Nissan Almera opinie, oceny użytkowników, Nissan Almera spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Almera

1998r.

Średnia ocena: 8.70/10

Nissan Almera spalanie (l/100km)

8.38/9.78
6.30/7.82
7.41/8.63

Oceny NISSANA ALMERA

2008-02-13

Ogólnie bez większych zastrzeżeń - zabezpieczenie antykorozyjne fabrycznie powinno być lepsze , trochę za słaby silnik 1,4 ( 75KM ) , brak klimy w egzemplarzach krajowych . Warto polować na egzemplarze produkowane w Japonii - lepsza jakość wykonania .
Silnik cichy, brak nadmiernego zuzycia oleju- miedzy przeglądami brak "dolewek" , pojemność 1400cm3 i 75KM trochę zbyt mało na ten samochód , polecam raczej wersję 1,6 . Skrzynia biegów trwała , sprzęgło wymienione przy przebiegu 197000 km ( polecam Aisin - referencyjne lub NKK...
Zawieszenie miękkie , wyciszenie wnętrza poprawne . Trzymanie przednich foteli wzorowe , tył -poprawne .
Przestrzeń w środku w wersji sedan bardzo duża , z tyłu nieco mniejsza ale i tak w porównaniu z konkurencją bardzo dobra. Jakość materiałów (welur, tworzywo) bardzo dobra. Ergonomia bardzo dobra - zegary czytelne , dostępność przełączników bardzo dobra. Karoseria - po 9 latach widocz...
kierowanie precyzyjne , zawieszenie raczej miękkie , jazda niehałaśliwa .Przy wejściu w zakręty na wyższych prędkościach tendencja do nieweilkiego zarzucania tyłem . Wspomaganie kierownicy wzorowe.

2008-02-12

Taki mały wół roboczy tyle, że o woła też trzeba dbac:) Przeglądy dla benzyny co 15tyś.Koszt małego przeglądu w servisie 225zł plus filtry i olej. Razem około 500zł. Duży to już drożej około 1000zł.
1.4 to nie szczyt marzeń i elastycznośc jest średnia, szczególnie przy wyprzedzaniu. Do spokojnej jazdy spokojnie wystarczy. Skrzynia czasami mam chaczącą dwujkę ale tylko po wkręceniu silnika na wysze obroty przy jedynce.
Fotele przednie komfortowe i dużo miejsca, auto jest szerokie.Mam 192cm i mieszcze sie z porzodu bez problemu. Auto dobrze wyciszone.
Kokpit troszkę już przestarzały ale funkcjonalny. Spasowanie materiałów jest dobre a jakośc srednia częste rysy na plastikach. Bagażnik średniej wielkości ale za to ustawny. Lakier dośc miękki.
Zawieszenie jest ok jednak nie jest to komfort z aut nowszej generacji ale jak to określił serwis ten typ tak ma. Samochód trochę ściąga do prawej mimo ustawienia zbieżności i zmianie opon.

2009-05-10

Dla mnie super samochod (produkowany jeszcze w Japonii). Polecam każdemu, kto chce jeździć ze spokojną głową, że nic mu w trasie nie popsuje.
Jak na 11 letnie auto, osiągi ma wręcz wspaniałe.
Przy sporej prędkości "świszczy" we wnętrzu samochodu.
Dość dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu samochodu, dla mnie zdecydowanie za mało schowków. Jakość materiałów nawet jak na dzisiejsze wymagania w porządku. Zdecydowaną wadą jest szybka korozja pojazdu mimo, że cały czas jest garażowany, regularnie serwisowany i dość czysty.
Bez zarzutu, autko świetnie się prowadzi, fantastyczny skręt, jednak przy wchodzeniu w zakręt przy szybkiej prędkości trzeba uważać, bo "zarzuca".

2008-08-14

Silnik dość dynamiczny, ale wymaga wysokich obrotów, powyżej 4000, niestety ma to negatywne odzwierciedlenie w spalaniu, miasto max.12 litrór, przy ekonomicznej jeździe 8. Trasa od 4,5 do 8, zależne od prędkości i dynamiki jazdy, dolna granica przy prędkościach do 110km i umiarkowanej dy...
Bardzo dobre autko za rozsądne pieniadze, praktycznie bezawaryjnej , podstawowe naprawy przy bierzącej eksploatacji, wymiana klocków, płyny, olej, filtry.... Mały Robicik, gdy wszystkie czynnyści wykownywane na czas, nissanek odpłaci się długowiecznością. Nalezy zwrócić uwagę na nadko...

2009-07-09

Auto dobrze prowadzi się na drodze, posiada silnik z którego można być naprawdę zadowolonym. Serwisowane odpowiednio, powinno służyć długo i cieszyć użytkownika przyjemną jazdą. Główny minus, to niestety blacha, jednakże to chyba domena większości "japończyków". Ale oce...
Minusem tego zawieszenia jast jego twardość, odczuwalna dosyć mocno podczas jazdy, jednakże auto ma obniżone zawieszenie i twarde sprężyny. W innych almerkach nie ma aż takiego twardego zawieszenia
Auto jest bardzo funkcjonalne jesli chodzi o obsługę i dostepność do różnego rodzaju schowków itp. Na minus należy przypisać małą odporność blachy na rdzę. Korozja głównie na przedniej i tylnej klapie. Podatne są też progi, lecz to zależy od egzemplarza w dużej mierze
Niestety dość mały promień skrętu powoduje utrudnienia w parkowaniu przodem na parkingu, jednakże układ jezdny oceniam na bardzo duży +

Średnie oceny NISSAN ALMERA

3.8/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Almera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Skoda Rapid.

Nissan Almera

Nissan Almera

Skoda Rapid

Skoda Rapid

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Almera

Nissan Almera gx 1400 16v 87KM 1998r. sedan (limuzyna)

Jak na 11 letnie auto, osiągi ma wręcz wspaniałe.

Na prawdę świetna widoczność, dodatkowo w lusterku zamontowana fabrycznie specjalna część do tzw. martwej przestrzeni.

Przy sporej prędkości "świszczy" we wnętrzu samochodu.

Awaryjność żadna. Na 11 lat użytkowania nic mi się nie popsuło. Wymiana tylko jednej(!) żarówki na tyle lat to i tak niewiele, poza tym tradycyjna wymiana klocków i tarcz hamulcowych (ale to normalne w eksploatacji), oleju i filtrów na przeglądach. Nic ponadto. Dość wysoki koszt przeglądów w ASO.

Przy świeżych filtrach wszystko dobrze, dmuchawa działa idealnie, wnętrze dość szybko się nagrzewa, a że nie ma klimy to nie wiem jak jest w drugą stronę.

Nigdy nie bylo żadnych problemów z elektryką, a samochód mam od nowości.

Nissan Almera: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Nissan Almera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Nissan Almera: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2

Nissan Almera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995