Nissan Micra opinie, oceny użytkowników, Nissan Micra spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Nissan Micra

Åšrednia ocena: 8.06/10

Nissan Micra spalanie (l/100km)

6.64/6.98
5.42/5.53
6.30/6.00

Oceny NISSANA MICRA

Marek2009-01-11

Samochodzik dla rodziny max 2+2 jest wystarczający. Oszczędny, przyjemny w prowadzeniu i choc tego nie widac dosyc duży wewnątrz. Przy moich prawie 2m mogę jeździc w kapeluszu i nie dotykam podsufitki.
To słaby turbodieselek ale daje radę. Elastycznośc na posiomie benzyny 1,6. Silnik pracuje dosyc twardo i głośno ale wewnątrz nie jest źle.
Zawieszenie twarde ale za to nadwozie nie przechyla się prawie wogóle. Fotele dobre do wzrostu 185cm, powyżej siedzisko jest trochę za któtkie. Trzymanie boczne jest dobre. Tylne siedzenia OK.
Autko wbrew pierwszemu wrażeniu jest duże. IloÅ›c miejsca z przodu wystarczajÄ…ca nawet dla osób 2metrowych. TyÅ‚ oczywiÅ›cie wtedy jest dla dzieci. Przy osobach do 174cm z tyÅ‚u wygodnie usiadÄ… 3 osoby. Autko jest szerokie i nie ma problemu tracania sie Å‚okciami. JechaÅ‚em ostatnio nowÄ… SkodÄ...
Trzyma się nawierzchni jak gokart, zawieszenie b.sztywne ale można się przyzwyczaic. Układ kierowniczy ma wspomaganie jak dla słabej kobietki ale dobrze usztywniające się wraz ze wzrostem predkości.

2008-08-15

świetny, niezawodny mały zwinny gokart który idealnie radzi sobie w mieście, a i na autostradzie nie jest zawalidrogą
Typowa japoński silniczek, zabawa zaczyna sie dopiero od 4tys,można z niego wiele wycisnąć, potrafi zaskoczyć ;) Choć jest w miarę elastyczny to lepiej wykonać redukcje przy wyprzedzaniu, obowiązkowo niższy bieg jak jest obciążony
Zawieszenie jest ok, całkiem komfortowe a zarazem nie wychyla auta czy nadmiernie buja, Z przody bardzo, bardzo przyzwoicie, z tyłu natmoiast nie jest aż tak mało miejsca, ale podróż w 5 czy nawet 4 osoby na dalsze dystanse to wiadomo pomyłka. Powyżej 110 robi się już głośno, a na autost...
Z przodu miejsca wystarczająco dla każdego, z tyłu wiadomo, nie bardzo, ale tragedii nie ma. Wszystko a aucie jest na miejscu, nawet u mnie występowała popielniczka za ręcznym z tyłu dla pasażerów;) Bagażnik jak dla mnie za mały, ale dzielona tylna kanapa i jakoś sobie radzimy:). Wykońc...
Jak na takiego malucha prowadzi siÄ™ dobrze, taki gokart ;)

2010-07-14

ogólnie bardzo pozytywne wrażenie pomimo niezbyt dobrego stanu początkowego (poprzedni właściciele raczej o niego nie dbali)
silnik rewelacyjny, mój ze wzgledu na przebieg troszkę dużo palił, ale za to byl bardzo elastyczny, (może dlatego że micra waży 860 kg) od 20 mozna jeżdzić na 3 a od 60 na piętce bez uczucia że silnik się męczy. Max 180 km/h
niestety utwardzone zawieszenie zmniejsza komfort. wyciszenie ciężko ocenić gdyż mój egzemplarz miał głośny sportowy tłumik. Fotele tylne i przednie rewelacyjne, (moje trochę inne bo to model Super S)
Jak na takie małe auto to rewelacyjnie dużo miejsca w środku. Obecnie już nie robią takich aut. Tylna kanapa dzielona, tapicerka welurowa nawet na drzwiach (obecnie królują plastiki). Bagażnik niestety średni, ale przecież auto ma tylko 3,6 m.
auto obniżone tarcze wentylowane, sportowe klocki hamulcowe. Prowadzenie rewelacyjne ze względu na obniżone i utwardzone zawieszenie, wspomaganie bardzo efektywne i siła zmniejsza się wraz z wzrostem prędkości.

Tomasz2012-02-24

Gdyby nie zbyt duże zużycie paliwa - wszystko było by super.
Nowa micra gen 4 ma kompletnie inne przełożenia w stosunku do micry gen 3, na 5 nie da się jechać poniżej 60km/h, za to na 3-4 do 80 spokojnie jedzie przy małych obrotach. Natomiast po przekroczeniu 100km auto zamienia się w matiza - przyspieszenie do 130 trwa strasznie długo - auto po pro...
Jedynie można się doczepić do wyciszenia - w zimie czasami ma się wrażenie że drzwi tylne są otwarte a po złożeniu tylnej kanapy - efekty jakbyśmy z otwartą klapą bagażnika jechali.
Nowa micra gen 4 ma dużo więcej miejsca z tyłu dla pasażerów - jakieś 10cm jest więcej a to bardzo dużo! W poprzedniej wersji micry dziecko w foteliku kopało mi fotel a teraz jest właśnie około 10cm odstępu!. Bagażnik też super - większy niż w gen 3 i do tego fotele tylne nie tylko ...
CO do układu jezdnego - nie ma się co doczepić - wszystko ładnie działa - podobnie jak w gen 3

2008-02-25

Nie wiem ile pali ,bo nigdy nie sprawdzałem a danych z tabelek nie będę cytował.Zanim je tzn.moje obie micry -kupiłem,sprawdziłem ceny częśći w internecie i wcale mnie nie zaskoczyły poza tym,że był ogromny wybór.
Bardzo dobrze dobrana elastyczność,można spokojnie na piątce przyśpieszyć z 50 do maxa.
To już druga moja micra i za każdym razem jestem pod wrażeniem.Oczywiście pozytywnym.
Im więcej się z nią obcuje,tym większa wyobrażnia przeszczenna a ta jest trochę potrzebna bo przód ma dość duży martwy kąt.Po prostu trzeba uruchomić wyobrażnię a strach ,że się obetrze lakier ,trzeba ciut stłumić.
Ta micra jest jak z salonu,nie tylko wygląda jakby dopiero co z niego wyjechała ale pachnie dosłownie nowością,zresztą już pierwsze metry pokazują ,że to wóz wcale nie zużyty a zauważą to wszyscy ci ,co mają nawet najmniejsze doświadczenie w obcowaniu z autami.

Åšrednie oceny NISSAN MICRA

Osoby zainteresowane autem Nissan Micra braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Suzuki Celerio.

Nissan Micra

Nissan Micra

Suzuki Celerio

Nissan Micra: coupe, coupe cabrio, hatchback, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Micra: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Nissan Micra: 1.0, 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5

Nissan Micra: 2015, 2011, 2006, 2005, 2004, 2003, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1989