Mitsubishi Colt opinie, oceny użytkowników, Mitsubishi Colt spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Mitsubishi Colt

1993r.

Średnia ocena: 9.20/10

Mitsubishi Colt spalanie (l/100km)

7.50/9.00
5.75/7.40
6.75/8.27

Oceny MITSUBISHI COLT

2010-02-19

Jedyna wada to zbyt mało miejsca dla pasażerów z tyłu.
Fotele są wygodne zarówno z przodu, jak i z tyłu. Zawieszenie nie jest ani za twarde, ani za miękkie. Wnętrze dobrze wyciszone, ale jeśli chodzi o wyciszenie "od spodu" to mogłoby być lepiej.

2010-02-19

2008-08-14

No jedyny minus to brak klimki ale poza tym to extra autko.
Niestety powyżej setki przyrost pręskości jest spowolniony ale rzadko przecie to na naszych drogach...
Niestety jazda z tyłu to makabra (mało miejsca) no ale przecie to maleństwo, no i niemłode :)
z Przodu całkiem wygodnie (regulacja wysokości fotela kierowcy, kierownicy itd.) Bagażnik malutki i wysoki ale przecie to nie dostawczak ;)
Nigdy nie jeździłem tak mocnym a jednocześnie niezwykle ekonomicznym autkiem (6,5l./100)Na parkingu fajne wspomaganie bardzo ułatwia sprawę

2010-07-14

silnik sprawuje się rewelacyjnie, lubi wysokie obroty, bezawaryjny, ze względu na niewilką masę ok. 960kg przyspiesza do setki poniżej 10s. przy zurzyciu paliwa 7,5l cykl miejski oraz 5,5l trasa
dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów, bagażnik średniej wielkośći, możliwości tuningu nieograniczone, blacha ocynk jednak trzeba dbać o nadkola
samochód lekki, szeroki rozstaw kół, nisko zawieszony

2009-07-11

Jak na taki mały i leciwy silnik jest doskonały,nawet na LPG (sekwencja STAG 300 + PowerGas Shell)
Doskonale trzyma się drogi na zakrętach. Niskie zawieszenie, trzeba ostrożnie jeździć po wertepach, i ostrożnie parkować tyłem.

Średnie oceny MITSUBISHI COLT

Osoby zainteresowane autem Mitsubishi Colt brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Yaris.

Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt

Toyota Yaris

Toyota Yaris

Najciekawsza opinia użytkownika o Mitsubishi Colt

Mitsubishi Colt GLXi 1600 113KM 1993r. hatchback

Jedyna wada to zbyt mało miejsca dla pasażerów z tyłu.

Silnik pracuje cicho i to od początku mi się podobało. Po zamontowaniu gazu nie odczułem spadku parametrów. Biegi wchodzą świetnie i to w tym aucie bardzo mi się podoba. Samochód lubi wysokie obroty, więc żeby był elastyczny, trzeba robić redukcję, co dla mnie jest plusem, bo skrzynia działa świetnie. Od 0-100km/h mało kiedy się przydaje, ale da się "odjechać" prawie każdy samochód.

Brak szerokich słupków, duża przednia szyba i duże lusterka-nic dodać, nic ująć, widoczność jest bardzo dobra.

Ilość miejsca z przodu zaskakuje pozytywnie, ale z tyłu jest ciasno. Schowków jest dużo-przed pasażerem, pod radiem, przy kierownicy i w podłokietniku. Dodatkowo kieszenie w drzwiach, które również są dość duże. Jakość materiałów jest dobra, podobno przecierają się boki przednich foteli, ale ja tego nie zauważyłem. Zegary widoczne, przełączniki pod ręką-tylko przełącznik tylnej wycieraczki jest w dziwnym miejscu i trzeba się przyzwyczaić (po prawej, nieco poniżej kierownicy). Zwiększenie/zmniejszenie bagażnika jest bezproblemowe. Ślady korozji widać na tylnych nadkolach i to jest chyba największa bolączka Colta. W innych miejscach śladów korozji nie zauważyłem.

Przesiadłem się na Colta z Peugeota 106 XS z 93 roku. W Peugeocie nie było wspomagania, w Colcie jest i mimo większych wymiarów, jest on bardziej zwrotny. Średnica zawracania to 10,5 metra, czyli o 0,5 metra mniej niż w 106-tce. Prowadzi się go bardzo dobrze, wspomaganie układu kierowniczego jest w sam raz-nie za słabe i nie za silne. Czasami tylko brakuje ABS-u, ale hamulce są OK.

W samochodzie praktycznie nic się nie psuje. Części są dostępne-warto przeszukać i popytać na forum Colta i Mitsubishi gdzie kupić daną część i czy jest jej zamiennik.

Daję 10, ponieważ samochód nagrzewa się bardzo szybko, a nawiewy są wydajne. Co do chłodzenia-trudno mi cokolwiek napisać, bo nie mam klimatyzacji.

Do tej pory żadnych zwarć, jedyne na co warto zwrócić uwagę, to dwie żaróweczki w tylnych reflektorach-mało który Colt ma je nieprzepalone z tego co widziałem, a warto je wymienić-stajemy się lepiej widoczni a i samochód przy zapalonych światłach wygląda ciekawiej.

Mitsubishi Colt: coupe, hatchback, mini-van, sedan (limuzyna)

Mitsubishi Colt: benzyna, benzyna+gaz

Mitsubishi Colt: 1.1, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8

Mitsubishi Colt: 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2001, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1989, 1985