Nissan Almera opinie, oceny użytkowników, Nissan Almera spalanie 2002r. (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Almera

2002r.

Średnia ocena: 8.00/10

Nissan Almera spalanie (l/100km)

8.97/9.00
7.07/7.00
8.02/8.00

Oceny NISSANA ALMERA

Marek Krauze2008-02-08

Almera nie wymaga napraw jest to auto, którym po prostu wygodnie i oszczędnie jeździsz. W poprzednim modelu N14 przez 1,5 roku wymieniłem tylko klocki, w Primerze wymieniłem przednie łożysko (200 zł z robocizną). Dlatego szczerze polecam tą markę.
Dynamika tego modelu jest bardzo dobra jak na kompakta, dla amatorów sportowej jazdy polecam mocniejszy silnik, ale 90 KM dla tej Almery jest ok.
Mógłby być trochę cichszy, chodzi o szumy podczas jazdy (wiatr, szum opon), silnik jest cichy. Można by było bardziej wygłuszyć podłogę.
Nie mam się do czego przyczepić, mam wersję 3-drzwiową może dlatego utrudnione jest wsiadanie na tyle fotele.

2010-10-19

jak dotąd wszystko super (no tylko żeby mu dołożyć ze 20 KM:))
jest dosyć ciężki (wiem wiem, to się przekłada na bezpieczeństwo, no ale jednak mógłby mieć lepszego kopa), trzeba go podgazować wtedy jedzie ok
fotele z przodu super, ale te z tyłu nie dla faceta
fajnie się prowadzi, dobrze trzyma drogi nawet w śniegu czy deszczu, siedzi się wysoko jak na auta kompaktowe i to polepsza widoczność w porównaniu do VW i audi ma trochę słaby skręt

Marek2008-02-06

Dynamiczny silnik, choć okupione jest to wysokim spalaniem. Pojemny bagażnik. Brak usterek być może z powodu małego przebiegu.
brakuje momentu obrotowego powyżej 120km/h. preferuje wyższe obroty.
głośno w górnym zakresie obrotów, duże szumy opływającego powietrza przy większych prędkościach, twarde resorowanie tylko z kierowcą, mocno odczuwalne poprzeczne przełomy w jezdni,
mało miejsca na nogi na tylnej kanapie, brak kieszeni tylnych na przednich siedzeniach, brak schowków z tyłu, przełączniki, zegary wzorowo-białe podświetlanie
zbyt szybko włączający się ABS.

2008-08-18

Samochód mimo wszystko udany; gorzej z serwisem; na cała Wielkopolske został 1 dealer - ASO POLODY! Stacja z najgorszych snów! Mimo wszystko dopóki nie powstanie inna stacja Nissana nie kupię! Obecnie posiadam 3 samochody Nissan!
Samochód pali 1 litr oleju na 1000 km; był naprawiany w ASO POLODY ale naprawa nie odniosła żadnego skutku! Nie polecam stanowczo tej stacji obsługi; poziom kultury i obsługi użytkownika żenująco niski!!!!
fotele przednie a głownie ich obicie mimo akcji serwisowej w ASO POLODY i wymiany tapicerki nadal wysuwają się ze swoich prowadzeń! Sprawa bardzo uciążliwa!!!

2010-09-28

Niestety po 2000 roku Nissan produkowany chyba głównie w GB co się przekłada na jakość i niezawodność. Jestem niemile zaskoczony drobnymi niedociągnięciami. Rdzewieją niektóre metalowe elementy wewnątrza samochodu.
Fotele przednie klekoczą na wybojach
Nadwozie miejscami łapie rdzę.
Twarde zawieszenie. Ze względu na gabaryty i zawieszenie wygodnie się parkuje.

Średnie oceny NISSAN ALMERA

Osoby zainteresowane autem Nissan Almera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Nissan Almera

Nissan Almera

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Almera

użytkownik: Marek Krauze

Nissan Almera N15 1500 16V 90KM 2002r. hatchback

Jedynie mała tylna szyba sprawia problem z widocznością, ale dla sprawnego kierowcy nie ma problemu.

Jest to mój trzeci Nissan (wcześniej Almera N14 1,4 16V i mam jeszcze Primerę 2,0 16V). N15 ma lepszą dynamikę, lepiej się prowadzi, ogólnie wiele lepszy od poprzednika. Marka Nissan jest jedną z najlepszych marek nie spotyka się tutaj \\\\\\\\\\\\\\"złych\\\\\\\\\\\\\\" aut. Spalanie w dolnej granicy, wyposażenie bogate, jakość dobra. W stosunku do ceny rewelacja. Zaleta nie trzeba wymieniać paska rozrządu (łańcuch wymienia się po 250 000 km.)

Szybko nagrzewa się wnętrze, zakres regulacji duży, klimatyzacji jeszcze nie miałem okazji wypróbować ze względu na okres zimowy, ale sądząc po poprzednim modelu będzie ok.

Nissan Almera: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Nissan Almera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Nissan Almera: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2

Nissan Almera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995