Nissan Note opinie, oceny użytkowników, Nissan Note spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Note

7.92/10

Nissan Note spalanie (l/100km)

miasto 6.91/-.-- 4.80
trasa 5.50/-.-- 4.70
cykl mieszany 6.27/-.-- 4.80

Note

OCENY NISSANA NOTE

Wystawiam mu 10 z małym minusikiem za żarówki (ale w końcu sam się nauczyłem wymieniać i teraz to mogę nawet co 3 m-ce bo to żadna sztuka, tylko trzeba trochę spokoju przy tej wymianie i pójdzie lepiej niż w ASO).
Jak na duży ciężar (ponad 1,1 T auto ma całkiem niezłe przyspieszenie nawet dla kogoś lubiącego prędkość. Na autostradzie N.Tomyśl - Łódź jechałem 150-170 km/h prawie przez cały czas nie licząc ograniczeń i szło gorącym latem i jesienną słotą szybko i pewnie.
Przestrzeń w środku jest, jak mawia moja połowica, lepiej zamaskowana niż duże krzyżackie zamki w małych krzakach.Duża przestrzeń wewnątrz niejednokrotnie budziła zdziwienie nawet u posiadaczy merców. Pasażerem z tyłu może być i koszykarz i nie zmęczy się podciąganiem nóg pod bro...
Jakość więcej niż przyzwoita. Schowek z przody ma nawet chłodzenie co się docenia gorącym latem gdy schowamy tam 2 duże butelki wody mineralnej lub 6 puszek piwa. Wszystkie zegarki wystarczająco widoczne.
Układ jezdny jest. ok. zwłaszcza z letnimi oponami firmy KLEBER. Ze względu jednak na dużą wygodę we wsiadaniu do autka (jest dosyć wysokie) auto jest podatne na boczne podmuchy nawet pochodzące od tira, ale idzie to opanować.

Nieco dziwaczne przednie reflektory. Nissan po prostu zaszalał stylistycznie.
Auto może nie jest demonem szybkości, jeździ w stylu poczciwego Poloneza, ale to ma swój urok. Dobre jest to, że moc jest dostępna już od początku obrotów.
Przy oddalonych fotelach przednich do tyłu, na kanapie robi się ciasno. Natomiast przednie kubełkowe fotele to wręcz ideał. Lepsze znalazłem jedynie w BMW 3 i Mitsubishi Lancer Evolution.
Mocne i skuteczne hamowanie. Czuć wsparcie elektroniki i elektrycznego wspomagania kierownicy.

ogolnie jestem niezadowolony nie polecam tego modelu wolałbym DACIE
silnik bardzo nieudany wycieki oleju i bardzo głosny na plus to ze jest dynamiczny , skrzynia biegów wręcz tragiczna haczy ogolnie badziewie
komfort jest bardzo zły w srodku głosno, głosna sprężarka klimatyzacji chodzi tak jakby się zepsuła terkocze i rzęzi zawieszenie twarde , fotele tragiczne plecy bardzo bolą po dłuższej jeździe ogolnie ocena 2
na plus auto jest przestronne duza liczba schowków bagażnik bardzo mały dobrze ze można przesunąć tylnie fotele, jakość materiałów tragiczna bardzo szybko brudzą się, ekoskóra pęka , wszysko trzeszczy , lakier miekki po 2 latach już jest zarysowany
Auto niepewnie się prowadzi byle podmuch wiatru i mam wrazenie ze zaraz wypadnie z drogi w zasadzie to nie jest wrazenie auto jest wręcz niebezpieczne, układ kierowniczy bardzo czuły , hamulce mogą być, parkowanie ułatwione ze względu na duzą powierzchnie szyb i wymiary auta

Głośny przy większych obrotach, buja przy wiekszych prędkościach. Patrząc na spalanie lepiej wybrać silnik 1,6 niz 1,4 z uwagi na moc. Super światła, widoczność bardzo dobra w lusterkach, siedzi się wysoko, tak samo się wsiada - "płasko" Ogólnie Polecam.
Silnik pracuje bez zarzutu. Przyspieszenie jak na 88 KM jest bardzo dobre.
Note powyżej 3 tys obrotów jest bardzo głosny i jak na silnik benzynowy nie do przyjęcia.
Bez zastrzeżeń przestrzeń jak i wygoda.
Note podczas prędkości >120 ma tendencję do bujania z uwagi na wysoko umieszczony śr. ciężkości, hamulce są kiepskie, układ kierowniczy oki, parkowanie ok.

Biorąc pod uwagę segment, samochód bliski ideału. Szkoda, że nie jest popularny w naszym kraju, jednak jest to wina raczej niebanalnego wyglądu odbiegającego od przyjętego w naszym kraju kanonu "ładnego samochodu".
Silnik bardzo elastyczny. Bez problemu przyspiesza od 60 km/h na 5 biegu.
Dobre i ciche zawieszenie. Samochód bardzo pewny w zakrętach.
Wygląd nie banalny - kwestia gustu. Po FL wygląda znacznie bardziej zadziornie. Bardzo uniewersalne i przyjemne wnętrze. Biorac pod uwagę gabaryty samochodu zaskakuje obszernością.
Bardzo fajne i nieprzeciętnie praktyczne auto. Dosokałe dla rodziny 2+1 lub 2+2

ŚREDNIE OCENY NISSAN NOTE

6.6/10
9.6/10
7.2/10
5.8/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Note brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Modus.

Nissan

Note

Renault

Modus

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Note

użytkownik: Michał Moś

Nissan Note Acenta 1400 1,4 85KM 2011r. hatchback

Nieco dziwaczne przednie reflektory. Nissan po prostu zaszalał stylistycznie.

Tutaj nie chodzi tylko o widoczność jako taką przez szybę, ale po prostu widać wszystko bardzo dobrze, bo siedzi się wysoko.

Przedni przedział zaskakuje przestronnością i jasnością, dzięki ogromnym szybom. Tył ciasny o ile nie przesunie się przednich foteli do przodu. Fenomenem jest bagażnik, który ma kilka poziomów podłogi i rodzajów powierzchni ładunkowej i w dodatku można go powiększyć poprzez przesunięcie foteli przednich. A co do wygody obsługi, wszystko jest jak należy. Karoseria-po dzień dzisiejszy śmieszą mnie te wysokie lampy jak w Volvo w wersjach kombi czy niektórych Fiatach. No ale...bezpieczeństwo najważniejsze. Materiały??? Myślę, że niektórych nie powstydziliby się bardziej renomowani producenci aut z najwyższej półki. Niektóre podobne rozwiązania widziałem bowiem w BMW czy Audi. Podoba mi się półka z przodu i półka pod fotelem.

Zależy co, bo jak pada mała drobnostka, nic się nie dzieje, natomiast jeżeli chodzi o naprawy związane z komputerem pokładowym i centralką to jest koszmar.

Wyjątkowo szybko działająca klimatyzacja i skutecznie. Nie ma ani na moment uczucia duszności w aucie. Jest za to przyjemne ciepło albo chłodek. Choć jestem alergikiem, nie czułem się źle, nawet lepiej.

Jak to elektronika. Ona musi być kapryśna. Już miałem przypadek, że zawiesiła mi się klimatyzacja, radio i telefon. Na szczęście nie trzeba było kodować radia.

Pełna opinia o Nissan Note Acenta 1400 1,4 85KM 2011r. hatchback »

Nissan Note: hatchback, kombi, mini-van, van

Nissan Note: benzyna, olej napędowy

Nissan Note: 1.4, 1.5, 1.6