Mitsubishi Space Star opinie, oceny użytkowników, Mitsubishi Space Star spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Mitsubishi Space Star

8.10/10

Mitsubishi Space Star spalanie (l/100km)

miasto 8.19/9.05 6.10
trasa 6.52/7.55 4.68
cykl mieszany 7.44/8.15 5.53

Space Star

OCENY MITSUBISHI SPACE STAR

Niezłe auto, bezawaryjne, w sumie o sporym komforcie jazdy. Jednak przy rodzinie 2+2 problem stanowi zbyt mały bagaznik ( szczególnie przy małych dzieciach - spróbujcie zapakować wózek i coś jeszcze- porazka)no i jednak w mieście mógłby palic nieco oszczędniej.
cóż, "sportowiec" to nie jest, wydaje mi się ze jednak silnik 1,6 przy tej masie auta jest nieco za słaby, takze przy wyprzedzaniu często bezpieczniej jest zredukowac z 5 na 4 ale może to nawyk z poprzednich aut....
jazda z kompletem pasazerow i pełnym obciazeniem do najprzyjemniejszych nie nalezy, poza tym -co jak poinformowano mnie w serwisie- jest najczęstszą wada tego auta, zdarza sie że przy pełnym obciażeniu i najechaniu na poprzeczną przeszkodę - wygina się tylni błotnik ( blacha) i później n...
Niewatpliwie wielki plus za ergonomię- bez najmniejszych zastrzezeń. Natomiast minus i to powazny za bagaznik- jak na auto rodzinne stanowczo za mały i praktycznie ( przy komplecie pasażerów) trudno go powiększyc, chociaż teoretycznie taka możliwość jest.Karoseria- bez zastrzezeń ,za to j...
ze względu na gabaryty auta ( jest wysokie) pojawiaja sie pewne problemy przy silnym wietrze bocznym, trzeba mocniej trzymać kierownicę :)Co do parkowania: no nie jest to auto małe a widok do tyłu w bok pozostawia tez sporo do zyczenia.

Na starcie nie jest demonem, ale za to potem baaardzo elastyczny - wyprzedzanie to prawdziwa przyjemność. Skrzynia biegów nieco bardziej precyzyjna by mogła być (przynajmniej moja ;) )
Bez obciążenia podskakuje na nierównościach, z obciążeniem czuć różnicę in plus. Fotele wygodne, acz przeznaczone rozmiarem dla Japończyka; trwałość też nie powala (moje coś skrzypią). Wyciszenie, komfort - bardzo dobre.
Ilość miejsca ok, ergonomia - wszystko pod ręką (choć gdybym palił to popielniczka ciut za daleko by była), przesuwana tylna kanapa znacząco powiększa bagażnik; dodatkowo asymetrycznie składana. Karoseria ma 8 lat i nie widać rdzy na zewnątrz - lekko tylko na zgrzewach w komorze silnika...
W tej wersji SSa niestety są bębny z tyłu, co nieco pogarsza osiągi hamowania. Parkowanie ogólnie super, ale trzeba się przyzwyczaić do pionowej ściany z tyłu i na wyczucie zderzak z przodu :)

Świetnie się jeździ, auto bardzo wygodne i przestronne, ale dużo pali w mieście i ma delikatną skrzynię biegów. Niestety drogie i trudno dostępne części.
Bardzo dynamiczne auto, bardzo dobry stosunek masy do mocy silnika (lekkie auto). Bardzo dobrze przyspiesza. Wady: Gdy silnik jest jeszcze zimny klekocze jak diesel. Delikatna, francuska skrzynia biegów, którą łatwo uszkodzić. Za delikatna jak na taki mocny silnik.
Twarde zawieszenie, które tłucze na nierównościach i przy zjeździe z krawężnika. Wygodne, przestronne wnętrze. Da się go mocno naładować a zawieszenie nie siada.
Dużo miejsca, tylna dzielona kanapa składa się na płasko bardzo ładowny. We wnętrzu popielate plastiki pomalowane na czarno - to nieporozumienie, czarna farba łatwo się ściera. Uchwyty pokryte gumą którą łatwo zedrzeć (można uszkodzić paznokciem. Karoseria pokryta grubym podkładem i...
Prowadzi się go doskonale, świetnie trzyma się na zakrętach i nie przechyla się, twarde zawieszenie. Bardzo dobre hamulce, nawet gdy zadziała ABS auto staje jak wryte. Wady: powyżej 150km/h odczuwa się wibracje na kierownicy, powyżej 160km/h auto zaczyna lekko pływać.

