Nissan Almera opinie, oceny użytkowników, Nissan Almera spalanie 1.8 (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Almera

1.8

Åšrednia ocena: 7.76/10

Nissan Almera spalanie (l/100km)

9.48/10.26
7.20/8.32
8.19/9.31

Oceny NISSANA ALMERA

2010-09-05

To już nie jest ten Nissan co kiedyÅ›. Jedyny godny polecenia silnik do tego auta z tego okresu to 1.8. Inne jednostki sÄ… za sÅ‚abe. Trzeba przyznać że 240 tys km zrobiÅ‚em bez problemu i nigdy mnie nie zawiódÅ‚ choć parÄ™ razy przez chwilÄ™ nie odpalaÅ‚. Czy kolejne 150 tys zrobi bez problemÃ...

2009-04-26

Bardzo dobre auto w tym segmencie co prawda jest wiele możliwości zakupu ale za 2003 rocznik zapłaciłem 20k PLN z silnikiem 1,8 4 airbagi, klima, fool opcja bez kompa i skóry. Wadą może być to że jest ciut za słabo wyciszona dociera sporo hałasu spod kół do auta i trochę słychać tłu...
od 3500 obr/min dostaje niesamowitego "szwongu" jak to sie godo na śląsku. Przyśpieszenie jakby załączało turbo ale jakby bo turbiny tam nie ma. Bardzo dobre przy wyprzedzaniu - bardzo nie dobre dla posiadacza portfela.
Z pełnym obciążeniem zaczyna lekko bujać, w 2 osoby lub nawet 3 dosyć twardy co daje bardzo dobrą przyczepność( należy zwrócić uwagę że prześwit tego samochodu na 15" kołach wynosi 22 cm - więcej jak honda CRV:D )
Z przodu miejsca sporo, z tyłu dla "długonogich" kompletne nieporozumienie( mnie nie przeszkadza worze moje 2 kobiety pozostali mnie mało interesują :D) Obsługa przełączników intuicyjna ale przydało by się sterowanie radia z kierownicy. Materiały plastikowo tkaninowe trzeszczą ...
niesamowicie jak na gabaryty samochodu promień skrętu coś jak passat lub inny o podobnych gabarytach

2008-02-07

Dobre auto. Naprawy części następują zgodnie z planem z serwisu. Nie ma niespodzianek. Wizyty w serwisie są raz do roku i na tym koniec. Jedna ponadplanowa usterka, choć typowa dla tego modelu - rdza pod tylną szybą na klapie. Wybrałem model 2001, bo później po liftingu i przeniesieniu pr...
1.8 to najlepsza wersja silnikowa tego modelu. Gwarantuje w ka.żdych warunkach i pod każdym obciążeniem odejście. Polecam ten silnik. Jego jedyną wadą jest fakt błędu konstruktorów. Zdaża się, tak jak i w tym aucie - wpis do książki- zuże zużycie oleju i w ramach gwarancji wymiana si...
Auto gwarantuje dobry jak na tÄ™ klasÄ™ komfort jazdy.
W porównaniu z konkurencją Almera gwarantuje dużo miejsca zwłąszcza dla wysokich z tyłu. Materiały są dobre i trwałe. po 90 tys nic nie skrzypi ani nie odpada. Pewną wadą jest fakt iż tylne oparcie jest kładzione na siedzisko i dlatego nie tworzy równej podłogi.
Uważam iż auto reprezentuje dobry przeciętny poziom w tej klasie .

2009-12-08

pojawiająca się korozja tylnej klapy( ASO serwis) stosunkowo duży promień zawracania i mała przestrzeń na tylnej kanapie dla osób pow. 180 cm to naprawdę niewiele mankamentów jak na takie auto.
Za krótki 5-ty bieg wymusza jazdę na bardzo wysokich obrotach jeśli chce się jechać nawet szybko, za to przyspieszenie od 3500 obr. jest naaaaprawdę przyzwoite :D
przy 110 zaczyna się robić głośno
mało miejsca na tylnej kanapie jest po prostu za krótka (tak samo mało jest w sedanie) bagażnik przyzwoity i mieści sporo na pewno nie pobije go żaden sedan jeżeli chodzi o przedmioty o większych gabarytach :)
słaby promień skrętu, jak na te gabaryty to raczej słaby wynik

Marek2008-02-06

Dynamiczny silnik, choć okupione jest to wysokim spalaniem. Pojemny bagażnik. Brak usterek być może z powodu małego przebiegu.
brakuje momentu obrotowego powyżej 120km/h. preferuje wyższe obroty.
głośno w górnym zakresie obrotów, duże szumy opływającego powietrza przy większych prędkościach, twarde resorowanie tylko z kierowcą, mocno odczuwalne poprzeczne przełomy w jezdni,
mało miejsca na nogi na tylnej kanapie, brak kieszeni tylnych na przednich siedzeniach, brak schowków z tyłu, przełączniki, zegary wzorowo-białe podświetlanie
zbyt szybko włączający się ABS.

