowadzeniu.
Nie jest to samochód sportowy, ale jak na compact zbiera sie niezle. Po rozgrzaniu silnika każde przyśpieszenie jest odczuwalne. Nie mozna spodziewc sie wiele po 1.9, ale jest co najmniej zadowalająco.
No, tu już jest trochę gorzej. Zawieszenie co prawda jest nie najgorsze, ale jakość foteli pozostawia wiele do życzenia. W środku jest dość głośno, i to nie z powodu silnika diesla, ale ogólnie słabego wygłuszenia dżwięków z zewnątrz.
Jak na samochód tej klasy miejsca dla kierowcy i pasażerów jest dość. Kokpit i obsługa wszystkich przełączników jest nieskomplikowana, brak jakikolwiek wymyślnych i niepraktycznych gadżetów. Jakość wnętrza ... hmm, raczej standard w tej klasie.
Carisma jest dość niska, prowadzi się całkiem dobrze, świetne hamulce, jedynie awaria kolumny kierowniczej odebrala mi troche radości z prowadzenia:(

Jerzy2012-04-17

Być może to taki egzemplarz,nie ma bajerów elektronicznych,ale jest niezawodny,zamienniki w miarę tanie,oryginały horrendalnie drogie,jeżeli się trafi zadbany to gorąco polecam
silnik b.ładnie ciągnie,na 3ce pod górę rakieta /tylko 90 KM/niskie zuzycie paliwa,na 5ce przy 140 km/h zaledwie 5,8 l,olej od wymiany do wymiany,żadnych dolewek,tylko MOBIL 1 !!!! za słaby przy włączonej klimie
Jest nieco twardawy,ale z obc.4 os.dość komfortowy,fotele przednie znakomite,po 800km bez bólu pleców,przy 120km/h mocny szum silnika,da się wytrzymać
Dużo miejsca na nogi z przodu i ztyłu,tapicerka wytrzymała,po 13 latach użytkowania brak przetarć,ergonomia przełączników doskonała,blachy w pełni ocynkowane,obecnie jedynie miejscowe spulchnienie lakieru,lewy błotnik
Nieco twardawa,ale doskonale wchodzi w zakręty,wspomaganie kierownicy mogłoby być trochę lepsze,hamulce doskonałe z ABS,parkowanie tyłem utrudnione,za duży promień skrętu

2010-02-19

Polecam to auto zdecydowanie. Jezdze prawie rok, zero problemow.Duze, wygodne, komfortowe (moja wersja jest najbogatsza GLS, auto sprowadzone z Danii). Duzy bagaznik, odporna na korozje karoseria. Silnik elastyczny, spora moc (uwazam ze idealny silnik do tego auta)
Silnik elastyczny i bardzo dynamiczny jak na dosc duza mase, wystarczajaco mocny do bezpieznego wyprzedzania, skrzynia precyzyjna, duza elastycznosc
Bardzo wygodne fotele przednie (do tego regulacja precyzyjna i podgrzewanie w mojej wersji GLS, polecam :)
Duza ilosc miejsca z przodu i wystarczajaca z tylu, jakosc materialow ok po 11 latach nic nie trzeszczy i wyglada bardzo dobrze, karoseria bez sladu rdzy
Bardzo dobrze sie prowadzi, rowniez z wieksza predkoscia na zakretach..wspomaganie dziala idealnie, hamulce rowniez..troche "dobija" na nierownosciach, ale do przezycia

Średnie oceny MITSUBISHI CARISMA

Osoby zainteresowane autem Mitsubishi Carisma brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault 30.

Mitsubishi Carisma

Mitsubishi Carisma

Renault 30

Renault 30

Najciekawsza opinia użytkownika o Mitsubishi Carisma

Mitsubishi Carisma classic 1900 TDI (DI-D) 102KM 2000r. sedan (limuzyna)

Tutaj nie ma sie do czego doczepić. Lusterka boczne sa spore. Tył trochę wysoki, ale nie zasłania widoczności przy cofaniu.

Sporo tanich zamienników i prosta konstrukcja czyni to auto całkiem ekonomiczne pod kątem napraw.

OK. Na przyzwoitym poziomie. Pewnie z klimatyzacja bylaby bardziej skuteczna, ale i bez niej daje rade.

Nie miałem do tej pory żadnych problemów, wiec nie mam powodu do narzekań.

Mitsubishi Carisma: hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Mitsubishi Carisma: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mitsubishi Carisma: 1.6, 1.8, 1.9

Mitsubishi Carisma: 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1988