Nissan Almera opinie, oceny użytkowników, Nissan Almera spalanie 2.2 (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Almera

2.2

Średnia ocena: 8.24/10

Nissan Almera spalanie (l/100km)

Oceny NISSANA ALMERA

2008-05-19

Bardzo dobre auto. Mogło by być bardziej elastyczne. No i troszkie więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyło.
Nic dodać nic ująć, jak na tą klase samochodu. Oby wszystkie kompakty miały takie parametry. Mógłby być troszkie ciszej ale nie jest źle.
Przestrzeni z przodu w sam raz z tyło troszkie ciasno u mnie jeździ tylko małe dziecko a więc nienazekam, Ergonomia dopracowana. Bagażnik wypada średnio wiadomo to jest kopakt. Ale po złożeniu siedzeń płaska podłoga bez progów smiało można przewozić duże gabarytowo przedmioty.

2010-01-18

Według mnie ten samochód jest jak wierny pies.Mimo miękkiego zawieszenia,ciasnego wnętrza i kwitnącej miejscami karoserii da się lubić.Jest wygodny do jazdy na codzień i dłuższe trasy(jednak w 2 osoby),ekonomiczny,szybki,bardzo zwrotny i bezawaryjny
Duży silnik niekoniecznie oznacza dynamiczne auto.Zbyt późno załącza się turbina,biegi zdecydowanie za długie i haczą przy zmianie.Rekompensatą jest spalanie-średnio 6,5 l/100 km przy dynamicznej jeździe mieszanej
Podróż z kompletem dorosłychpasażerów bywa uciążliwa ze względu na zbyt miękkie zawieszenie
Jakość materiałów przeciętna,ale wnętrze dobrze rozplanowane i wszytsko na swoim miejscu.Jednak dla wysokich użytkowników porażka.Zwłaszcza z tyłu.Mimo,iż mam auto bezwypadkowe koroduje tylna klapa
Świetny komunikatywny układ kierowniczy,bardzo dobre hamulce ale zbyt miękkie zawieszenie

2008-08-14

W SKALI 1-10 W TEJ KLASIE AUTA DAJĘ 8
SILNIK PRACUJE BARDZO ŁADNIE, DOBRE PRZYSPIESZENIE, NIECO GŁŚNY, ALE TO DLA DIESLA NORMALKA:) JEDYNA WADA TO MAŁA ELASTYCZNOŚĆ(TROCHĘ TRZEBA SIĘ NAWAJCHOWAĆ)
JAK WSPOMNIAŁEM WCZEŚNIEJ TROCHĘ TWARDY, FOTELE WYGODNE
MIEJSCA JEST WYSTARCZAJĄCO JAK NA TAKIE NIEWIELKIE AUTKO, BAGAŻNIK POMIEŚCI 2 SKRZYNKI PIWA I PÓŁ SZAFY Z ŻONY UBRANIAMI:) CO DO MATERIAŁÓW TO JA MAM WELURY-ŚREDNIA KLASA. BLACHY MA NEZŁE, ALE SŁYSZAŁEM ŻE MOGĄ STOSUNKOWO SZYBKO POJAWIĆ SIĘ PLAMKI RDZY (U MNIE JESZCZE NIE MA)
AUTO DZIĘKI TEMU ŻE MA TWARDE ZAWIESZENIE ŚWIETNIE TRZYMA SIĘ DROGI, ALE CO ZA TYM IDZIE MNIEJSZY KOMFORT JAZDY PO TZW."NASZYCH GARBATYCH DROGACH", HAMULCE PIERWSZA KLASA(W ZESTAWIE Z OPONAMI KLEBER DYNAXER HP2)

2010-10-17

wygodny rodzinny samochód z duża ilością schowków na drobny bagaż. Mocny dynamiczny silnik daje poczucie pewności i niezawodności. Moż zbyt plastykowe wnętrze.
silnik bardzo elasyczny, praktycznie 6 bieg można włączyć już przy 80 km/h
auto zwrotn-mały promień skrętu, dzięki kamerz cofania można parkować \\\"na styk\\\" Na drodze trzyma sie jak przyklejone, dobre na długie trasy

Samochud godny polecenia ludziom ktorym zalerzy na funkcjonalnosci i bezawaryjnosci
haczenie przy wrzucaniu biegu wstecznego
Glosna praca silnika
nie mam wielkich zastrzezen
Układ jezdy tego samochodu jest bardzo dobry nie mozna miec zastrzezen

Średnie oceny NISSAN ALMERA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Almera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Skoda Rapid.

Nissan Almera

Nissan Almera

Skoda Rapid

Skoda Rapid

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Almera

Nissan Almera N16 2200 Di 110KM 2000r. hatchback

Elastyczność to słaba strona auta, samochód ma "długie" biegi także w cyklu miejskim jeżdzać przepisowo 50km/h 3 bieg i nic więcej, na 4 przy tej prędkości się dusi. Skrzynia biegów nie ma z nią żadnych problemów, jednak wydaje się jakby nie dokonca była dostosowana do silnika, mam wrażenie jak by tłumiła pełną moc silnika, stąd auto żeby dobrze przyspieszało trzeba kręcić dobrze powyżej 2000 obr.min do ok 3500 przy dieslu to dużo. Co do skrzyni lewarek zmiany biegów mógły mieć krótsze przeskoki troszkie trzeba wahlować, ale za to biegi wybierane są precyzyjnie.

Nie bardzo się kręci zatoczki, kwestia przyzwyczajenia.

Prowadzenie auta jest wprost rewelacyjne, samochód bardzo dobrze trzyma się drogi przyjeździe na wprost na ciasnych zakrętach i nawet na koleinach nie wybija się z toru jazdy, można byłoby nawet powiedzieć, że samochód chociaż niewinie wygląda pod względem zawieszenia ma sportowe aspiracje. Hamulce również bardzo dobre chociąż "pare razy miałem musiałem gwałtownie hamować" i za każdym razem wyszedłem cało z opresji, chociaż wspomaganie siły nagłego hamowania mogło by lepiej działać. Parkowanie może być najgorzej jednak mi wychodzą zatoczki tyłem zbyt obłe kształty niedają pełnego wyczucia obrysów auta, ale da się przyzwyczaić, chociaż w tym wypadku parkowanie nieraz o wiele wiekszymi autami wychodzi mi dużo lepiej.

Nic się nie psuję. Bezawaryjny na 100%. Oprócz materiało eksplatacyjnych typu filtry, oleje i płyny nic nie wymieniałem. Rozrząd też nas nie intersuje, ponieważ zainstalowano w nim łańcuszek, teoretycznie element nie podlegający wymianie szybciej niż po 300 tys km.

Klima chłodzi bardzo dobrze, a nagrzewnica ogrzeje największych zmarźlaków.

Autko ma 8 lat i nic się nie działo. Nie znam tego problemu. Akumulator również ma 8 lat służy bezproblemowo od nowości a ma cieżką pracę, dużo dodatkowego sprzętu elektronicznego. CB, Zestaw Audio itp

Nissan Almera: hatchback, kombi, mini-van, sedan (limuzyna), terenowy, van

Nissan Almera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz, napęd elektryczny

Nissan Almera: 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0, 2.2

Nissan Almera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995