Åšrednie oceny NISSAN ALMERA

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Almera braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Ford Focus.

Nissan Almera

Nissan Almera

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Almera

Nissan Almera 1800 116KM 2003r. sedan (limuzyna)

To już nie jest ten Nissan co kiedyś. Jedyny godny polecenia silnik do tego auta z tego okresu to 1.8. Inne jednostki są za słabe. Trzeba przyznać że 240 tys km zrobiłem bez problemu i nigdy mnie nie zawiódł choć parę razy przez chwilę nie odpalał. Czy kolejne 150 tys zrobi bez problemów? Niestety nie jestem o to taki spokojny. Koszty napraw stosowne do klasy auta. Francuzi sporo napsuli w elektronice a księgowi Nissana w zabezpieczeniu antykorozyjnym i w ogóle w jakości powłoki lakierniczej. Moje auto po 240 tys wygląda jak by przyjechało z Iraku. Dziwne drobne zarysowania np na dachu odpryski lakieru od owadów na przednim zderzaku i masce, cała masa drobnych odprysków na progach. Samochód odpala prawie zawsze choć zdarzyło mi się że stojąc silnikiem w górę (na pochyłości zaparkowałem pod górę) nie odpalał dopóki nie zmieniłem kąta nachylenia auta poprzez zawrócenie. Do dziś nie wiem dlaczego. Silnik lubi wziąć olej, trzeba go często sprawdzać tym bardziej że w silniku jest do ogólne bardzo mało. Ogólnie godny polecenia, ale to nie jest ten Nissan co dawniej.

Elastyczność imponująca. Zdecydowanie najlepszy silnik dla tego samochodu. 5 bieg pozwala bezstresowo rozpędzać pojazd od 60km/h, ważne w trasie. Silnik idealnie dobrany do auta. Odjęte punkty za apetyt na olej. Skrzynia biegów nigdy nie była zbyt precyzyjna, a po przekroczeniu 150 tys km jeszcze się pogorszyło. Dodatkowo dziwne dźwięki podczas ruszania lewarkiem na boki w pozycji "luz", nawet przy wyłączonym silniku.

Do tyłu widoczność ogranicza pokrywa bagażnika oraz stosunkowo szerokie słupki.

Po obciążeniu auto nieprzyjemnie dobija na poprzecznych nierównościach ale nie tylko. Fotele przednie po ok 150 tys wysiedziane i zrobiły się bardzo twarde. Na materiale widać ślady zmęczenia ale jeszcze się nie przetarł. Ilość miejsca dla pasażerów z tyłu to żart. Miejsca na nogi z tyłu przy normalnie ustawionym fotelu przednim, właściwie nie ma. Wysokie osoby zahaczają głową o dach. Na szerokości na tylnej kanapie miejsca dość ale dla dwóch osób. Zagłówki z tyłu mają zdecydowanie za małą możliwość wysunięcia.

O ilości miejsca już pisałem. Z tyłu tragedia, a przez to kierowca i pasażer z przodu musi iść na kompromis jeśli z tyłu ktoś jedzie. Po materiałach nawet po 240 tys przebiegu nie widać dużego zużycia. Miłe w dotyku. Bagażnik na papierze duży ale bardzo nie ustawny. Ciężko w nim coś zmieścić a jeszcze pogarszają sprawę wnikające do wewnątrz zawiasy. Korozja atakuje auto chętnie ale w nietypowych miejscach. np pod uszczelką a nad zderzakiem z tyłu przy klapie bagażnika u mnie już po 180 tys.

Auto prowadzi się dość dobrze. Posłusznie zmienia kierunek jazdy i nie zaskakuję kierowcy. Układ kierowniczy stosowny do klasy auta. Parkowanie utrudnione przez klapę bagażnika. Jeśli ktoś jeździ na lusterka nie będzie problemu. Promień skrętu wystarczający. Brak czujników cofania w średniej wersji wyposażenia.

Większość części ma zamienniki dobrej jakości w przyzwoitej cenie. Punkty odjęte za może zbyt częste wymienianie elementów eksploatacyjnych. Ale to może zaleć od stylu jazdy.

Mam wrażenie że ręczna klimatyzacja jest za mało wydajna. Ale może to tylko subiektywne odczucia.

Układ elektryczny niestety we współpracy z francuzami, więc nie mogło się udać. Styki bardziej wrażliwe na wodę niż u konkurencji. Objawy to nie zawsze uzasadnione zapalenie się lampki na desce rozdzielczej, choć to zdarza się niezmiernie rzadko.

Nissan Almera: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Nissan Almera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Nissan Almera: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2

Nissan Almera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995