Gdyby nie mały silnik auto byłoby idealne. Jestem bardzo zadowolony, nawet z tym małym motorkiem można czerpać przyjomność z jazdy MIŚKIEM. Może nie powala wyglądem i designem ale przez to wolniej się starzeje i nadal może być atrakcyjnym autem.
Z małej pojemnosci trudno oczekiwać elastyczności. Jadąc samemu jest ok. Ale przy kpl.na pokładzie trzeba często zmieniać biegi. Silnik bardzo kulturalny i barzo dobrze dobrany do tej skrzyni biegów (albo odwrotnie) :)
Jest bardzo dobrze. To najmilsze auto jakie dotąd miałem. Auto wiozi często cztery osoby dorosłe i 1 młodzież w trasę ok. 300 km. bez najmniejszego ścisku, tłoku. Wszystkim jest wygodnie i komfortowo.
Nie jest to auto francuskie, gdzie co chwila jest jakaś kieszeń czy schowek ale przynajmniej łatwo utzymać porządek. Mój Misiek przejechał swoje a wnętrze jest jak nowe, no .... może dwu letnie. Na potrzeby mojej rodziny 2+1 to auto optymalne i do miasta i na trasę. Problemem od jakiegoś ...
Auto niezbyt dobrze znosi boczny wiatr ale daje się przewidzieć jego zachowanie. Zawieszenie optymalne pod względem twardości.

Pozytywne auto dla rodziny 2+2. Bezawaryjne nie licząc turbo, ale nie wiem, czy było właściwie użytkowane.
do 20K obrotów zanim turbo zacznie działać moc troche małą
trochę zbyt twarde fotele z tyłu
bardzo dużo miejsca na nogi z przodu i z tyłu. Przy ustawieniu przedniego fotela na b. wysoką osobę. Ja mam 190 i za mną drugi taki jak jak ma miejsca na nogi. Ale... kanapa z tyłu zbyt mało pochyła. Bagażnik - jak na mój gust zbyt mały, ale mogłem kupić kombi. Ale w razei czego tylne ...
jest trochę wysoki, więc nie można wchodzić 150 w zakręty;-)

ŚREDNIE OCENY MITSUBISHI SPACE STAR

6.9/10
7.2/10
7.2/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Mitsubishi Space Star brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda Premacy.

Mitsubishi

Space Star

Mazda

Premacy

Najciekawsza opinia użytkownika o Mitsubishi Space Star

użytkownik: Konrad

Mitsubishi Space Star GLX 1800 GDI 122KM 1999r. van

Bardzo dobry samochód od względem ekonomicznym, funkcjonalnym i wizualnym. Wbrew potocznym opiniom z częściami do japończyków nie jest źle, nie są też tragicznie drogie (choć zamienników faktycznie jest mniej niż do np. niemieckich marek). Polecam szczególnie model z tym silnikiem, ew. z późniejszych 1.9 DID.

Widoczność to mocny punkt auta. Jak wcześniej pisałem trzeba się nieco przyzwyczaić do gabarytów (rozmieszczenia, nie tyle co wielkości). Lusterka bardzo dobre.

Nic dodać, nic ująć. Klima ok, choć używałem wydajniejszych.

Pełna opinia o Mitsubishi Space Star GLX 1800 GDI 122KM 1999r. van »

Mitsubishi Space Star: hatchback, mini-van, van

Mitsubishi Space Star: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Mitsubishi Space Star: 0.6, 0.65, 0.7, 0.8, 0.9, 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 2.7, 2.8, 2.9, 3.0, 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5, 3.6, 3.7, 3.8, 3.9, 4.0, 4.1, 4.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7, 4.8, 4.9, 5.0, 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5, 5.6, 5.7, 5.8, 5.9, 6.0, 6.1, 6.2, 6.3, 6.4, 6.5, 6.6, 6.7, 6.8, 6.9, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 7.4, 7.5, 7.6, 7.7, 7.8, 7.9, 8.0

Mitsubishi Space Star: 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1995