Nissan Almera opinie, oceny użytkowników, Nissan Almera spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Almera

2005r.

Średnia ocena: 8.17/10

Nissan Almera spalanie (l/100km)

Oceny NISSANA ALMERA

2010-07-17

Jest niewątpliwie największą zaletą Almery, zwłaszcza w zakresie wyższych prędkości rzędu 90 - 120 km. Warto przy tym zainwestować w lepszy olej silnikowy, np.Hilux 10-60, który naprawdę "dodaje skrzydeł".
Na gładkiej,nowej powierzchni nie ma problemu z wyciszeniem, gorzej jest na starej, chropowatej, kiedy hałas przenosi się do kabiny (już lepiej była wyciszona Opel Corsa model B).
Proszę pamiętać, że to jest tzw mały samochód rodzinny i stąd trudno wymagać standardu limuzyny. Ale cieszę się z wersji hatchback, która łączy wygodę i pojemność combi z compaktem, szczególnie istotne przy wyjeździe na wakacje.
auto ładnie trzyma się nawierzchni każdego rodzaju (oczywiście przy odpowiednich oponach). Jak wszystkie auta japońskie ma dość miękkie zawieszenie i niezbyt przyjemnie reaguje na nierówności spotykane na naszych drogach.

2009-07-14

Ogólnie bardzo fajne autko jednak dużym minusem jest tylko twarde zawieszenie.
Jak na silnik o pojemności 1500 cm3 i mocy 82 muszę przyznać, że sprawuje się bardzo dobrze.
Tu niestety Nissan się nie popisał, jak na samochód miejski czy do turystyki zawieszenie jest zbyt twarde.Przecież nie jest to samochód sportowy. Odczuwa się każdą nierównośc nawierzchni zwłaszcza w mieście gdzie stan naszych dróg ma wiele do życzenia. Wjechanie w nawet niewielką dziu...

2011-02-15

Ogólnie autko ok. Największy mankament to że go muliło na 2 biegu co czasami było denerwujące. Te prawie 100 koni gdzieś znikało. Bagażnik mógłby być większy ale w końcu to taki model.
Kłopoty przy dojeździe do skrzyżowania z małą prędkością i próba ruszenia z 2 biegu. Samochód się "dusił". Praca silnika w miarę cicha. Silnik trzeba trzymać na obrotach, wtedy ma zryw.
Dość głośno przy przyśpieszaniu i przy większych prędkościach. Dobija na nierównościach. Przy pełnej "obsadzie" czuć obciążenie.
3 dorosłe osoby z tyłu to już ciasno. Auto dla rodziny z dwójką dzieci. Schowek jeden między siedzeniami z przodu. Po 3 latach pojawiły się odpryski na masce od kamieni. Zegary ładne ale to kwestia gustu.
Autko trzyma się nawierzchni, dobrze się prowadzi. Zawieszenie średnie. Dobrze się parkuje ale miałem czujnik cofania :o).

Od trójki nie ma problemów.Na mniejszych biegach trzeba dać powyżej 4 tys. obrotów żeby był "odjazd"
Zawieszenie jest dość twarde ale daje to lepsze prowadzenie przy małym obciążeniu a takich jazd mam przytłaczjącą większość.Jest dość cichy w porównaniu np. z sil. 1,8 l
Nie mogę dojść dlaczego producent montuje tylko jedną siatkę na zakupy w bagażniku a dokupienie drugiej siatki to wydatek 750 zł /bez montażu/ cena w salonie firmowym
Auto ma duży promień skrętu ale to chyba tylko moje odczucie bo przesiadłem się z Seicento

2009-07-07

troszkę za miękkie zawieszenie z tyłu... po prostu skacze... zabezpieczenie dla kierowcy super - samochód został skasowany, strefy zgniotu i poduszki działają bez zarzutu :)

Średnie oceny NISSAN ALMERA

Osoby zainteresowane autem Nissan Almera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Nissan Almera

Nissan Almera

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Almera

Nissan Almera Visia+ 1500 98KM 2005r. hatchback

Jak na samochód tej wielkości i klasy oceniam go naprawdę pozytywnie (może mam za mało doświadczenia i obserwacji w użytkowaniu większych i bardziej luksuso- wych aut). Szczególnie cenię pakowność modelu hatchback, który przy złożeniu tylnych siedzeń mogę załadować pod sam sufit i ruszać w świat. Drugą cechą jest egonomiczność - z fotela kierowcy (wzrost do 180 cm) naprawdę wszystko jest "pod ręką". Auto zyskuje na prezencji poprzez dodanie średniego górnego spojlera, który wydłuża je optycznie i nadaje bardziej drapieżnego charakteru (koszt ok.300 zł).

Lusterka rzeczywiście mogłyby być większe - zarówno wewnętzne, jak i zewnętrzne. W przypadku zewnętrznych przydałoby się wprowadzenie sterownika przed oślepianiem przez samochody jadące z tyłu.

Tak naprawdę samochód jest bezawaryjny, a ten sygnalizator poduszki "zbiesił się" z powodu poluzowania styków pod siedzeniem kierowcy (co nie powinno się zdarzyć).

Bardzo wrażliwy na zaparowywanie szyb, zwłaszcza przy większej liczbie osób - od razu trzeba łączyć nie tylko nawiew, ale i klimatyzację. Przy 1-2 osobach nie ma problemów.

Jak na auto tej wielkości i kategorii elektroniki jest ponad miarę, dlatego nie należy dopuszczać do rozładowania akumulatora, bo wówczas sprawna pozostaje tylko kierownica (niedawno mi to się zdarzyło i uratował mnie pan parkingowy do którego podłączyłem się "lejcami" i dzięki temu mogłem ruszyć w drogę powrotną). A prawde mówiąc to było moje gapiostwo.

Nissan Almera: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Nissan Almera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Nissan Almera: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2

Nissan Almera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995